Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ewela1777

kiedy wasze dzieci zaczely chodzic?

Polecane posty

Gość heloł
11 miesiecy córka, chodzika nie mialam poniewaz gabaryty mieszkania nie pozwalaly :P ale moze z drugim bede miala chodzik... nie jestem zdecydowanie na nie ale wiadomo ze rzecza niezbedna on nie jest!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zemarka
Mój synek zaczął chodzić w wieku 7 miesięcy.Córka miała chodzik i zaczeła samodzielnie chodzic w wieku 11 miesięcy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atramka
moje maluchy zaczęły chodzić jak miały po 10,5 miesiąca, chodzik miałam ale nie używałam (prezent). Pierwszą oprowadzaliśmy i uczyliśmy ciągle chodzić a drugie dziecko samiusieńkie nauczyło się dosłownie w ciągu tygodnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakie tu zazdrosnice wredne
stanowcze NIE chodzikom, no chyba ze maluch juz zaczyna stawaic pierwsze kroczki i wtedy mozna go na kilka chwil wsadzic jesli mamy cos pilnego do roboty, moj zaczal chodzic po roku tak ok 13 mca, chodzik dostal (sama bym nie kupila) jak skonczyl 11 mcy to go wsadzilam, ale to doslownie kilka chwil na dzien bo raczkowal pieknie:) strach mam w oczach jak widzie polroczne bajtle w chodzikach, a uwierzcie ze widzaialam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj zaczal chodzik jak mial niespelna 12 miesiecy..Co mnie zdziwilo,bo zaczał raczkowac jak mial 10miesiecy:D Wczesniej tylko na tylku skakał;) chodzik miałam,ale nie był nim zbytnio zainteresowany,wsadzałam go tam jak musiałam cos zrobić w kuchni,bo tam to mi przeszkadzal..:-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem zdecydowanym przeciwnikiem chodzików. Może i dla matki to wygoda bo włoży dziecko i jeździ na nim pół dnia ale dla dziecka później może okazać się tragedia.. Mój sam podnosił się i chodził przy meblach jak miał 8-9 miesięcy.Niczego nie przyspieszałam.Zachęcałam do samodzielnego kroku,jednak było widać ze się boi.Sam pierwsze kroi bez podpierania sie o meble czy trzymania się mnie zrobił wieku 13 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chodzik może załatwić biodra na amen. Może też powodować inne wady postawy, ja właśnie przez chodzik od dziecka miałam problemy z kręgosłupem, już jako kilkulatek miałam skrzywienie właśnie tym spowodowane.Swojej córki nie pozwalałam stawiać na nogi, póki sama się tego nie nauczyła robić. Nie pozwalałam też prowadzać chociaż w rodzinie (głównie z babciami) stale musiałam pilnować, bo wystarczyło na chwilę odwrócić głowę i już kombinowały, żeby małą prowadzać.Córa zaczęła wstawać mając ok 8-8,5 miesiąca ale samodzielnie zaczęła chodzić gdzieś na przełomie 11 i 12 miesięcy. Tj na początku sierpnia zrobiła kilka samodzielnych kroków a 9 września, w urodziny, już sama chodziła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ej no bez przesady.Pol godziny dziennie w chodziku jeszcze nikomu nie zaszkodzilo.No chyba,ze juz wczesniej dziecko mialo klopoty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiekszosc z was przesadza
to NIE CHODZIK powoduje wady postawy u dziecka, kłopoty z bioderkami itd tylko GŁUPI RODZICE, którzy sadzają do tego chodzika dzieciaka nawet cały dzień!!!! Moja córka miała chodzik i jakoś zdrowo się rozwija, żadnych wad i problemów ze stawami nie miała i nie rozumiem czemu każdy przyczepił się do tego że chodzik to RZECZ ZŁA niby z jakiej racji??? jak można zwalić coś na "martwą rzecz",że robi krzyqwde waszemu dziecku? jak?????? Ah no taaaakkk przecież tak najprościej, A GDZIE RODZICE?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ej powiedz
