Odpowiedz na ten temat

Klinika Eskulap Bielsko-Biała

• gośćMagda 2017.07.31 [05:04]
    U mnie podobnie. Znieczulenie, wkłucie nie bolało. Kazdy organizm reaguje inaczej. Ja czułam sie po nim zle. Jak leżałam na stole to było mi niedobrze i byłam strasznie ospała. Oczy same mi sie zamykały.
    Po operacji znieczulenie zeszło po ok 2-3 h. Boli jako takiego nie czułam w pierwsza dobę. Cały czas dostawałam ibuprofen przeciwbólowo. Pio ozacja po ok 4 h. Położna pomogła wstać, poszła ze mną do łazienki, pomogła mi sie umyć i przebrać.
    Najgorszy jesli chodzi o bol to był drugi dzien bo juz całkowicie zeszło znieczulenie.
    Tylko tutaj tez wszystko zależy od organizmu. Mnie bardzo nie bolała rana. Jest uczucie takiego "ciągnięcia" i pieczenia ale wszystko do przeżycia. I cały czas dostajesz przeciwbólowe. Jak boli to mozna poprosić o dodatkowe tabletki na bol.
    Ja podobnie jak inne dziewczyny tez mam zgrubienie pod raną. Moje było duze, mniej wiecej na srodku cięcia. Troche mnie to tez przeraziło ale widze ze z każdym dniem jest coraz mniejsze wiec licze ze zniknie po jakimś czasie. Po ściągnięciu szwów dr zrobił mi usg i skontrolował ranę. Powiedział ze jest wszystko w porządku. Wiec tak chyba to jest, te zgrubienia sa konsekwencja operacji
  • Zobacz także:

• gość 2017.07.31 [11:49]
    Czy dopiero przed przyjęciem na oddział można się określić aby mąż mógł z nami zostać?
  • gość 2017.07.31 [15:54]
    A na blizne po cc kupowalyscie cos na szybsze gojenie
  • gość 2017.07.31 [17:41]
    Ja tez mialam zgrubienie i bol taki szczypiacy i co sie okazalo przy sciaganiu szwow ze szew sie wrosl i lekarz musial mnie naciac i wycisgnac supelek. Ale nic strasznego to moja druga cc, rana prosta dr.zalewski wykonywal ciecie. Czulam sie dobrze bez zastrzezen usmiech.gif lekarz prowadzajacy stwierdzil ze nie polegiwalam i przezto supelek sie zrosl usmiech.gif
  • gośćMartyna 2017.08.01 [08:57]
    Ja również mialam cc u dr Manderli. Jestem bardzo zadowolona o czym zresztą nie raz już tutaj pisałam. Bardzo szybko doszłam do siebie. 2 dni po cc byłam już w pełni sił.
  • gośćWrzesniowa 2017.08.01 [10:23]
    No właśnie ja się strasznie stresuje ze nie daj Bóg coś pójdzie nie tak i np źle się wkluja i mnie sparalizuje:/a ogólnie mąż po porodzie może być od razu czy czeka na godziny odwiedzin?i sa jakieś skutki uboczne tego znieczulenia jakieś spadki cisnienia albo wymioty?
  • gość 2017.08.01 [14:04]
    Przy porodzie moze być tylko jedna osoba. Klinika unika tłumów na salach wiec w dniu porodu mąż moze być praktycznie cały czas. Ale już w kolejnych dniach w godzinach odwiedzin. Jest to bardzo wygodne dla innych pacjentek.
    Raczej od razu trzeba sie zdecydować czy mąż ma być z Tobą bo od razu przydziela Wam odpowiednia sale.
    Gośćwrzesien daj spokój z tym stresem bo tylko ściągasz na siebie zle rzeczy. Pamiętaj ze ma to być jeden z lepszych dni w Twoim życiu. Ma na świat przyjść Twoje dziecko wiec trochę optymizmu i zaufania do lekarzyusmiech.gif bedzie dobrze
  • gość 2017.08.02 [22:04]
    Czy któraś z Was miała obrzęk pod raną po cc? Byłam na kontroli, usg i ściągnięciu szwów i lekarz powiedział ze jest wszystko ok.
