Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość biffii27

Kaszel, który zaczyna się jak dziecko uśnie - w nocy. CO TO JEST, CO JEJ PODAĆ??

Polecane posty

Gość biffii27

Od 3 dni córka (2 latka) ma męczący kaszel w nocy. Normalnie nie wiem skąd się wzioł nigdy nie chorowała a tu nagle tak ją męczy :( nie wiem co robić, przewietrzyłam pokój, okna są na "mikro" otwarte... lekarka będzie dopiero w piątek :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o jojda jojda
ma katar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biffii27
Boziu jak przeczytałam o tych pasożytach... brrrrrrrrrrr Po czym to poznać, jakieś badania, to się leczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o jojda jojda
moze alergia na materac?posciel?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o jojda jojda
wiem ze jak dziecko ma gliste ludzka to ona chce wyjsc i wywołuje odruch kaszlu -ale to w dzien tez by bylo zrob badanie kału w kierunku pasozytów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytsres
musisz zaniesc do laboratorium próbke kału Oni zrobia badania czy mała ma jakies pasozyty Czesto jak dzieci maja gliste ludzką to własnie wystepuje taki kaszel , ale nie zawsze Zrób jej badania , jesli ma to moze to jest przyczyna kaszlu , ale byc moze małej to przejdzie , moze to jakiś przejściowy kaszel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sadsadasdsa
Wieczorne ataki kaszlu to może być alergia - materac;/poduszka/pokój. Zrób badania też pod tym kątem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biffii27
Dziękuję za nazwę syropu, na badanie pewnie potrzebuje skierowania więc musimy czekać na lekarkę. Co do pościeli i łóżka - śpi w tym samym miejscu od urodzenia, pościel ta sama, prana i zmieniana co tydzień... nic nowego, nic co mogłoby mi podsunąć jakiekolwiek wyjaśnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o jojda jojda
badanie kalu bez skierowania -trzeba zrobic 5x-koszt 5x 8zł raz nie wystarczy zaniesc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biffii27
Czy alergia lub pasożyt "odzywa" sie tak nagle? W tym sensie, że nigdy nie chorowała, nie kaszlała nigdy. Aż do teraz, nagły kaszel. Najpierw sądziłam, że to od żelu na ząbki (idzie górna piątka) ale mała kaszlała całą noc i kolejną i teraz też się męczy a ja nie potrafie jej pomóc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biffii27
Kaszel zaczyna się kilka- kilkanaście minut po zaśnięciu więc dużo przed północą :( Jestem przerażona... W piaskownicy się nie bawiła od zeszłych wakacji, zawsze dbam o mycie rączek, mieszkamy w bloku a tu chodzą koty a nawet i właściciele z psami które załatwiają sie w piaskownichach, noż mi sie w kieszeni otwiera! Ale nie o tym mowa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robaki dobrze wykluczyc, inna mozliwosc: reflux zoladkowy;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytsres
kup pojemnik na kał i złap popołudniowa kupke , zamknij pojemnik , włóz w jakąs folie i do lodówki , a rano zanieść do jakiegos laboratorium Jezeli ma gliste to badanie wykryje, jezeli w kupce nie będzie jaj , powtórz badanie jeszcze 2 razy w 2 - 3 tydodniowych odstępach Z tym pręzeniem to nie wiem , powiedz o wszystkim doktorce, a badanie na pasożyty i tak zrób , bo duzo dzieci w tym wieku je łapie i ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytsres
skoro się prezy i kopie to moze ją boli brzuszek , moze to ma jakis związek Zrób to badanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biffii27
Cytsres - dzięki za informacje, na pewno przebadam małą, szczerze mówiąc strasznie się boję.. same kłopoty ostatnio mamy i jeszcze teraz to :( Czy można jakos profilaktycznie przeprowadzać odrobaczanie całej rodziny, czy są jakieś bezpieczne lekarstwa czy wszytko pod kontrolą lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytsres
zazwyczaj przy owsikach badaniu poddawana jest całą rodzina , wy tez mozecie sobie wszyscy zrobić badania , moze ktoś z rodziny ma pasozyta Lekarstwa sa tylko trzy na pasożyty ( od najsłabszego do najsilniejszego), ale podobno gliste trudno wytępic , jedna dawka nie wystarcza, trzeba powtarzać kuracje Mozna tez spróbowac naturalne metody , podawac dziecku pestki dyni codziennie , sok z kiszonej kapusty ( podono sok z marchwi ,lekko podgotownej lub surowej ,ale świezo wyciśnięty - nie wiem czy to prawda ), zero słodyczy , bo to pokarm dla pasozytów Nie martw sie , moze mała nie ma pasozytów, badanie warto zrobić , bo to wazne Jezeli mała ma to wy tez zróbcie badanie Ale to moze coś innego , moze przejdzie , ale badanie i tak zrób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kikimiki
Ja sądzę że córci spływa katar po tylnej ścianie gardła dlatego jeszcze go nie widzisz. Podaj jej sinecod krople lub syrop - pomaga na męczący suchy kaszel. Jutro lub pojutrze zapewne zobaczysz katar. Idz do lekarza najlepiej, niech ją osłucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytsres
Film się boję trochę włączyć Nie martw sie , moze to nic powaznego , moze to jakiś przejściowy kaszel A badania rób o jakiś czas , bo w piaskownicach moze być pełno tych jaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marlut
alergia na pierze,pościel,przytulankę itp.kup pościel z wkładem syntetycznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marlut
i nie słyszałam ,żeby ktoś kaszlał od pasożytów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marlut
sinecod podaj,zyrtec ewentualnie,diphergan(polfergan) bardzo ładnie wycisza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werdemene
he he,zaraz laski zrobicie z tego dziecka kaleke-bo kaszle w nocy he he i tak to jest-zamiast do lekarza to pytaja glupie mamuski na kafeterii o przyczyne kaszlu.a potem reszta sie nakreca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie przejdzie samo
Na własnym przykładzie wiem, że uporczywy i silny kaszel u dziecka pojawiający się zaraz po zaśnięciu (w dzień natomiast ani śladu po kaszlu) może sugerować na pasożyty. U mnie dziecko kaszlało po zaśnięciu tak mocno, że idąc, zatrzymywałam się z obawy, co to może być. Pierwsze co przyszło mi do głowy, po wizycie u lekarza, który nie stwierdził nic i polecił profilaktycznie podawać syrop z cebuli, to pasożyty, bo wiem, że w przedszkolu wystepują u wielu dzieci. Już po pierwszym badaniu kału, wyhodowano glistę ludzką. Towarzyszące pasożytom objawy dzienne to również silne rozdrażnienie emocjonalne. Dziecko jest nerwowe, niecierpliwe, marudne i niedobre. Ale może być również pochodzenia oskrzelowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjdshfksjdhf
Co na tym filmie wyciągali z tego serca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytsres
marlut , a to dziwne Mojej kolezanki syn bardzo kaszlał w nocy , natomiast w dzień w ogóle , długo chodziła , szukała pomocy , w koncu nastepna doktorka wysłala go na badanie w kierunku pasozytów Okazało się ,ze miał gliste ludzką , po wyleczeniu kaszel ustał Tamtej kolezance udało się wczesnie zwalczyc pasozyta , ale czasami to jest trudne Drugiej kolezanki dziecko miało to samo , badali go w kierunku alergii Alergolog wysłal ich tak samo na to badanie , bo powiedzxiał ,ze trzeba wykluczyc pasozyty Okazało się ,ze to nie alergia , tylko glista ludzka Takich przypadków moge podać jeszcze kilka Nie kwestionuje ,ze dziecko autorki nie ma alergii na pierze , pościel ,ale badanie na pasozyty trzeba zrobić Dziwi mnie ,ze pracujesz na oddziale dzieciecym ,a masz tak małą wiedzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
topik jak dla mnie, mam obsesje na tym punkcie, ze mały złapał pasozyty. tez kaszle w nocy, co prawda ostatnio zacząl wyraźnie odkaslywac flegme, ale tyle mial sposobnosci na zlapanie paskudztwa, ze intuicja mi podpowiada, ze moze cos miec. lekarka wysmiala mnie, gdy poprosilam o skierowanie na badanie kału. tutaj czytam, ze mozna i bez skierowania, to jest cos, i chyba sie zdecyduję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zrób dla swietego spokoju te badania, bo jak widzisz lekarze dzialają rytynowo i uciekają od badań. ja jutro ide do laboratorium po info i potem zaniosę probki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas alergia wykluczona, badania na pasożyty nie były robione, ale zrobię, kaszel nocny ustał po lekach na astmę, wziewy pomogły oraz diphergan na wyciszenie. A możecie coś więcej przybliżyć o tych pasożytach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×