Odpowiedz na ten temat

karmienie odciągniętym pokarmem- pomoc

• dagusia82 2012.11.26 [14:02]
    Kochane mamy, moja 10 tyg. córcia zawsze miała problemy z jedzeniem, a raczej to ja miałam problemy z karmieniem. Właściwie od początku to było szarpanie się, prężenie, płacz przy piersi, jedzenie przez 2-3 min. Najlepiej było i jest w nocy i chyba dzięki temu jakoś w miarę przybiera. Zaczęłam jej podawać odciągnięte mleczko i pięknie je- sztucznego nie ruszy. Boje się jednak że mleka będzie coraz mniej. Oczywiście staram się ją cały czas przystawiać. Niestety raczej z marnym skutkiem bo odwraca głowę i plącze ( tak było też przed podaniem butli) Może to dlatego że często jak na początku mleko szybko płynęło to często się krztusiła? W nocy i nad ranem i czasem w dzień na " śpiocha" je - wychodzi tego ok 5-6 karmień z piersi i ok 5 butelek po ok 70- 120 ml zależy ile odciągnę,
    poradźcie mi co zrobić żeby nie stracić mleka- jak rozbujać tą laktację?? Chcę karmić jak długo się da, jestem zdeterminowana, zrobię wszystko co w mojej mocy. Bardzo proszę o porady i z góry dziękuję.
    acha poradźcie w kwestii lktatora, na razie mam zwykły taki na pompkę ale planuje kupić avent ręczny- dobry wybór? będzie różnica w ogóle, elektrycznym nic nie lecismutas.gif (pożyczyłam na próbę)
    Martynka ur. 05.02.2009 Dominika ur. 18.09.2012
  • odciągaj pokarm 2012.11.26 [14:07]
    jak nie karmisz co 2-3 godziny odciągak, ja kiedys przeczytałam o metodzie ściagania 7-5-3 (7min jedna piers, 7 druga, potem tak samo 5 i 3) i faktycznie najwięcej odciągam. Z ręcznych mam medelę, nią sie odciąga jak strzykawką i podobno łatwiej, niż innymi (ja nie mam porównania).
  • dagusia82 2012.11.26 [14:38]
    dzięki za odpowiedzi dziewczyny, jaheria1 pocieszyłaś mnie, bo naprawdę mam nadzieję że uda mi się tak karmić długo.
    Nie wiem tylko czy kupić elektryczny czy ręczny , pożyczyłam od koleżanki elektryczny medeli i nic nie mogłam odciągnąć. Przy starszej córce miaąłm avent ręczny ale do sporadycznego odciągania ale był ok. ( mąż go gdzieś zgubił piwnicysmutas.gif )
  • dagusia82 2012.11.26 [14:57]
    chyba jednak kupie leektryczny bo nie napompuje tyle, musiałabym chyba nic innego nie robicsmutas.gif
    poradzcie tylko jaki?
  • Laura Diaz 2012.11.26 [16:43]
    Dagusia, nie ma rzeczy niemozliwych. KUp dobry laktator - najlepiej elektryczny avent isis i ściągaj mleczko co 2 -3 godziny, ile się da, najpierw z jednej piersi, potem z drugiej, albo na przemian - parę minut z jednej i parę z drugiej. Jeśli będziesz to robić regularnie, laktacja powinna ładnie się rozbujać. Ja tak robiłam i karmiłam w ten sposób 14 meisięcyusmiech.gif Moja córka też nie chciała doić mleczka tradycyjnie, krztusiła się a mleko aż zalewało jej buzięusmiech.gif
    "Teraz już wiem - nie mogę się mylić. Cały kraj, cały świat powinien wykonywać moje ćwiczenia. Wtedy ludzie będą szczęśliwsi" J. Pilates *** Kasia ur. 11.08.11, 3200 g, 51 cm *** ***w oczekiwaniu na następnego dziabąga 26.06.2013***
  • dagusia82 2012.11.26 [17:01]
    dzieki laura- wlasnie waham sie miedzy tym z aventu a medela mini electric, ale chyba kupie avent
    na razie malo odciagam, musze do piatku wytrzymac
  • dagusia82 2012.11.26 [21:53]
    A myślicie że jest szansa że jak będzie większa to "zechce" znów piers czy juz raczej zawsze odciągane?
  • a ja sie zgadzam.. 2012.11.26 [21:58]
    tez tak mialam..njie umialam przykladac, jak sie w miare nauczylam syn ciumkal i zasypial wiec karmienie trwalo godz.zaczelam odciagac...mam laktator elektryczny tommy tippe i jestem zadowolona sciagam okolo 160 z kazdej piersi..moj syn zjada jednorazowo 160-180 ml.i tak co 2 h, ma juz 11 tyg., mialam kilka kryzysow glownie przez to 2 dni mniej jadlam i pilam a to bardzo wazne..od czasu do czasu karmi i herbatki laktacyjne i jakos ciagneoczko.gif
  • mamamlodegoD 2012.11.26 [22:00]
    dagusia....a jakbyś się przeleciała do poradni laktacyjnej???? Koleżanka od samego początku karmiła odciąganym pokarmem...a w poradni nauczyli ją prawidłowo dostawiać po 3 miesiącach dopiero!!!! I karmi do dzis...a mała ma roczek za chwilęusmiech.gif Ja odciągałam bo młody krótko ssał.....i z butli więcej wypijał...ale odciągałam do 7 miesiąca bo potem pokarm zaczął mi zanikać...smutas.gif odciągacz miałam tommee tippie...początkowo z jednej piersi w ciągu kliku minut jakieś 150 odciągałam....
  • do dagusi 2012.11.26 [22:02]
    Hej,
    ja mam aventa ręcznego i polecam, laktator z pompką w ogóle mi nie ściagał, a elektrycznego niestety nie próbowałam bo za drogi.
    Ściągałam tak jak Ty przez piersze 3 tygodnie życia córki, najpierw bo sobie rady nie dawałam z karmieniem, potem córka wróciła do szpitala i ściagałam co 2 godziny jak w zegarku aby jej zanosić. Po tych 3 tygodniach przystawiłam ja do piersi i zaskoczyło smiech.gif Karmię do tej pory (córka ma 4 miesiące).
  • ją też sciagam mleko 2012.11.27 [08:29]
    laktatatorem już myślałam że jestem sama moja mała ma 3,5 mc pije 120-150 ml czasem mniej 6-7 razy na dobę co 2,5 godz jak nie śpi . też mam obawy że mi braknie bo zaniedlugi będzie pić więcej myślę żeby już od 4 mc wprowadzić jakiś posiłek?

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...