Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jak to w końcu jest

Karmienie piersią sprawia, że szybciej zrzucamy zbędne kilogramy po ciąży?

Polecane posty

Gość jak to w końcu jest

Spotkałam się z różną opinią, ale w większości przypadków spotykałam się ze stwierdzeniem, że karmienie piersią nie jest kuracją odchudzającą, ponieważ wtedy tak naprawdę trudniej zgubić zbędne kilogramy. Moje koleżanki po ciąży odchudzały się, mało jadły, dużo się ruszały, nie karmiły i szybko chudły. Te co karmiły musiały uważać na to co jedzą, większość warzyw działała uczulająco, a to co było dozwolone, było też kaloryczne przez co, te co karmiły piersią wracały d figury dopiero wtedy, kiedy przestały karmić i mogły się wreszcie zacząć odchudzać. Co Wy o tym myślicie? Znam takie przypadki, w których matki rezygnowały z karmienia piersią, żeby szybciej wrócić do wagi sprzed ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justaaaaaaaaaa
wiesz nikt nie rozwieje ani twoich ani moich wątpliwosci dotyczących tego tematu, wiele jest dziewczyn ktore dzieki karmieniu szybko schudly no a wiele jest takich ktore jak karmily piersia to rzucaly sie na jedzenie i w rezultacie przytyly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyznam, że pierwszy raz słyszę o takiej wersji. Do tej pory wszędzie czytałam, że karmienie piersią przyspiesza zrzucanie kilogramów. No i u mnie tak było. To, co czytałam to informacje o tym, że na produkcję mleka kobieta zurzywa od 800 do 1000 kcl dziennie. A to jest znacznie więcej niż dałyby jakiekolwiek, najvbardziej nawet forsowne ćwiczenia typu aerobik, fitness itp. W moim przypadku tak też właśnie było. Karmiłam prawie 17 miesięcy, schudłam w tym czasie 15 kg. Z tego 7 kg schodłam PONIŻEJ wagi jaką miałam przed ciążą. Czyli wórciłam do moich wymarzonych wymiarów z czasów studiów. Przestałam karmić i moja waga w przeciągu 7 miesięcy wróciła znów do stałej ( czyli przytyłam właśnie 7 kg ). I znów stoi. Jestem więc akurat przykładem na to, że karmienie potężnie odchudza. A zaznaczę, że dziecko nie było alergikiem i nie musiałam się z niczym ograniczać w czasie karmienia. No, to tyle ode mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przytyłam w ciąży 12,5 kg,przez 5 miesięcy karmienia schudłam 21 kg.A rezygnowanie z karmienia piersią dla szybszego pozbycia sie nadwagi jest czystą głupotą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja chudnę baaaaardzo powoli, nie wiem czy z 0,5 kg na miesiąc nawet nie ;) No ale ja sobie wafelka nie odmawiam ;) I ciasteczka też nie ;) Ale mam nadzieję, że zacznę w końcu tracić kg :D Karmię nie cale 2,5 miesiąca, to czego się tu spodziewać nadzwyczajnego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 11111111111111111
moja kolezanka karmiła piersią i schudła w 2 miesiące ale ona stosowała dietę-zero słodyczy ,miesko gotowane-białe,jogurcik mały a nie duzy ja natomiast karmiłam ale niestety nie odmawiałam sobie ,ciasteczek,drozdżówek itp przysmaków i ze zrzuceniem kg miałam kłopot :D myślę,że wiele czynników ma wpływ na zrzucanie kg po ciąży,wiadomo,że zapotrzebowanie kaloryczne jest wtedy większe i jak nie bedziesz przesadzała z jedzeniem to szybko schudniesz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiaczkowa- ja też strasznie wolno chudłam, podobnie jak TY, w ciązy 21 kilo przytyłam, po porodzie ważywałm 74 (7 kilo mniej) i dłudo długo nie schodziłam poniżej 70, po 10 miesiącach karmienia ważyłam 65 kilo, teraz w ciągu 2 miesięcy 62.