Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość katarakta83

kiedy ruchy są wyczuwalne przez brzuch???

Polecane posty

Gość katarakta83

witam. Jestem w 17 tyg ciązy i już od kilku dni wyczuwam ruchy i delikatne kopniaczki mojego dziecka. Zastanawiam sie jednak kiedy ma na to sznse mój mąż? Bo narazie ja czuje ale przez brzuszek nic nie czuć. Kiedy moze to zacząć być wyczuwalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zaczęłam przez brzuch wyczuwać dopiero ostatnio, czyli około 21 tygodnia. Mój mąż jeszcze nie czuł, bo nie trafil - dziecko nie chce sie ruszac jak on swoją rękę kladzie - do mojej sie juz chyba przyzwyczailo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja poczulam pierwsze prawdziwe kopniaki pod koniec 22 tygodnia i maz tez mogl je poczuc przykladajac reke do brzucha :) wczesniej czulam jakies przelewania i niby cos sie ruszalo, ale ja nie mialam pewnosci do konca czy to \"to\" maz tez nic nie czul wtedy... mysle ze niedlugo i tatsu u Ciebie poczuje cos przez brzuch, najlepiej poloz sie wieczorem ,wypij cos slodkiego i do dziela :) u nas zawsze to skutkowalo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To prawda pierwsze ruchy są wcześniej. Jednak zanim staną się na tyle mocne że będzie je czuć przez brzuch to minie trochę czasu. Mój mąż pierwsze ruchy maluszka poczuł dopiero jakoś po 20tyg. ale były to takie dość delkatne ruchy i sam przyznał że czasem nie miał pewności. Jednak teraz mój maluszek tak sie rusza że cały brzuch mi chodzi i wygląda to przepięknie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarakta83
no jak około 20 tygto juz całkiem niedługo:) dzieki dziewczyny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz ale to jest sprawa indywidualna. Może twojemu męzowi uda się coś wyczuć wcześniej a może będzie musiał dłużej poczekać. Trudno powiedzieć, ale jedno jest pewne doczekacie się. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anusia1912
To troche smieszne ale nasze dziecko czulo chyba respekt przed tatusiem bo jak tylko maz polozyl reke na moim brzuszku to maly chyba zasypial. Ale doczekal sie... a potem to juz prosil zeby sie maly uspokoil zebym mogla normalnie pooddychac:) Ale to i tak najcudowniejsze uczucie jak kopie... Nasz synek ma pol roczku i sa takie momenty ze tesknie za byciem w ciazy, ogladam sie za "brzuszkami":)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anusia z tego co do tej pory czytałam wynika że chyba większość dzieci ma ten respekt przed ojcem. A może poprostu gdy mam położy sobie ręke na brzuchu to maluszek tego tak nie odczuwa i dalej szaleje. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie było podobnie jak u Anusi , mój M miał szczęście poczuć małego ok 30-31 tygodnia dopiero , jak tylko dotknął brzucha wcześniej mały zastygał , rękę cofnął mały ruszał sie , prawie do końca ciąży bawili sie w ciuciu babkę :) Teraz kiedy mały ma ponad rok , nadal jest raczej tylko za mną , może jak podrośnie to sie zmieni :) przed tata nadal zwiewa a TATA powiedział może z dwa razy jak Go mój M prosi to sie Mały śmieje :) na wszystko trzeba sobie zasłużyć 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość almazka
To jest indywidualny czas dla każdej z mam. Jak mówił mi lekarz, dużo zależy od figury i wagi kobiety. Im jest szczuplejsza, tym ruchy są szybciej wyczuwalne. Moje maleństwo wierci się już od 16 tygodnia. W 18 tygodniu udało się poczuć jedno kopnięcie mojemu mężowi. Ale później, jak na złość, kiedy czułam, że maluch się kręci i mąż przykładał dłoń, ruchy ustawały. Teraz jestem w 24 tygodniu ciąży i codziennie wieczorem mam dyskotekę w brzuszku:) Pozdrawiam i polecam rozmowę ze swoim ginekologiem, najlepiej ze specjalizacją położnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SanSan
no nie wiem ja brzuszek mialam BARDZO malutki, a ruchy poczulam b pozno , i mi polozna mowila ze to moze dlatego bo jest b szczupla....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez sie nie zgodze :-P ja brzuch tez mialam malutki, a ruchy poczulam pozno.... moje kolezanki ktore mialy juz niezlego kolosa z przodu o wiele szybciej czuly ruchy niz ja..... wiec to nie jest teoria....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość almazka
