Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mambaramba

katar bez wydzieliny i suchy kaszel u dziecka

Polecane posty

Gość mambaramba

Prosze o rade Jestem mama polrocznej coreczki. Zaznacze ze mieszkam w irlandii. Niedawno bylismy w polsce i mala sie rozchorowala miala kaszel i katar, lekarz badal ja kilka razy ale osluchowo oskrzela i pluca byly czyste. niestety przed powrotem do irlandii mala niezdazyla do konca wyzdrowiec nadal byl katar(zielony) i kaszel mokrawy. Po powrocie katar minal ale kaszel zostal. Po tygodniu mala zachorowala na trzydniowke i w tym czasie kaszel sie nasilil. Mala kaszlala w nocy i rano, w dzien b.rzadko.Od tego czasu bylam juz trzy razy u lekarzy. jeden przepisal syrop ktory spowodowal ze kaszel zmienil sie na urywajacy ale po paru dniach zmienil sie na suchy.Boje sie podawac ten syrop bo jest napisane powyzej 2 lat a typowo dla niemowlat nie ma.Nie wiem skad ten kaszel. czasem mam wrazenie za mala ma katar- bo w nosie cos chrapie ale nie ma zadnej wydzieliny. Nie wiem czy podac jej antybiotyk bo jesli to nie jest az tak powazne to wolalabym nie podawac a z drugiej strony boje sie ze to bezobjawowe zapalenie pluc. Ogolnie stan malej jest dobry coreczka ma apetyt jest radosna i ruchliwa - tylko ten kaszel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej moja tez tak miala, miala suchy kaszel i glosny nos niby zapchany ale czysty ja podawalam malej syrop na kaszel za 2,50 zl prawoslazowy, spr jej dac syrop tam u was...skoro lekarz ja osluchal to ok, ja tez bylam u lekarza i nic slyszal, ostatnio dostala goraczki 39 przez 2 dni dalam ibufen i ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jeszcze podaje podaje malej codziennie sok z malin wlasnej roboty, jest zdrowy i na przeziebienia, czasami parze leciutka herbatke z malinek normalna taka dla doroslych, a do noska spr kropelek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strzelecasdf
Moj syn tez mial suchy meczacy kaszel ktory nasilal sie zwlaszcza w nocy i wybudzal go ze snu, trwalo to z dobre dwa lata dopoki przez przypadek nie odkrylam NIETOLERANCJI NA PSZENICE, odtad chleb pszenny zastepuje orkiszem (spelt bread) i kaszel minal. Moje drugie dziecko z kolei mialo mokry kaszel pelen bialej wydzieliny, corka wiecznie byla zmeczona, podpuchniete oczy, nawracajace infekcje. Lekarze konwencjonalni twierdzili ze to astma i dziecko bralo sterydowe inhalatory ktore jedank niewiele pomagaly. Z desperacji udalam sie z nia do doktora medycyny naturalnej ktory odkryl uszkodzone jelito cienkie, musialam zmienic diete wyeliminowac niektore produkty i dzis mam zdrowe dziecko od roku jest bez inhalatora (nicole ma prawie 6 lat) i ani razu jeszcze w tym roku nie opuscila dnia w szkole, mam inne dziecko. Ten doktor jest w Naas Dr John McKenna tel 045897012, mozna w ksiegarniach nabyc jego ksiazki (badz wypozyczyc z biblioteki) z ktorych mozna sie na prawde wiele dowiedziec 'Natural Alternatives to Antibiotics' i 'Hard to Stomach' goraco polecam Basia z Dublina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strzelecasdf
