Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Kiedy zmieniłyście fotelik na większy?

Polecane posty

Gość gość

Chodzi mi o pierwszy fotelik mam graco Miragle jest do 11 kg, synke wazy 9 i już wydaje mi się być za mały dla niego. Mam dylemat czy kupować fotelik od 9-15 kg czy 9 -32

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
my zmienilismy jak mały mial 10 mcy, kupilismy z przedziału wagowego 9-25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też planuję wymieniać ok. 10 m-ca. Moja córka wprawdzie nie przekracza wagi, ale wygodniej użytkować fotelik w samochodzie niż nosić dziecko w nosidełku. Bardziej niż wagą należy sugerować się tym czy dziecku nie wystaje głowa. Ja jako następny kupię 9-18, bo moje dziecko jest drobne i na pewno spokojnie do trzech lat pojeździ ( tak bylo ze starszym). Jeżeli dziecko z tych większych to jest moim zdaniem sens myśleć o 9-25.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Głowa mu jeszcze nie wystaje, tylko pasy wydały mi się takie już na styk, a okazało się ze można je jeszcze wyregulować, sądzę ze że z miesiąc jeszcze pojeździ, a ja rozglądam się za większym Cóz chyba kupie ten z przedziału 9-25 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moj synek jest z tych większych - w maju konczy 3 latka, jeszcze miesci sie spokojnie w 9-18 ale mysle ze w okolicach 3cich urodzin będziemy myśleć o większym. foteliki z mniejszym przedziałem wagowym są bezpieczniejsze. zobacz też, żeby fotelik rozkladał się do leżenia - to jest fajne rozwiazanie. jest tez taka strona internetowa fotelik.info - można tam poczytać, ja się tym sugerowałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój starczy syn wyrósł z pierwszegofotelika, gdy miał 9 mies. Za radą znajomych kupiliśmy mu recaro 9-36, może i jest bezpieczne, ale dziecku, które jeszcze śpi w czasie jazdy, jest niewygodnie. Młodszemu też zmieniliśmy w podobnym wieku co starszemu, ale już na fotelik w przedziale 9-18, z możliwością przexhylenia do spania i jest super. Ostatnio mój mąż wiózł nim 3,5 -latka i było mu wygodnie:) dlatego polecam foteliki z mniejszym przedzialem wiekowym, myślę, że koszty podobne, bo dobre foteliki 9-36 są drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jest też racja- te foteliki o szerszym przedziale wagowym są też zazwyczaj gorzej dopasowane do dziecka w myśl zasady, że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego;-) Niedawno czytałam artykuł, że modele 9-36 to już w ogóle niewypał. A najlepiej to po prostu przymierzyć dziecko do konkretnego modelu. A tak poza tym, to teraz zimą dzieci są grubiej ubrane, za chwilę odchudzimy garderobę i szelki będą jeszcze dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Radzę Wam kupić kolejny fotelik z przedziału 9-18 lb 9-25 tyłem do kierunku jazdy. Dziecko powinno jeździć tyłem do 3-4 roku życia przynajmniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super bezpieczne foteliki montowane tyłem do kierunku jazdy są najlepsze, ale też baaaardzo drogie. Niestety, jak się okazuje, nie każdego stać na bezpieczeństwo! ;( Hmmm... kupić super fotelik czy spłacać rachunki.... oto jest pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeśli główka wystaje to zmień fotelik na większy, ja tak zrobiłam a miałam fotelik 0-13, jak miał roczek przestał się mieścić i zrobiliśmy przesiadkę do fotelika 9-18 optiafix z recaro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słyszałam ze jeśli główka wystaje poza oparcie to trzeba wymienić. Nie wiem ile w tym prawdy ale tak też.zrobiliśmy .Córka była wniebowzieta. Wreszcie widziała cos wiecej niż oparcie fotela. Od tamtej pory skonczyly sie histerię w trakcie długich podróży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
