Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Wózeczek

Kiedy kupić wózek dla dziecka??

Polecane posty

Gość Wózeczek

Jestem w czwartym miesiacu, wydaje mi sie ze to za wczesnie, ale wlasnie wczoraj znalazlam wózek o jaki mi chodziło, rozmawialam z pania w sklepie, ale ona w zaden sposob nie byla w stanie mnie zapewnic ze beda nawet za miesiac. Moja mam mowi ze to za wczesnie ze nawet jak tego nie bedzie to napewno beda jakies inne kto wie moze nawet ładniejsze. Niby tak , ale jak do tej pory to jedyny sklep w ktorym znalazlam ten wozek, w niektorych sklepach nawet nie wiedzieli o czym mowie. I nie wiem poprostu co zrobic. Moze wy cos poradzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wózeczek
Nie do przesądnych raczej nie należe, bo jesli by tak było to bym chyba wcale nie wychodziła z domu, a co do pewności to jestem w 100 % przekonana, jeszcze nie bedac w ciąży zobaczyłam wlasnie taki wózek i stwierdzilam ze jak bede w ciąży to taki albo zaden. Wiec wątpie by spodobał mi sie inny. No wiec co? Znaczy sie czekam az mąż wroci z pracy , do auta i po wozek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też myślę że jeżeli jesteś zdecydowana na właśnie ten wózek to możesz go kupić :) Ja ledwo zaczęłam 5 miesiąc a już kupiłam łóżeczko bo nie mogłam się powstrzymać ... tak mi się podobało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wózeczek
Paulka dziś popoludniu najprawdopodobniej bede w tym sklepie wiec wszystko Ci dokladnie napiszę. Nigdzie na necie nie widzialam takiego. Podobny jest do tych z Graco , nie na kołach pompowanych. Juz raczej taki zgrabny nie te czołgi co sie najczęsciej podoba. Kosztuje 630 zł. Ale cała reszte jak sie dowiem to dopisze. Poadrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kupiłam na początku 8 miesiąca. I dobrze bo teraz sie ledwo ruszam i juz mi sie nie chce kompletowac wyprawki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buka poka
Paulko - pozwolisz, że sie wtrącę. Co do drugiego wózka, to gondolka wydaje się w porządku, ale trudno powiedzieć cokolwiek o spacerówce. jest zakryta śpiworkiem i nie widać, jak waściwie wygląda. natomiast trzecim wozkiem nie wyjedziesz na śnieg. Wystarczy taka zima jak ubiegła i spędzisz kilka miesięcy uziemniona w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wózeczek
Paulka ten wózek o ktorym ja mowie jest bardzo podobny to tedo chicco, tyle ze nie ma gondoli zamienianej a wkladana do srodka, cena tez mi sie wydaje przyzwoita. Z przodu tez ma 4 kólka z tylu 2, i ogólnie jest taki zgrabniutki. Zamiast przekładanej raczki ma przekładana bude.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wózeczek
A tak ogólnie dziewczyny dzieki za rady, juz teraz jestem pewna swojego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozne sa sytuacje