    Ale mnie Martwi to troche. To wewnętrzne zgrubienie znajduje sie na środku cięcia. Czy tak sie to ma goić?
  • gośćaga 2017.08.02 [22:30]
    Ja mam właśnie od około tygodnia, pokazywałam to poloznej w eaculapie i położnej srodowiskowej i mowila ze jest ok, ze zgrubienie powstaje przy szwach wewnętrznych i że mam masować ewentualnie jak boli przykładać kostkę lodu. Ja akurat mam zgrubienie po lewej stronie nad cięciem,niestety boli przy wstawaniu z łóżka,piecze.
  • gość 2017.08.03 [01:44]
    Czy mówiły położne po jakim czasie to zniknie? Przy masowaniu stosujesz do tego jakas maść? Mnie tez to piecze przy wstawaniu a po całym dniu jak skóra z brzucha na ta ranę naciska to boli. Mam nadzieje ze tak to sie goi :-/
  • gość gość 2017.08.03 [09:33]
    Hej dziewczyny, ja też zdecydowałam się na poród w eskulapie. Z tego co widzę to nie ma tu za bardzo osob niezadowolonych. Należę również do kobiet, które strach przed porodem sn poprostu paraliżuje... co więcej, ja poprostu nawet nie chcę go... powiedzcie proszę czy po CC karmiłyście piersią odrazu? Czy leki przeciwbólowe nie przeszkadzają w tym? pozdrawiam wszytskie ciężarówki i mamy usmiech.gif aha i na CC umówione jaki z reguły miałyście termin? 2 tyg przed czy tydzien? Czy lekarz zalecał do tego czasu brać coś przeciw skurczom?
  • gośćaga 2017.08.03 [10:35]
    Kurde w sumie nie powiedziały, nic nie stosuje masuje ręka np.po przebudzeniu. Ma być u mnie położna w pon to jeszcze dopytam po jakim czasie się to wchlonie. Moja położna mówiła że to bardzo częste i mam się nie martwić,Więc gdyby nie to pieczenie to bym o tym nie pamiętała.
    Co do karmienia Mnie położna od razu pezystawila synka do piersi żeby załapałoczko.gif pomimo tego że miałam mało pokarmu,laktacja dopiero rozkrecila mi się około 4 ,5doby czyli już w domu. Jeżeli jest mało pokarmu to podają butelkę jeśli chcesz z mlekiem nan ale widać że tez są tam nastawione na karmienie naturalne chyba że ewidentnie ktoś chce mm. Ja miałam termin ustalony 9dni przez data z OM,nic nie brałam oprócz witamin i magnezu. Zresztą ja nie miałam boli ani skurczy więc nie było potrzeby usmiech.gif
  • gość 2017.08.03 [10:43]
    Jestem prawie 9 miesiecy po porodzie przez cc w esku i czytam własnie o tych waszych zgrubieniach na ranie, nie martwcie się tak. ja równiez po cc miałam w srodku nad raną taki jakby wałeczek na całej długości cięcia. Wszystko było w porządku to poprostu szwy wewnętrzne, przy dotyku bolało mnie to, teraz juz wiem ze miałam masowac, dopiero dr Manderla na wizycie kontrolnej po połogu rozmasował mi brzuch, bolało jak cholera, ale na drugi dzień jak ręką odjął. a to małe zgrubienie na długości cięcia samo zniknęło po ok 3-4 miesięcach od cesarki. Teraz juz jest tylko ładna kreska i juz blednie.
  • gość 2017.08.03 [11:42]
    Ja mam termin tydzień przed terminem z okresu w środę 9 prócz witamin biorę nospe i magnez.Mam już od jakiegos czasu skurcze i sam madrela zastanawiał się czy dotrzymam....myślę że tak choc różnie jeszcze może być usmiech.gif
  • gośćewka20177 2017.08.03 [13:07]
    A jaką antykoncepcję po CC stosuje dr Zalewski ?