--ok miesiąca córka przesiadła się do recaro 9-36- jeździ nim do dziś ma prawie 6 lat i niedługo przesiądzie się na podkładkę a w foteliku będzie jeździć jej młodsza siostra bo skończy 10 miesięcy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Córka miała skończony roczek jak wymieniliśmy fotelik, spokojnie jeszcze trochę by mogła jeździć ale był bunt bo nic nie widziała i darła się ile wlazło. Teraz ma półtora roku i nadal ucina sobie drzemkę w czasie jazdy i rozkładany fotelik niewiele daje, bo aby obniżam oparcie to się budzi taki typ dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam , Chcialabym zakupic fotelik od 9 do 18 kg jaka firme polecicie bo nie mam zielonego pojecia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pojedźcie sobie wieczorem na pusty parking, rozpędźcie się nawet tylko do 40 km/h po czym z całej siły depnijcie na hamulec. Tylko tyle. Hamowanie przy 40-stce na liczniku. A potem wyobraźcie sobie, że z tyłu w foteliku montowanym przodem siedzi wasze kilkunastomiesięczne dziecko z dużą i ciężką głową (proporcjonalnie do reszty ciała) i słabymi kręgami szyjnymi... A potem, jeśli nadal uważacie przesadzanie dziecka do fotelika przodem za dobry pomysł, śmiało kupujcie. A jeśli jednak jesteście rozsądne, to zacznijcie odkładać na RWF!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiadomo, ze foteliki tylem do kierunku jazdy sa najbezpieczniejsze ale nie kazdy jest gotowy tyle kasy wydac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kupiłam fotelik 0 - 18 kg za 650 zł montowany tyłem do kierunku jazdy czy to naprawdę tak dużo???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co to za fotelik? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przylaczam sie do pytania czy ten fotelik za 650 zl jest montowany przodem lub tylem czy tylko tylem pozdrawiam i czekam na odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My właśnie wczoraj kupiliśmy kolejny fotelik. Synek skończył już 10 miesięcy i waży 10 kg więc najwyższy czas. Kupilismy fotelik do jazdy tylem (bo tak jest bezpieczniej niż przodem) za 1550 zl przedzial wagowy 9-25 kg i mily Pan ze sklepu zamontowal go Nam od razu w aucie :-) Bo ja sobie nie wyobrażam oszczędzać na zdrowiu i życiu dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sorki dopiero zauważyłam maila kupiłam babysafe westie 650 zł z przesyłką montuje się na isofix tyłem lub przodem jeśli ktoś chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Starszemu zminialam fotelik jak mial 11 miesiecy, ale on byl drobniutki. Fotelik besafe izi comfort 0-18,tylem do kierunku jazdy. Mlody jezdzil w nim az skonczyl 4,5 roku. Mlodszy jezdzi w ww. foteliku odkad skonczyml 7 miesiecy, sam juz siedzial i nie chcial jezdzic na lezaco. Fotelik ma wkladke dla niemowlakow i dziecie jezdzi w pozycji pollezacej. Wiec najlepiej kierowac sie wielkoscia dziecka i stopniem rozwoju .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój synek dziś kończy 10 miesięcy a na tygodniu jedziemy po nowy fotelik. Maluch waży dopiero 8,5 kg i choć obecny fotelik Graco jest z przedziału 0-13 kg to już zrobi się za mały, bo syn jest długi jak na swój wiek. Wybraliśmy oczywiście fotelik ustawiany tyłem do kierunku jazdy, bo na życiu dziecka nie ma co oszczędzać. Wybór padł na Besafe za 1800zł, w którym dziecko może jeździć do osiągnięcia 105 cm wzrostu (lub 18 kg). Wszystko mi w nim odpowiada oprócz ceny. Mam nadzieję, że mały nieco wyhamuje z tempem rośnięcia i trochę w nim pojeździ, zanim trzeba będzie kupić kolejny fotelik, bo pójdziemy na dziady ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Starszy syn miał 0-13kg do jakoś 17-18 miesiąca. Spokojnie mógłby jeździć dalej (sprawdziłam, głowa mu zaczęła minimalnie wystawać jakoś jak miał 2,5 roku), ale kupiliśmy inny, 9-25kg montowany tyłem, lub przodem. Syn ma 3,5 roku, od około 3 miesięcy jeździ przodem do kierunku jazdy. Młodszy syn zaraz kończy 14 miesięcy. Sytuacja podobna. Nad głową duży zapas. Następny fotelik będzie tyłem do kierunku jazdy (czy kupimy kolejny tyłem, czy też dla starszego przodem, a starszy odda swój młodszemu bratu- zobaczymy). Nie wiem, kiedy zmienimy fotelik na większy.. Pewnie jakoś we wrześniu, w październiku. Po prostu w bluzie czy w kurtce synkowi wygodniej będzie w szerszym foteliku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×