Paulka ponoc duza gondole maja Roan Marita czy jakos tak, sa na allegro za okolo 1000zl. i kumpela moja go kupila bo niby stabilny itp. Ja np. wole te nowoczesniejsze ze skretnymi kolami. Podobaja mi sie Mutsy Urban Rider ale gleboki kosztuje okolo 1800zl. wiec jakby np. nie bylo mnie stac kupilabym go uzywanego:) Swietnie sie prezentuja i babki zadowolone bo dobrze sie prowadza i sa stabilne. Tak samo Bebecar Tracker, ale cena tez dosc wysoka. Ale chyba lepiej naprawde dobry wozek kupic a uzywany, tak mis ie zdaje. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulko racja tym trzecim w śnieg nie wjedziesz, nie wiem kiedy masz termin bo w sumie na wiosnę i lato taki lekki fajna sprawa...mi się marzy taki leciutki bo mam ogromną, ciężką kolubrynę...ale Mała ma przynajmniej dużo miejsca, gorzej jak po schodach targać trzeba:( Jeśli macie auto i będziecie kupować fotelik to rozważ taki z możliwością wpięcia fotelika w stelaż, to super sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak i skrętne koła, świetna sprawa i dla mnie jeszcze podstawa to przekładana rączka (w moim brak) ale to rewelayjne rozwiązanie gdy słońce praży albo wieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mogę Ci porównać dwa wózki w użytkowaniu bo mam Polaka Picollo ale przez tydzien korzytsałam z Roana Kortiny więc jak chcesz taki porównanie to daj znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To już Ci piszę: Polak: ciężki jak cholera - 18,5 kg ale za to duże koła, więc nie ma żadnych problemów z naszymi chodnikami, jednak w prowadzeniu taki sobie (jestem dość drobna) jedną ręką nie da rady, żeby skręcić trzeba przednie koła unieść, bo nie jest specjalnie zwrotny i ledwo mi do windy włazi, muszę się sporo namęczyć żeby go wepchnąć. Zaleta to w miarę łatwy sposób składania (żeby wsadzić do auta ale zajmuje zały bagażnik). Jest dość sztywne, więc do bujnia taki sobie ale u mie to akurat zaleta, bo ja muszę po wyjściu z windy jeszcze z kilku schodów go ściągnąć i potem wciągać spowrotem/ Duży kosz na zakupy. Kortina - nieco lżejsza, dużo łatwiejsza w prowadzeniu, spokojnie można jedną ręką, ma miękkie zawieszenie, ładnie buja ale przez to nie mogłam sobie poradzić sama na schodach, bo bałam się że Mała z wózka wypadnie:( Gondola jeszcze większa niż w Polaku. Beznadziejny kosz na zakupy. Ani jeden ani drugi nie ma przekładanej rączki:( chyba że najnowsze Kortiny już mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ach jeśli chodzi o kupowanie wózka to zwróciłabym uwagę na serwis czy jest w pobliżu miejsca zamieszkania lub czy sklep gdzie się kupuje oferuje wózek zamienny, bo moi znajomi musieli wózek wysyłać do naprawy do innego miasta i czekać 3 tyg. na naprawiony a w tym czasie dziecko zero spacerów. Ja mam serwis Polaka u siebie w mieście więc jak mi spinka wypadła czy hamulec pękł zrobili mi na miejscu, na grubsze naprawy dają wózek zamienny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz wydaje mi się, że wózki dwu, czy trzy funkcyjne nie są specjalnie praktyczne(chyba, że nie masz problemu z miejscem w mieszkaniu i schodami), lepiej chyba kupić jakiś używany głęboki na te pół roku a potem zainwestować w porządną i lekką spacerówkę. Ja Polaka dostałam ale sama w życiu bym tego nie kupiła a ponieważ nie musieliśmy wydawać kasy na głęboki to kupiliśmy już 7 kg spacerówkę gracco i czeka teraz aż Mała z gondoli wyrośnie....j