W takim razie może się mylę. Chociaz co prawda ja mam brzuszek już pokaźny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SanSan bo jeszcze są inne powody nie tylko budowa ciała. Ale też mogłaś mieć mniej wrażliwe zakończenia nerwowe na brzuchu lub co też ma wpływ na odczuwanie ruchów łożysko może być umiejscowione na przedniej ścianie macicy a przez to ruchy zostały wytłumione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja pierwsze ruchy wyczuwałam w 16 tygodniu , uważam że zależy to od wielkości dziecka , nie od gabarytów , bo czuje sie pierwsze ruch w środku a nie na zewnątrz. ale moge sie mylić 🌻 Nie ważne każda się doczeka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia no ja wlasnie mialam lozysko na przedniej scianie :) moze to dlatego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość almazka
No tak, ale w sumie to jest logiczne, bo im mniejsza tkanka tłuszczowa, tym maluszek ma mniej do przebicia. Ale napewno nie jest to jakaś reguła, a jedynie jeden z wielu czynników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A u mnie tatus poczul ruchy Juniora jeszcze przede mna :) Byl to chyba 18 tydzien wrocilismy z gor i ja spalam jak susel a moj P. ogladal sobie film i trzymal mi reke na brzuchu i potem mi opowiadal jak go maly kopal, ja oczywiscie nie wierzylam i smialam sie z tego dwa dni pozniej bylam u lekarza i on spytal sie czy juz czuje malenstwo i dopiero wtedy zdalam sobie sprawe z tego ze to juz czas i od tego momentu zaczelam sie w siebie wsluchiwac i faktycznie w tym samym tygodniu i ja poczulam kopniaczki i to od razu na tyle silne ze wyczuwalo sie je przez brzuch :) Po prostu wczesniejsze ruchy przegapilam, nie myslalam ze to juz pora i nie zwracalam kompletnie na nie uwagi :) dodam ze mam bardzo maly brzuch i jestem raczej chudzinka :) teraz Junior szaleje juz na calego i tez zwykle uspokaja sie pod dlonia tatusia, widocznie na poczatku sie denerwowal ze ja nie zwracam na niego uwagi i postanowil interweniowac u ojca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bziczek
ja poczułam ruchy dziecka dokłądnie w polowie 20 tygodnia. I od razu dosyc częste i coraz mocniejsze. Mąż mial okazje przewitać sie z maluszkiem tydzień później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pod nosze
ja poczulam ruchy w polowie 16-tego tyg i zdnia na dzien mocneij je czuje (teraz jest 17-ty tydzien) :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pod nosze
a Wy kiedy poczulyscie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwsze ruchy poczułam w okolicach 17 tc, ale to było takie smyranie. Faktyczne mocne ruchy i kopniaki było koło 21 - 22tc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
a ja pierwsze ruchy poczulam w polowie 16-tego tyg czyli tydzien temu:) i z dnia na dzien czuje bardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ainom o rany, ale jeszcze cudnie długa droga przed Wami :D życzę wszystkiego dobrego!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
no wlasnie ciesze sie kazdym dniem tej "drogi" bo jest to naprawde piekne:):) dzieki sliczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odnośnie do tych "ruchów" kiedy byłam w ciąży wydawało mi się to jak z innego świata :D taka mała istota jest we mnie i mnie kopie. A jak się urodził nie mogłam się nadziwić, że był w środku i że to był on :D Każda kobieta powinna doświadczyć takiego cudu :D inaczej tego szczęścia nie można nazwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
no to musi byc przezycie:) nie moge siejuz tego doczekac:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emikuś
hejusia.ja podobnie jak ty zaczelam czuc ruchy mojego synusia w 19 tyg,ale moj mezus poczul je dopiero po 20 tygodniu.pozniej moznabylo nawet rozpoznac stopke jak maluch ja wypychal,cos niesamowitego.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
a dzisiaj rano obudzilo mnie delikatne pykanie :) akurat trzymalam sobie raczke na brzuszku a tu pyk pyk pyk :):):) fajnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×