Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Karmienie butelka_ problemy

Polecane posty

Gość gość

Witam, moja 8 tygodniowa coreczka od 2 tygodnia życia karmiona jest sztucznie mlekiem bebiko. Juz po okolo tygodniu zaczęły się wzdęcia, bol brzuszka gdy probowala puscic baka. lekarz zalecił zmianę mleka na bebilon, na poczatku wahalam sie ale gdy mala zaczynala wyginac i krecic sie przy piciu to dalam malej bebilon. Pierwsze 3 butelki wypila ok ale teraz ostatnie 2 dni to masakra, mała wygina się, piszczy, kręci się przy piciu. Biore ją co chwile do odbicia, odbije sie ale dalej odstawia cyrki. NA końcu wypija ok 80ml a wczesniej zawsze wypijala 100ml bez problemow. Dodatkowo po bebilonie zaczęła troszkę ulewac, nie duzo ale jednak a po bebiko nigdy nic nie ulewala. Jezeli chodzi o wzdęcia to też żadnej zmiany nie zaobserwowalam. Jestem ciekawa czy ktos z was mial takie problemy z wyginaniem sie podczas karmienia?? Nie mam pojeciA czym to jest spowodowane, czy mleka jej nie odpowiadaja, czy to moze brzuch ją boleć w trakcie karmienia czy jeszcze cos innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a może to wina butelki ? ja miałam avent i zeby one dobrze odprowadzały powietrze nie można było ich dokręcać na maxa , tzn z czuciem zakręcić , żeby maleństwo nie połykało powietrza u mnie się sprawdziło , piła spokojnie i nie było problemów z brzuszkiem może smoczek od butelki jej nie odpowiada ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kup butelkę "z rurką" najlepiej dr brown's. Moje dziecko miało potworne wzdęcia po herbatce koperkowej. W ogóle miało strasznie wrażliwy brzuszek i długo kombinowałam jakie mleko dać, w końcu stanęło na Babydream z rossmana, ma obniżoną ilość laktozy , a dodatkowo w składzie skrobię. Ulewanie często jest etapem w rozwoju dziecka. U nas było to między 3-6m życia. Mleko zagęszczałam Nutritionem. Potem samo przeszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziecko juz unika picia tego mleka bo źle się po nim czuje. Bebilon ma dużo żelaza dlatego wiele dzieci ma po nim problemy brzuszkowe. Najwięcej dzieci dobrze toleruje enfamil i najtańsze -bebiko. Skonsultowala bym się z pediatra. Jeśli chodzi o butelki antykolkowe to jedyną z PRAWDZIWYM systemem odpowietrzniającym jest butelka dr browns. Włącz probiotyki- najlepsze szczepy bakterii ma bio gaja i dicoflor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja córka po bio gai była wzdęta jak balon, tak płakała z bólu, że chyba tego nie zapomnę. A mleko bebiko strasznie ją czyściło... dosłownie przelatywało przez nią. Prawda jest niestety taka, że póki się nie utrafi to trzeba metodą prób i błędów :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A mi to wygląda na nietolerancję laktozy...moja córka zachowywała się identycznie. spróbuj podawac krople delicol. I lekarz moze zmienic mleko na bebilon pepti, u nas tak sie stało i problem zniknał jak reka odjał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
100 ml dwumiesieczne dziecko ? Ja karmilam innym mlekiem, ale tam bylo 60 ml.moze stad te wzdecia i bol brzuszka , bo za duze porcje na ten wiek ? Ale podkreslam nie znam tabelek z tojego mleka.sugeruje sie moim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A może połyka powietrze? Ja miałam ze swoja coreczka.Trzeba przerwać karmienie,odbić i dalej karmić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Butelka dr.Browna jest do doopy.Moje dziecko wogóle nie moglo ciągnąć mleka bo otwór jest jak ukłucie igły.Mleko nie leciało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak to jest jak się nie karmi piersią tylko się taki syf dziecku podaje jak mleko modyfikowane, sama byś tego nie piła a dajesz dziecku. Współczuję, biedne dziecko. Masakra co za matka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie bylo rezygnowac z kp po 2 tyg, teraz dziecko cierpi. zmien mleko, moja bratanica tez miala problemy brzuszkowe i dopiero po mleku Hipp jest ok, wiem to drogie mleko ale jak dziecko cierpi to trzeba takie kupowac po ktorym jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z własnego doświadczenia poleciłabym wam butelkę podgrzewaną. Wiadomo jak jest w nocy. Musisz wstać, zagotować wodę wsypać proszek, wystudzić do odpowiedniej temperatury, a dziecko płacze bo jest głodne.. Z podgrzewaczem jest prościej, szybciej i mniej stresująco =) Chwila i możesz karmić bobasa.Ja kupiłam butelkę Yoomi - http://gumowakaczuszka.pl/ Rewelacja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Daj cycka, nie męcz dzieciaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tiliaaa7
mi też wydaje się że to przez butelkę i łykanie powietrza. Może w smoczku jest powietrze i maluch je łyka? Ja testowałam ostatnio butelkę z Canpol Babies, Haberman. Ma taki smoczek, który wypełnia się mlekiem i nie ma w nim powietrza. Dziecko pije mleko, smoczek jest pełny dopóki jest w butelce mleko. Bardzo podoba mi się to rozwiązanie. Zmniejsza ryzyko kolki u dziecka. W dodatku nasz syn nie chciał pić ze zwykłej butelki, z tej Habermana ciągnie jak smok (ma 6 tygodni i wypija prawie 120 ml), potem jeszcze pije z piersi. Jak na razie nie zauważyłam żeby gardził piersią czy mlekiem z tej butelki. Dla mnie butelka ma jeszcze jedną zaletę- można regulować szybkość przepływu poprzez obracanie butelki dookoła :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×