Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość fdeee

kiedy najwcześniej na USG bioderek?

Polecane posty

Gość fdeee

Kiedy robiłyście USG bioderek swim maluszkom, pytam, bo od różnych lekarzy słyszę różne wersje ;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"usg bioderek maluszkow"- ja pierdole. kolejna nawiedzona mamuska ktora dziecko traktuje jak istote ze szkla pochodzaca z kosmosu , a nie jak czlowieka.;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość usg bioderek?
hmmm, ja mialam raz 3 D szczegolowe badanie wszystkiego. do tego usg normalne przy wizytach u ginekologa. nie wiedzialam , ze jeszcze oddzielnie cos robia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja robiłam synkowi chyba w 6 miesiącu pedriatra wypisała skierowanie potem chyba byłam na kontrole ponownie chyba w 10 miesiacu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja odpowiem z sensem
po 6 tygodniu zycia bylam pierwszy raz i drugi po skonczonym 3 miesiacu, a teraz mamy sie pojawic miedzy 16 - 18 miesiacem jak dziecko bedzie dosc pewnie juz chodzilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepraszam właśnie sprawdziłam i pierwsze usg bioderek robiliśmy w 3 miesiącu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja byłam u ortopedy już w 13 dniu ze względu na stopkę dziecka. Przy okazji zrobił usg bioderek. Notabene stopkę miał ok a bioderka nie :( Musielismy szeroko pieluchować- na 3 pieluchy i następne mieliśmy ok 3 miesiące później. Dzięki temu nie musiał mieć szyny na bioderka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fdeee
"o co ci chodzi " będe robić badanie bo mamy wskazanie w wypisie, podejrzenie dysplazji, a nie dla zabawy dziękuję za konkretne odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokojambo
Ja dostałam skierowanie ze szpitala, które miałam w książeczce, którą wydał mi szpital po porodzie. Moja mała miała pierwsze USG bioderek w wieku 2 miesięcy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"o co ci chodzi" - nie kolejna nawiedzona mamuśka tylko każda matka ma obowiązek iść z dzieckiem na usg bioderek, jak nie jesteś poinformowany/a to się nie udzielaj. A później dzieci chodzą jak pokraki przez takie właśnie nie doinformowane osoby jak ty, oby twoje dziecko nigdy nie miało takich problemów jak zwichnięcie bioderka właśnie. My byliśmy w 6 tygodniu później jakoś jak mała miała 6 miesięcy a później mieliśmy przyjść jak zaczęła chodzić czyli u nas w 13 miesiącu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mojej pierwsze zrobili jeszcze w szpitalu jakoś jak miała około 2 tygodni czyli jak tylko z inkubatora wyszła, a drugie jak miała około 3 miesięcy i na tym się skończyło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fdeee
Umówiłam sę po prawie 4tyg od urodzenia, a pediatra dziś powiedział, że za wcześnie i kazał pójść jak mała będzie miała około dwóch miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaale....
do "o co ci chodzi" - weź na wstrzymanie albo się najpierw doinformuj zanim zaczniesz tu swoje "mądrości" głosić... to wymagane i obowiązkowe badanie - gdybyś nie wiedziała .... z moim dzieckiem na usg byliśmy w 4 m-cu życia a później mieliśmy się pojawić jak już będzie dobrze chodzić - w naszym przypadku niespełna roczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Takie USG robi się po 6 tygodniu. Wiecie gdzie w stolicy zrobię prywatnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzka9991
My usg bioderek mieliśmy po 6 tygodniu. Później co jakiś czas była kontrola bo mała miała dysplazję. Na szczęście szybko wszystko się unormowało. Jeśli szukasz gabinetu USG w Warszawie to zobacz tutaj http://www.gabinetusg.com.pl/oferta-usg-pediatryczne/ Słyszałam, że lekarze są bardzo mili i znają się na swojej pracy. Poza tym ceny badania są bardzo przystępne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My bylismy w 2 tygodniu życia corki. Dlatego tak wczesnie, gdyz w bliskiej rodzinie byly dzieci z dysplazja. Lekarz pochwalil nas i powiedział, ze bardzo dobrze zrobilismy, bo gdybyśmy sie zglosili zgodnie z zaleceniami w 2 miesiacu zycia, to mala musiałaby juz nosic taki aparat na bioderka. A dzieki naszej zapobiegliwosci wystarczyly cwiczenia w domu i szerokie pieluchowanie. Lepiej skontrolowac wczesniej, niz pozniej meczyc dziecko i siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W Warszawie i okolicach jest mnostwo miejsc, gdzie mozna wykonac usg bioderek. Polecam Vita Medica (Sulejowek i Targowek) ale tez przykladowo w Damianie, w Babka Medica przy CH Arkadia, Medycyna Dziecieca w Wesolej i wiele in. Koszt ok 200 zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda_mama_22
My na usg bioderek poszlismy z naszą córcią według plany - w 6 tygodniu jej życia. Pożniej kontrole miała jak skończyła 3 miesiące. Na szczęście wszystko okazało się w porządku, chociaż wcześniej w rodzinie zdarzały się problemy z bioderkami u dzieci. Takiego badania nie należy lekceważyć, bo wszelkie wady wykryte wczesnie daja szanse na pełne wyleczenie. A co do miejsca, to my bylismy w warszawskim Profemedzie przy ul. Bobrowieckiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
byłam z małym w 8 tyg życia. Wyniki badań były bardzo dobre i lekarz powiedział, że nie musimy przychodzić na kontrolę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×