Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość co w trawie piszczy

kantor internetowy

Polecane posty

Gość co w trawie piszczy

mieszkam za granica i chcialabym wymienic euro na zloty, czy istnieja kantory internetowe, ktore to robia? Mam co prawda konto w bzwbk, ale tam mi daja 4,36 (zlodziejstwo), a kurs jest 4,60... macie jakies sprawdzone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a nie masz opcji przewalutowania u siebei w banku za granica? ja w swoim dostale lepszy kurs niz w kantorze i wysylam od razu zlotowki do Polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co w trawie piszczy
Znalazlam tez walutomat, musze miec konto w PL i w Euro, akurat mam oba w bzwbk, ale nie pomyslalam, zeby isc do mojego banku za granica i zapytac o przewalutowanie. Jutro podskocze i sie zapytam. Dzieki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiek87
Troszkę stary temat ale też szukałam dobrego kantoru internetowego i znalazłam https://fritzexchange.pl/ którego wszystkim mogę szczerze polecić - świetne kursy wymiany. Bardzo wygodny sposób wymiany nie tylko na tak mroźne dni :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zerknij na Fritz Exchange, jak kupowałam funciki zeby skoczyć do GB to właśnie u nich. Nie mieli konta w moim banku, ale koszty przelewów do banków w których nie mają kont bardzo tanie, więc sprawdziłam z ciekawości z jakąś drobną kwotą i przebiegła bez problemu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mottorolka
ja korzystam z portalu http://gieldawalut.pl, ma najkorzystniejsza prowizje no i mozna sie targowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drebikzdebik
no to targowanie to chyba roznie :)) ale faktycznie ta gieldawalut.pl i przejrzysta i ma duzo ofert. fajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mottorolka
z tym targowaniem to wszystko zalezy od ciebie :)) na pewno masz wieksze pole do popisu niz w normalnym kantorze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja się nigdy nie umiałam targować niestety, więc szukam zawsze po prostu najtańszej oferty, ostatnio euro znalazłam najtaniej w kantorze internetowym fritz exchange, więc tam wymieniłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość derrilka
ja teraz przed wyjazdem na narty (pożegnanie sezonu ;) wymieniłam sobie kasę w serwisie http://gieldawalut.pl bez żadnych problemów. była oferta z taką ilością euro, jaką chciałam i w bardzo dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minia_ma88
ja w ogóle nie wiedziałam, ze coś takiego jest. A byłam we Włoszech na nartach i wygląda na to że grubo przepłaciłam przy kupnie waluty. A sprzedać już nie mam co, bo wszystko straciłam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mottorolka
no ja zawsze sprawdzam takie rzeczy, bo akurat jesli chodzi o ta gielde walut to mozna troche zaoszczedzic ;) i np. kupic sobie sukienke :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monedo.pl to całkiem świeża platforma z której korzystam. Walutę wymienia się między zarejestrowanymi użytkownikami z pominięciem spreadów (różnica między ceną kupna, a sprzedaży waluty), czyli kurs jest niższy o jakieś 3-4 % :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale co to znaczy, że w tym całym monedo walutę wymienia się między użytkownikami? W sensie, że ja się dogaduje z tobą i się wymieniamy walutami? a kto ustala kursy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak dokładnie jest w Monedo.pl. Kurs ustalają zarejestrowani użytkownicy i jeśli znajdą się 2 osoby które chcą się "wymienić" walutą to dochodzi do transakcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli tak: mam 598 dolarków, i sama sobie ustalam kurs, po jakim chcę je wymienić na złotówki? A jeśli ktoś będzie chciał ode mnie kupić dolary, to możemy negocjować? Czy jest przewidziana taka opcja na Monedo czy innych kantorach? Czy jeśli ja podam swój kurs, to on już nie podlega negocjacji i mogę nikogo nie znaleźć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli tak: mam 598 dolarków, i sama sobie ustalam kurs, po jakim chcę je wymienić na złotówki? A jeśli ktoś będzie chciał ode mnie kupić dolary, to możemy negocjować? Czy jest przewidziana taka opcja na Monedo czy innych kantorach? Czy jeśli ja podam swój kurs, to on już nie podlega negocjacji i mogę nikogo nie znaleźć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli tak: mam 598 dolarków, i sama sobie ustalam kurs, po jakim chcę je wymienić na złotówki? A jeśli ktoś będzie chciał ode mnie kupić dolary, to możemy negocjować? Czy jest przewidziana taka opcja na Monedo czy innych kantorach? Czy jeśli ja podam swój kurs, to on już nie podlega negocjacji i mogę nikogo nie znaleźć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słuchajcie, jak macie jakieś pytania, to z doświadczenia wiem, że dobrze je na facebooku zadawać, więc może poszukaj sobie, Pakila funpage'a Monedo na fejsie i tam zapytaj - ktoś z ich ekipy powinien odpowiedzieć Ci na najbardziej szczegółową kwestię. Ja zawsze tak robię :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nogorver
Spokojnie kantory internetowe to teraz coś normalnego. Wystarczy poszperać w necie i na pewno znajdziesz jakiś, który spełni twoją prośbę. Ja proponuje ci ten kantor: https://www.wymieniajtaniej.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobry kantor internetowy, gdzie możesz łatwo wymieniać najpopularniejsze waluty - lowspread.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość starecza
Warto jest sobie porównać również kursy walut w poszczególnych bankach: http://www.banki.pl/kursy_walut - tutaj jest na przykład takie zestawienie. Taka wymiana może się okazać jeszcze bardziej korzystna ;) Poza tym są to pewne instytucje tak więc nie musimy się o nich martwić. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też polecam kantor lowspread.pl, skorzystałem z niego kiedy musiałem bardzo szybko wymienić gotówkę przed wylotem na wakacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dokucki
Kantorów internetowych jest od groma. Jeśli o mnie chodzi, to polecam Amronet. Jeszcze mnie na nic nie naciągnęli. Wszystko zgodnie z umową, szybko i tanio ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale kursy można też negocjować w realnych kantorach, choćby tutaj www.centkantor.pl . Chociaż ja autorka wątku mieszka zagranico, to faktycznie chyba nie ma innego wyjścia jak zaryzykować skorzystanie z internetowego kantoru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×