Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Anettta

jakie zabawki dla noworodka/niemowlaka?

Polecane posty

Gość Anettta

jakie zabawki polecacie? mam kilka grzechotek i zastanawiam sie co mozna kupic dla dziecka tak by je nimi zainteresowac. nigdy nie mialam stycznosci z dziecmi a teraz mam zostac sama mama nie mam wogole pojecia co taki maluch moze potrzebowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcelina979
karuzela na lozeczka,grzechotka,gryzak,taki maluch duzo nie potrzebuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miekka materialowa ksiazeczka, jakis pluszak z wypustkami metkami itp.. pluszak z pozytywka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 3miesięczniaka
Dziecko tak do miesiąca głównie śpi ale po 3-4tygodniu super sprawdza się karuzela, polecam tiny love- ja mam wyspę marzeń, mój synek jest w niej zakochany, jest kolorowa, zwraca uwagę dziecka, początkowo wpatrywał się a teraz gada z nią, śmieje się na głos, uwielbia ją a ja mogę coś zrobić w tym czasie bo zajmuje go długo. Nie kupuj karuzeli w pastelowych kolorach, np fisher price, ktora na dodatek wymaga wymiany baterii co 2 dni. Ta tiny love mam 3 miesiące, gra codziennie godzinami i jeszcze nie wymieniałam baterii Druga przydatna rzecz to mata edukacyjna, ja mam z canpola(mały dostał)- jest mało interesująca, lepsza jest kolorowa, z maskotkami, lusterkiem, posłuży na długo. Na początek to tyle, ok 3miesiąca dziecko zaczyna chwytać więc dopiero wtedy grzechotki itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 3miesięczniaka
no i super sprawdza się leżaczek i bujaczek np fisher price, jak mały marudzi to hop do bujaczka i cały happy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hej_______
wiesz, w zasadzie na początek to nie musisz kupować żadnych, bo pewnie znajomi i rodzina was zasypią w innym razie to: miękkie grzechotki, karuzela, troszkę później jak zaczną mu iść zęby to gryzaki (plastikowe, żelowe chłodzące, drewniane), jakaś mata edukacyjna może życiu, jak i w łóżku! Na każdej zabawce (na metce, opakowaniu) masz symbol z główką dziecka i obok cyfry np. 0-3 latka, albo od 3 lat, albo „not suitable for children below 3” i tak dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość literóweczki przepraszam
wiesz, w zasadzie na początek to nie musisz kupować żadnych, bo pewnie znajomi i rodzina was zasypią w innym razie to: miękkie grzechotki, karuzela, troszkę później jak zaczną mu iść zęby to gryzaki (plastikowe, żelowe chłodzące, drewniane), jakaś mata edukacyjna może na każdej zabawce (na metce, opakowaniu) masz symbol z główką dziecka i obok cyfry np. 0-3 miesiąca/months, albo od 3 lat/yrs, albo „not suitable for children below 3” i tak dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama_mamaa
na pierwsze miesiące życia sprawdziły się zabawki tiny love - karuzela zoo, mata edukacyjna - zoo, świat odkryć. Później fisher price garnuszek na klocuszek, szczeniaczek uczniaczek i wesoła ciuchcia- tak około 8-9 miesiąc. To zdecydowani faworyci mojego skarba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie polecam leżaczków, Bujaczków etc. dziecko najlepiej rozwija się na płaskiej powierzchni, jak najczęściej na brzuszku, to ma duże znaczenie dla rozwoju motorycznego dziecka, poza tym kilkumiesięczne dziecko lubi rzeczy kontrastowe, polecam czarno białe książeczki lub wykonanie czarno białych rysunków, kółek w esy-floresy, i pokazywanie dziecku przez kilka sekund, można powiesić je w różnych miejscach i chodzić z dzieckiem po mieszkaniu i pokazywać lub powiesić na sznurku nad łóżeczkiem, poza tym niech dziecko poznaje dotykiem różne faktury. można miziać rączki malucha przedmiotami z różnych materiałów zapraszam na mojego bloga, gdzie znajdzie się kilka zabawek dla kilkumiesięcznego dziecka uszytych przeze mnie. Pozdrawiam:) http://taksobieszyje.blogspot.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na pewno takie ktore rozwina juz od najmniejszego, dlatego warto szukac takiego sklepu ( np www.jokomisiada.pl ) gdzie zabawki beda dobrej jakosci i naprawde sprawia, ze dziecko bedzie sie chcialo bawic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla trochę starszego dziecka super sprawdziła mi się mata edukacyjna (około 4 miesięczne) leżało sobie nawet 45 min i zajmowało zabawkami nad głową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Małe dzieci najbardziej lubią dźwięki otaczającego świata, nie bardzo widza kolory, więc nie ma co inwestować w zabawki o ferii barw :) potrzebują rzeczy prostych. zresztą bardzo tresciwie jest to