(zostało jeszcze 3 kilo). W spodnie sprzed ciąży się mieszczę i inne ciuchy też, niestety brzusio został, fałdki ale t juz tylko poprawić trezba cćwiczonkami, chodziłam przez ostatnie 2 miesiące na aerobik, teraz już nie chodzę bo zajecia na razie odwołane no i troszkę ćwiczę w domu brzuszki w 3 seriach ok250. no i teraz można sobie wreszcie pospacerować na dłudie dystanse a to duzo pomaga. Małą niedługo odstawiam ale jakś ciężko mi to idzie. życzę wytwałości i powodzenia w gubieniu kilogramów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nigdy nie chudłam w czasie karmienia piersią. Niby liczyłam kcal, nie przekraczałam 1500 ale nie chudłam. Mimo, że np przy pierwszym dziecku nie mogłam jeść prawie nic, bo wszystko go uczulało. Na diety rzucałam się dopiero po karmieniu:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bziku
moje dwie koleżanki chudły w oczach przy karmieniu piersią. Jedna tak jak poprzedniczka, po odstawieniu dziecka wróciła do swojej dawnej wagi sprzed ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość schudlam do szkieletu
niemal, karmiac piersia dwoje dzieci rok po roku (wpadka ; po 1. ciazy ;) Wazylam w pol roku po drugim porodzie 46 kg mimo wzrostu dosc wysokiego (moja normalna waga wynosila przed ciaza 52 kg), bylam chudsza niz przed ciazami a jadlam normalnie, cwiczylam tylko brzuszki - nigdy fitness czy areobic. Chudlam produkujac mleko! Ludzie komentowali, ze wygladam jak modelka albo zlosliwe baby-- czy mam anoreksje??? Bo "po dwojce dzieci nie powinnam byc taka szczuplutka o plaskim brzuchu" itd. A ja dopiero po pol roku karmienia sie zorientowalam, ze to wlasnie mleko wyssalo ze mnie tluszcz (glownie z ud...) Karmilam kazde z dzieci po 10 miesiecy. Do dzis waze 49 kg a minelo juz prawie 10 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmm hhhmmmmm
a ja zawsze chudłam i to dużo w ciąży tyłam 20-25 kg :) :) straszne to było ...ale w ciągu roku wszystko-no prawie wszystko- gubiłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to zależy
Moje znajome, które w ciąży zbyt wiele nie przytyły, bo już przed ciążą były szczupłe, szybko wracały do wagi sprzed ciąży, mimo że karmiły piersią. Te, które przed ciążą miały nadwagę, sporo przytyły, jakoś do dzisiejszego dnia nie mogą schudnąć. Ja zawsze miałam dużą nadwagę, w ciąży wyglądałam jak balon i teraz rok po porodzie wyglądam praktycznie tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja rowniez moge potwierdzic wersje, ze karmienie spala olbrzymie ilosci tluszczu. Jadłam wszystko na co miałam ochotę, a po 3 mies. zmiescilam sie w ciasną mini, ktora w 9 mies. zatrzymywała mi się tuz nad kolanami. Po 7 mies. mimo intensywnego karmienia, waga stoi na 49 i tak do dzis, czylo do 10,5 mies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1. Czy odciaganie pokarmu pomaga schudnąc po porodzie? 2. Ile kg udało się wam stracić przez 3 miesiące karmienia, a ile przez 6 miesięcy karmienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja kiedy karmiłam piersią nie bawiłam się w żadne ograniczenia jedzenia (dziecku nic się nie działo) a chudłam w tempie powiedziałabym zastraszającym... chyba nigdy nie byłam taką chudzinką jak w trakcie karmienia piersią.... jak przestałam wróciłam do mojej normalnej wagi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Karmienie powoduje że waga się dłuuugo utrzymuje jak przestałam kilogramy spadły do wagi z przed zatem kochane albo mleko albo figurka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odp. 1.tak odciaganie takze pomoze schudnac,bo chodzi o produkcje mleka 2.karmilam 3 miesiace i schudlam 20 kg.