Jezeli Twoje malenstwo nie ma dwoch lat to pewnie nie wprowadzilas do diety wielu produktow stalych i z pszenica dziecko nie mialo nic wspolnego, jezeli tak jest przyczyna kaszlu moze byc np wirus po szczepionce ktory do tej pory 'siedzi' w organizmie dziecka i nalezaloby podac odtrutke. Jezeli po wizycie u lekarza stwierdza ze to ASTMA BLAGAM CIE udaj sie do lekarza medycyny naturalnej najpierw aby wykluczyc np owa reakcje poszczepienna. Ten lekarz w Naas uratowal mi dziecko , tez niepotrzebnie sie z nia meczylam przez ponad dwa lata, jezdzilam od szpitala do szpitala a efektow z tego nie bylo zadnych. Lekarze konwencjonalni lecza objawowo nie dochodza do przyczyny choroby, i nie podawaj dziecku IBUPROFENU!! ANI ZADNYCH NIE STERYDOWYCH LEKOW PRZECIWZAPALNYCH bo uszkadzaja nerki i zoladek. Tyle dzieci w Irlandii jest mylnie zdiagnozowanych na astme!!! To jest skandal jak te dzieci sa leczone!! Jezeli w Twojej rodzinie nie ma historii astmy to nie daj sobie wmowic astmy bo tutaj kazdego odsylaja z inhalatorem do domu jak kaszel nie przechodzi, antybiotyki i sterydy to niebezpieczna mieszanka o ktorej mialam szanse przekonac sie na wlasnych dzieciach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość byc moze nosek jest zapchany
i trzeba go udoznic . moja corcia miala katarek bardzo gleboko ( wydzielina byla gesta i ie splywala ) i dlatego nie bylo widac katarku . kupilam aspirator nosefrida i odciagalam jej ta wydzieline - wczesniej w celu rozrzedzenia wydzieliny aplikowalam jej wode morska - pomoglo a na noc dawalam kropelki nasivin dla niemowlat . dodam ze moja corcia miala wtedy 5 mc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ponownie was proszę doradzcie mi czy mam zacząć podawac Biovilon. :( Nie wiem co mam robic. Czy pomaga czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz78
Nie podawaj dziecku tyle antybiotyków, trzeba znaleźć przyczynę, a antybiotyki tylko osłabiają organizm. Uspokój kaszel czymś delikatnym, np. dicotuss, a potem trzeba zbadać migdały i krtań. Przyczyna może być różna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania41G
jak problem z katarem, słyszymy, że dziecko mówi nosowo ale nic nie spływa - laryngolog, moja córka tak miała. Kichała ale tylko czasami trochę wody leciało z nosa a ja słyszalam, ze coś gdzieś jakby zatkało się i nie chce spływać oddychała przez nos ale w nocy przy leżeniu kaszel czyli gdzieś spływało. Laryngolog spojrzał w nos, gardło i ucho-migdał trzeci powiększony spływa wydzielina po prawej ściance gardła-zapisał kropelki robione i inne na bakterie plus wit. C działa rozkurczowo i Calcium no i po 2 dniach aplikowania zaczęło schodzić odblokowało się (a męczyła się z tym 2 tygodnie-bo pediatra -teściowa nie widział problemu-niczego nie słyszał, że dziecko inaczej mówi) Pediatra niewłaściwie zdiagnozował i gdyby nie laryngolog dziecko mogłoby rozchorować się bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magossia6
polecam w aptece rozgladnac sie za pyramindonkiem - dosyc dobry srodek spozywczy na tego typu dolegliwosci u dzieci; ) co najwazniejsze jest bezpieczny !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela8898
Kupiłam z 3 letnią gwarancją niedawno inhalator Baby Sanity. Tak naprawdę to kilka razy dopiero sprzęt podłączaliśmy ale wrażenie jest okej. Synek się nie męczył przy inhalacji, nie stresował się też – jednak wygląd króliczka podziałał pozytywnie. Druga sprawa, że aparat jest bardzo cichy, nie ma takiego szumu jak przy innych, zwłaszcza większych inhalatorach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martarok
Mamy na stanie w mieszkaniu inhalator Alergia Stop i jest okej. Nie narzekam. Działa szybko, cicho – co jest ważne jak się ma dzieci ale nie tylko. Wiem, że niektóre inhalatory to potrafią taki szum generować, że człowieka po inhalacji zaczyna głowa boleć. W tym modelu jest wyjątkowo cicho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×