napisane tutaj w artykule szkrab poznaje świat: http://www.rossnet.pl/rossne/Zabawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moj maly ma 4 miesiace i najbardziej lubi oglądać swoją pieluche tetrową kolorową do wycierania dziuba, z ktora tez spi :) zabawki? Chyba za male dzieci do tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dla niemowlaka idealna na początek jest mata edukacyjna - dziecko leży na płaskiej powierzchni, swobodnie w swoim tempie rozwija swoje mięśnie, jest zaciekawione kontrastowymi kolorami i wiszącymi maskotkami - dla mojej córci to był najlepszy plac zabaw, który potrafił skutecznie ja zainteresować, a wygląda tak http://kacikskrzata.pl/mata-edukacyjna-mis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fajne zabawki mają w sklepie internetowym CuddlyZOO przystępne ceny i jakościowo dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie da sie tu normalnie juz wejsc na forum...wszedzie linki REKLAMIARZE sluchajcie chocby skaly sraly nie wejde na te polecane linki!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam u nas dobrym rozwiązaniem dla mojej małej córeczki były ksiazeczki kontrastowe, pobudzają zmysł dotyku, rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz wpływają na rozwój motoryki dziecka.Dzięki temu moje dziecko super się bawi i rozwija. Polecam: toys.shop.pl/pl/gryzaczki-grzechotki/1226-interaktywna-ksiazeczka-kontrastowa-black-plum-5903240681044.html toys.shop.pl/pl/gryzaczki-grzechotki/1227-tarmosia-kontrastowa-zabawka-do-chwytania-black-plum-5903240681037.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
znowu ten spamer :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio przygotowując się do zakupów (już) świątecznych, natrafiłam na fajną stronkę z zabawkami. Akurat planuje zakup zabawek edukacyjnych żeby już mieć co rozdać na mikołajki. Jest też cała zakładka z zabawkami dla najmłodszych. Sporo fajnych rzeczy, więc jest w czym wybierać, może akurat coś ci się spodoba: https://fokastara.pl/zabawki-dla-najmlodszych.html Jeszcze dają rabat 5% na pierwsze zakupy, po wpisaniu kodu: START2016, więc tym bardziej warto korzystać dopóki promocja trwa, a święta tuż tuż.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZuzannaKlimas
Podpatrzcie tutaj, https://www.bibabu.pl/zabawki Zabawki dla dzieci to czasami bardzo trudny wybór, dla maluszków coś miękkiego chyba najlepiej i nie zbyt małego, żeby do buzi nie wsadzały, bo wiadomo zaraz zaczyna się ząbkowanie to żeby problemu nie było :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przede wszystkim trzeba pamiętać, że taki maluch poznaje świat przez dotyk, jak również większość zabawek jest często sprawdzana, czy nadaje się do spożycia :) Dla tego warto kupować bezpieczne i dostosowane do wieku zabawki ze sprawdzonych źródeł. Ze swojej strony mogę polecić Foka Stara - internetowy sklep z zabawkami. Mają spory wybór zabawek dla niemowląt. Kiedy moja córcia była mała dostała w prezencie taką gąsienicę https://fokastara.pl/grzechotka-gasienica.html i była to jedna z jej ulubionych zabawek, choć tak naprawdę w wieku dopiero od 06+. Dla młodszych dzieci dobrze sprawdzają się pluszowe książeczki, najlepiej kiedy mają dużo "frędzelków" i różne struktury. (łatwo je też utrzymać w czystości). Wszelkie zabawki interaktywne również świetnie się sprawdzają, zwłaszcza gdy maluch zaczyna siadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duże drewniane liczydło jest dość nietypową zabawką. A wszystko co nowe bardzo interesuje nasze dzieci. Na początku mama będzie bawić się z dzieckiem, a później dziecko samodzielnie zajmie się zabawką! Produkt dostępny jest w sklepie internetowym CoZaCena – www.cozacena.pl .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daniel85
Niemowlaki nie widzą tak jak my. Ostatnio oglądałem program o tym, w którym specjaliści polecają zabawki kontrastowe aby dziecko mogło rozwijać zmysł wzroku. takie zabawki stymulują oczy niemowlaka. Ja taki zabawki wybieram na www.fokastara.pl. Największy wybór w dobrej cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla dzieciaczków po 6 miesiącu polecam zabawki z Chicco , jakie ostatnio spotkałam w Biedronce. Kupiłam córce koleżanki konewkę i kaczuszkę, są słodkie, wydają dźwięki, świecą, myślę że mają wszystko co może maluszki zainteresować. Jeszcze mój młodszy synek miał dmuchany walec, taki do nauki raczkowania, w środku miał grzechotki i to go strasznie interesowało, łaził za tym, próbował łapać, i cenowo tez nie wychodziło wcale drogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×