Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mkk

kiedy lekarz zaleca noszenie butów ortopedycznych dziecku?

Polecane posty

Gość TEŻ NIE WIEM
moje dziecko ma plaskostopie a przynajmniej tak mi sie wydaje ale moja lekarka nic a nic z tym nie robi :( i nie wiem czy powinnam sama kupic jakies wkladaki czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mkk
tez podejrzewam dziecko o plaskostopie ,,,córka ma teraz 16 miesiąc i zamierzam udać sie z nią do ortopedy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TEŻ NIE WIEM
mi lekarka nie chce dac skierowania a u nas muszą byc skierowania i sama nie wiem co robic a dziecko ma 4 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama smoka
no 4 lata to chyba mogłabym się martwić (chociaż może to też wcześnie nie wiem?), ale 16 miesięcy stanowczo za wcześnie na noszenie butów ortopedycznych. Takie małe stópki są, bo mają prawo być płaskie, wystarczą zwykłe dzieciece buciki z usztywnianą piętą. TEŻ NIE WIEM-nie chce dac Ci skierowania na buty ortopedyczne czy na wizytę u ortopedy? Wizyta u ortopedy w pewnym sensie jest obowiązkowa w celu spawdzenia nie tylko stópek, ale i kręgosłupa, jak rozwija się cały układ kostny dziecka. Na życzenie powinna dać Ci skierowanie bez dwóch zdań, a jak nie to spróbuj zarejestrować dziecko do innego lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas było tak - koślawość kolan + koślawość stępu = buty ortopedyczne + wkładki supinujące. Skierowanie wywalczyłam dopiero na bilansie czterolatka. Poszliśmy do ortopedy państwowego, starszy (bardzo starszy) pan doktor zapisał szyny. Nie dało mi to spokoju, poszłam do innego lekarza i ten zalecił buty i wkładki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ciężko dobrać takie buty na każdą porę roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Buty z obcasem thomasa i profilowana wkladka mozna kupic w kazdym sklepie medycznym. Moj syn dostal zalecenie z powodu plaskostopia jak mial 2,5 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja widzialam ortopedyczne sandały i trzewiki takie na jesień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ciekawe nie będą podważać opinii lekarza, ale inny lekarz twierdził, ze płaskostopie rozpoznaje się dopiero po 7 roku życia, gdyż do tego czasu nie jedna stopa się wykształci, jedne wcześniej, drugie później

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moim zdaniem lepiej przeciwdziałać wadzie jak najszybciej, wtedy są najlepsze efekty, warto przynajmniej kupić jakieś buty profilaktyczne dla dziecka np. w http://sklep.tombut.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×