Moja miala chodzik i praktycznie codziennie spedzala w nim ok 30min. Rozwija sie prawidlowo. Chodzic zaczela na tydzien przed skonczeniem roczku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedys mailowalam z gosiaak ktora ma syna tydzien mldszego od mojego i ona mi sie chwalila ze jej syn w wieku 6m zostal wlozony do chodzika bo tak robili jej znajomi i dzieci maja zdrowe wiec i ona tak zrobila. :O Moj syn zaczal chodzic w wieku 10.5m nigdy nie uzywalismy chodzika. U mojego brata uzywali przez krotki czas i stopa sie dziecku zaczela wykrzywiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ej powiedz
No ale to nie jest regula na szczescie. Wg mnie chodzik to super sprawa, gdy korzysta sie z niego z umiarem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ja mam troche inne pytanie
od czasu gdy dziecko samo stoi to ile mija aby samo chodzilo? stoi trzymajac sie czegos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znam odp na twoje pyt
Mój syn zaczął chodzić bez trzymania się mebli gdy miał 8,5 miesiąca. Córcia w wieku 11 miesięcy. Również nie było u nas w domu chodzika !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja corka poszla po raz pierwszy w ostatnim tyg 8 mesiaca zycia (od razu 6 krokow na raz). Z koncem 9 juz biegala...niestety:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie bierz nospy
przy meblach w wieku 8 m-cy a samodzielnie przez cały pokój przeszedł dokładnie w dniu, kiedy kończył 9 m-cy. Raczkował też bardzo szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A moj poszedl majac 11,5 mca (hihi czyli kilka dni remu:):):):):)) Chodzika nie mamy, bo slyszalam same niepochlebne opinie na ten temat. Dla przykladu corka brata mojego m ma 14mcy i jeszcze nie chodzi (majac rok zaczela czolgac sie na doopce) no, ale wczesniej wsadzali ja do chodzika bo jej sie podobalo :P Dopiero jak zabrali chodzik mala zaczela kombinowac jak samemu sie przemieszczac:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhghg000000
chodzika też nie mam i nie miałam przy czymś np przy stole czy wersalce zaczął jak miał 8 miesięcy teraz ma 11 miesięcy i chodzi już sam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A mowia ze tylko
35% dzieci stawia pierwsze kroki w dniu swoich pierwszych urodzin. A czytajac was to chyba 75%...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja tak...................
bez chodzika - 10 miesiecy- mlodszy syn, starszy- z chodzikiem od 7 miesiaca- chodzil w wieku 10 miesiecy. dla mnie bez roznicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiesz ze to kolejny
topik mam-chwalipiet :) najlepsza jest ta, ktorej dziecko zaczelo chodzic jak mialo 7 miesiacy :D Niektore matki sa tak zakompleksione, ze na forum anonimowo musza sie popisywac klamstawmi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfbi8
Pierwszyraz wsadziłam synka do chodzika na kilkanascie minut gdy miał 5 miesięcy...w 7 miesiącu już zasuwał po domu jak przeciąg :-P a zaczął chodzic w 10 miesiącu życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja tak...................
mial 7 miesiecy jak chodzil w chodziku- czytaj calosc a nie przelecisz wzrokiem i osadzasz. chodzil w wieku 10 miesiecy. radze zakupic dobre okulary:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moj synek ma 7 i pol
miesiaca i chodzi po meblach sam i to nie jest zadne przechwalanie bo pisze to anonimowo :P wiec i tak nie wiecie czyje to dziecko :P sam stanal jak mial prawie 7 miesiecy.a raczkowal jak skonczyl 6 kazde dziecko inne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moj synek ma 7 i pol
dodam ze chodzika nie posiadamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja tak...................
chyba " przy meblach"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A mowia ze tylko
A potem, skolioza, i inne wady postawy. bo kochana mamusia 6 miesieczne dziecko w chodzik wsadzalo!!! O MATKO!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×