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kupiłam tani dwufunkcyjny (Elcar - podobał mi sie bo była na paskach). Też po to by potem kupić lepszą spacerówke. Właściwie to ciężko teraz w sklepach dostać inne niż wielofunkcyjne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też szukałam na necie ale niewiele o nim jest - widać mało popularny. Ale te paski ma jak kiedys miały wózki - bardzo dobry do bujania i myśle ze raczej na zime, dlatego kupiłam. Na wiosne zainwestuje w jakąś porządną spacerówke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no nie wiemm
ja też nie jestem przesądna ale powiem ci że moja znajoma wszystko kupiła przed urodzeniem się dziecka. pokoik pięknie urządzony. sama radość jak tylko weszłam do tego pokoiku i popatrzyłam na to wszystko tylko brakowało jeszcze dziecka. niestety nie doczekali się bo dziecko zmarło zaraz po urodzeniu. pomysl jką tragedią było dla tych rodzicow jak patrzyli na to łóżeczko... ale przecież gdyby każda matka wierzyła w to i rzeczywiście tak się działo to nie byloby ludzi na świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgodzę się, że to co spotkało Twoich znajomych to tragedia ale i tak przed porodem musi być prawie wszystko kupione, bo potem raczej trudno biegać z noworodkiem po sklepach żeby kupić wózek czy łóżeczko a facetowi nigdy bym tego nie zleciła, zreztą mój nigdy by się nie podjął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja g
ja przed porodem kupiłam tylko najpotrzebniejsze rzeczy. parę ciuszków, pampersy itp. łóżeczko miałam od koleżanki ale jeszcze nie wstawialam do pokoju. a wózek oglądaliśmy z mężem w 7 miesiącu ciąży kiedy jeszcze miałam w miarę siłę chodzić po sklepach i powiedziałam że chcę "taki". na drugi dzień po porodzie mąż z teściową pojechali po ten wózek. a łóżeczko na początku nie było mi potrzebne bo mały spał w gondoli. myślę że to dobre rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja nie wierze w przesądy. Gdybym nie kupiła wyprawki tylko bym się denerwowała ze nic nie gotowe, a to raczej w ciąży nie wskazane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buka poka
Paulka - niestety nie moge ci polecić żadnego wózka. sama miałam z jakiejs nieznanej firmy, bardzo szybko spłowiała tapicerka, ale prowadził się super. Byłam z niego zadowolona, ale nikomu nie poleciłabym go z czystym sumieniem. Z tego co czytałam dziewczyny chwalą x-landery, choć ja sama takiego nie kupiłabym, bo wydaje mi sie ohydny. Gdybym miała jeszcze raz podejmować decyzję, to chyba zdecydowałabym sie na implast. Co do przekładanej rączki, to nie jest to rtaka niezbędna rzecz. Problem polega na tym, że wózek z przełożoną rączką jest źle wyważony i itak sie z tego nie korzysta. Problem słońca można zlikwidować parasolką a przy głębokiej gondolce wiatr nie jest żadnym problemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kupilam juz w 4 miesiacu ciazy..gondola i pozniej opcja spacerowa..ale jak jona zacz siadac a ja zaczelam ciagle sie przemieszczac kupilam parasolke po prostu super(mozna juz od urodzenia )z ruchomym oparciem..i roznymi bajerami ..a juz nie korzystam z wielkiej na dmuchanych kolach ..wszystko zalezy od trybu zycia..wielka zostaiam na wyprawy do lasu i na plaze i moze dam dziadkom..moje preferencje zmienily sie wraz z moim dzieckiem i jego osobowoscia.. teraz kupila bym najpierw gondole a potem druga czesc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wózeczek
No i niedawno wróciliśmy do domciu. Wózeczek kupiony, stoi u mamy w domu, bo u nas narazie nie ma miejsca. Co do nazwy pisze jak obiecałam wózek jest firmy RAMATTI a model to DIAMANT kolor beż. Mozna sobie zobaczyć na internecie http://www.ramatti.com.pl/wozki_diamant.php?lang=pl Nie wiem jak wam , ale mnie własnie o cos takiego chodziło. Mały i zgrabny a przede wszystkim spacerówke długo wykorzystam. Aha cena to 720 zł ale ja dałam 670. W komplecie jest gongola, 2 pokrowce letni i zimowy, folia przeciwdeszczowa, i na zmiane buda, oslonka na raczke i na bude. No i co wazne nie ma problemu z czesciami i serwisem, a gwarancji ma 24 miesiace. Moze komus sie nie spodobac ale ja jestem nim zachwycona, a prowadzic da sie jedna reka. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wózeczek
aha i widzicie bo zapomnialam jest jeszcze torba, mata do przebierania, a gondola rozklada sie na taki materacyk na ktorym mozna polozyc dzidzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×