Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość klaksonia

Jakie witaminy brałyście w II trymestrze ciąży?

Polecane posty

Gość klaksonia

Jedni są za tym żeby te witaminy brać, inni są przeciwni i już w sumie sama nie wiem co mam z tym robić. Biorę oczywiście kwas foliowy, zaczęłam właściwie jeszcze przed ciążą, ale co jeszcze? Czy wy w ogóle coś poza kwasem foliowym brałyście? Proszę o odpowiedź bo nie wiem czy inwestować w suplementy czy to nie ma sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja brałam prenatal classic. Żaden wydatek, bo chyba 35 zł na 90 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sanderka93
Witaminy nie zaszkodzą, a tylko mogą pomóc. Ja brałam najpierw tylko kwas foliowy, a potem prenatal duo, najlepszy, bo jest z omega 3, co działa dobrze na mózg i wzrok. Karmiąc piersią tez przyjmowałam właśnie prenatal duo, ale wtedy poleciła mi to położna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grankaja
zapotrzebowanie na te wszystkie witaminy w ciąży jest tak duże, że moim zdaniem, i zdaniem wielu lekarzy też, oprócz zdrowej diety trzeba też te witaminy suplementować. Poczytaj sobie jakie powikłania mogą pojawić się przy niedoborze niektórych witamin, to na pewno się do tego przekonasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla naszego i dziecka bezpieczeństwa zawsze przy każdym badaniu nawet krocza powinien być partner. Wtedy ginekolog wie że jest nasz świadek i się liczy ze wszystkim. Mamy Prawo do obecności osoby bliskiej nawet w szpitalu podczas badań i zabiegów. Ust 2008 r art 21 Prawo Pacjenta i nie ma prawa wyprosić w brew woli pacjenta. Wiem że są zacofane partnerki wstydzą się męża a obcego faceta ginekologa nie ciemnota! !!! Intymność nie z mężem a ginekologiem szok!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kramiarka
Tak to juz niestety jest w tym okresie ciazy ze wszystkiego potrzebujemy w zasadzie w podwojnej dawce bo dostarczamy tych witamin w koncu tez naszemu maluszkowi. Ja wedlug zalecen lekarza stawialam na suplementacje kilkuskladnikowa. Lepiej zapobiegac niz leczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kwas foliowy sam w sobie do 3 mca, pozniej prenatal classic w tym juz masz kw.foliowy, 600 dha, zuravit, aspargin, chela mag b6, do tego pijam rumianek, kompoty z owocow sezonowych, wcinam owoce nie tylko sezonowe, ograniczylam sol i pije duzo wody. Prawidlowa dieta, bogata w witaminy itp wplywa nie tylko na rozwoj malucha ale tez na wartosc pokarmu po porodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja witaminy mam zalecone od 11/12tc. Na początku kupiłam FalvitMama ale wymiotowałam po pierwszej tabletce i ponad 40zł do kosza. Zamieniłam na LadeeVit cenowo podobnie, starczają na miesiąc. (Falvit na 2 msc by był). Dodatkowo nospa i aspargin na skurcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaksonia
To co w takim razie trzeba brać i w jakich konkretnie suplementach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ginekolog powinien powiedzieć czy i jakie witaminy należy brać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kramiarka
No jest tego troche. Z takich wazniejszych skladnikow, szczegolnie w II trymestrze masz chociazby kwasy dha, witamine d3, choline, witaminy b6 i b12, jod, selen, zelazo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaksonia
Tak dużo? :/ I mam łykać tyle tabletek dziennie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kup sobie prenatal duo, brałam w II i III trymestrze i teraz biorę przy karmieniu, dobry skład, duża dawka kwasów dha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kramiarka
Oczywiscie ze nie. Masz sporo takich zlozonych suplementow, ktore to wszystko zawieraja. U mnie sprawdzil sie chociazby prenatal. Przejdz sie do apteki, poczytaj sobie sklady i wybierz cos dla siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaksonia
To jaki ten prenatal ma skład? Na co najbardziej zwrócić uwagę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kramiarka
W drugim trymestrze wazne jest chociazby dha, cholina, witaminy d3, b6 i b12. jod, selen, żelazo i to wszystko masz w prenatalu duo. Jedna tabletka więc tragedii nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bambuska
ja od II trymestru brałam folik 2/3 wzbogacony o dodatkowe witaminy potrzebne każdemu maluchowi w czasie ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja biorę femibion, Dha, witaminę D 2000 j. i zurawit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kremelka
a kwas foliowy, gdzie kwas foliowy przecież to podstawa w czasie ciąży, przeciwdziała powstawaniu wad cewy nerwowej trzeba go brać i to koniecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie ginekolog powiedziała ze najważniejsze są kwasy dha, witamina D3 i jod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Femibion, vigantolette 1000, mgb6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko folik mama 2/3 trymestr , regularnie, codziennie i tak do porodu :) Więcej nic nie łykam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zulugulaa
też brałam folik 2/3 od II trymestru ciąży był niezbędny w trakcie ciąży, moja siostra też go brała więc i ja na spokojnie go przyjmowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vitaMinkova
lekarz mi zalecił brać Pregnę Plus całą ciążę. świetnie się po niej czułam i nie miałam nawet huśtawek nastrojów. Pomogła mi też uzupełnić niedobór jodu i cynku, a do tego ma kwas foliowy i kwasy dha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja biore ogolne witaminy dla ciezarnych oraz kwas DHA dawka 600.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja biorę mama dha premium+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxenta
ja od II trymestru brałam folik 2/3, taki zalecił lekarz, w sumie folik jest najbardziej popularnym kwasem foliowym, więc nie miałam oporów żeby z tym dyskutować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi lekarz poleciła Prenatal Duo. Trochę drogie, bo w aptece komplet 30tab. +60 DHA kosztował mnie 55 zł, ale czytałam, że mają dobry skład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxenta
no to nie ja za folik płaciłam zdecydowanie mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×