(w ciazy przytylam 15) Jak przestalam karmic to przytylam 2 kg,ale ani karmiac nie ograniczalam.jedzenia i jak przestalam to apetyt mi sie utrzymal. Odpukac na razie waga stoi w miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja karmiłam 1,5 roku i kiedy przestałam karmić ważyłam 2 kg więcej niż po porodzie ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przytyłam w ciąży 11 kg. Po cc wróciłam do domu i na plusie został mi tylko dodatkowy kilogram (w porównaniu do wagi przed ciążą). Obecnie, 4 miesiące po porodzie mam już 2 kg mniej niż przed ciążą. Ta waga utrzymuje się od 3 miesięcy. Jem wszystko, łącznie z truskawkami, bo synek nie przejawia alergii. Tak więc nie dowiesz się jak będzie u Ciebie dopóki nie spróbujesz. Nie ma reguły, bo każdy organizm jest inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak karmilam piersia NIC nie chudlam a nawet mialam wrazenie, ze moje cialo nawet trzyma troche te kg nabyte w ciazy :( Dopiero jak przestalam karmic w 1.5 roku schudlam 14kg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a mi sie wydaje że to nie karmienie a sama ciaza niektórym pomaga pagtdmaaa ja przed ciaza ważyłam 65kg. za nic w świecie, mimo wielu prób nie mogłam schudnac. w ciąży Przytylam 9kg czyli do 74 a w dwa miesiące po porodzie wawwjam 60kg. teraz niecałe 4 miesiące po porodzie 55 kg a piersią nie karmie, nie stosuje diet, jem dużo słodyczy. od czasu zajścia w ciążę nie liczyłam i nie liczę kalorii których pochłaniam bardzo dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość psycholog matka
ja tak miałam, dieta, bo kolki i 10 mies karmienia i figurka lepsza niż przed ciążą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość welurowa stópka
5 sierpnia minie rok jak karmię i NIC nie schudłam :( ważę 4 kilo więcej niż przed ciążą ;( Nie jest jakos fatalnie, ale ciążą mi te kg... nie obżeram się wcale, slodyczy nie jem w ogole - nigdy nie lubilam, a mimo to waga stoi.. karmię naprawdę intensywnie, mala nigdy nie dostala butelki, a tu takie rozczarowanie jesli chodzi o moją wagę.. czytalam gdzies, ze czasem organizm magazynuje tluszcz zeby miec rezerwe na produkcje mleka na wypadek "chudych" czasow, ale czy tak jest naprawde? Znam dziewczyne, ktora schudla dopiero jak przestala karmic. moze cos w tym jest? ale na pewno widać po postach, że kazdy przypadek jest inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do tej wyzej, tak tak nie obzerasz sie wcale, to ten tluszcz to pewnie z powietrza... jakie te baby zaklamane, a za komputerem to pewnei stosy papierkow po cukierkach....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja pierwszą córke karmiałm tylko dwa miesiace a druga 9 i mam porównanie- naprawde karmienie wysysa kalorie- jadłam wszystko czesto w nadmiarze a waga spadała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja podczas karmienia najpierw pięknie schudłam, a potem przytyłam przez środek antykoncepcyjny w zastrzyku stosowany podczas karmienia piersią (+5 kg w ciagu roku :( )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Karmie dopiero 8 tygodni, ale zrzucilam juz 18kg z 20stu, ktore uzbieralam w ciazy. Na poczatku wiadomo kg spadaly szybciej, teraz juz jakis 1-0.5kg na tydzien. Jem normalnie, a slodycze luuubie :-) wg mnie dziecko wyssysa kalorie, w koncu po to w ciszy robia sie zapasay tluszczu - wlasnie na czas karmienia. Prawda medyczna jest natomiast, ze u niektorych kobiet, wysoki poziom prolaktyny podczas karmienia piersia powoduje sklonnosc do zatrzymywania wody przez organizm. Wtedy jednak widac, ze jest sie lekko opuchnietym a nie otluszczonym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ziutaaa
jak patrzę na moją sąsiadkę, która ciągle karmi swoje prawie 2-letnie dziecko, a ona sama waży prawie 100kg, to śmiem wątpić :D :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W moim przypadku nie, Przytyłam 18kg, po 5 miesiącach mam jeszcze 5 kg do zrzucenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×