  • gość gość 2017.08.03 [16:02]
    czyli po CC i lekach przeciwbólowych nie ma problemu z karmieniem piersią? Ja chyba wynajmę mieszkanie na tydzien w BB tydzień przed terminem bo nigdzie indziej nie chcę rodzić... Dziękuje za odpowiedzi!
  • gość 2017.08.03 [16:13]
    Gość gość a skąd Ty jedziesz ze masz taka obawę?
    Problem po cc z karmieniem piersią jest. Głównie w tym, ze pokarm pojawia sie późnej i trzeba uzbroić sie w cierpliwość i jeżeli bardzo Ci zależy to dasz radę. Przystawiaj dziecko jak najczęściej i bedzie ok. Leki przeciwbólowe nie maja znaczenia.
  • gośćaga 2017.08.03 [16:50]
    Leki nie mają znaczenia oczko.gif sama jeszcze po cc w domu bralam paracetamol bo bolały mnie piersi. Dziewczyny mam pytanie iść bioderek też jest zalecane do miesiąca czasu? Tak jak słuchu? Wiecie może?
  • gość 2017.08.03 [17:05]
    Bioderka trzeba zbadać do 12 tygodnia życia dziecka. Ale wiadomo, ze im wcześniej wykryją nieprawidłowość to można szybciej działać.
  • gość 2017.08.03 [17:49]
    Ile godzin po porodzie szczepili Wam dziecko? Tego samego dnia czy następnego? Czy któraś z Was przynosiła własną szczepionkę?
  • gość gość 2017.08.03 [17:53]
    Gość, mam 140 km do Bielska.. i w sumie to mąż chce być wcześniej bo nie chce jechać na mega stresie gdyby akcja zaczęła się wcześniej.
  • gośćaga 2017.08.03 [19:09]
    Szczepienia były chyba na drugi dzień, ale nie wiem podpisałam zgodę na szczepienia ale w sumie nie informowano że zabierają do szczepień usmiech.gif
  • gość 2017.08.04 [16:33]
    Mialam cc pol roku temu i tez mam wyczuwalne zgrubienia po lewej stronie.. Jestem pacjentka zalewskiego i nie poinformowal mnie o tym ze trzeba to masowac. Jestem w szoku dziewczyny! Do tego od jakiegos czasu po korzystaniu z basenu odczuwam bol rany.. Miala tak tez ktoras z was?
  • gośćaga 2017.08.04 [17:35]
    Ja nie byłam u zalewskiego jeszcze na kontroli, to żeby masować wiem od położnej. W najbliższym czasie wybiore sie do niego zobaczymy co mi powieoczko.gif mnie też rana jeszcze boli i piecze ale ja jestem dwa tyg.po cc mam nadzieję że za pół roku nie będę o niej pamiętać :/
  • gość 2017.08.08 [17:03]
    Ja na jutro mam termin czy jest tu jakaś koleżanka która również ma jutro cc
  • PrzyszlaMamcia 2017.08.08 [20:32]
    Cześć dziewczyny, czy jest tutaj ktos kto chce rodzic silami natura w eskulapie? Albo ktoras rodzila niedawno ze znieczuleniem i jest w stanie cos powiedziec na ten temat? Czy za kazdym razem nacinaja w eskulapie?
  • gośćsas 2017.08.08 [21:34]
    Ja mam ale na 10
  • gość 2017.08.10 [13:32]
    Ja będę rodzic siłami natury, mam nadzieje ze nie tną bez potrzeby , obawiam się ze porod zacznie się w nocy a mam 120 km na miejsce , No o jeszcze żeby anestezjolog przyjechał na czas
  • gość 2017.08.10 [13:35]
    Ja zaznaczyłam na wizycie ze proszę nie nacinać bez potrzeby, prócz dojazdu boje się jeszcze tego wywoływania porodu.. mam nadzieje ze będzie Ok
  • gość 2017.08.10 [17:42]
    Ja wywoływany poród wspominam lepiej niż moj pierwszy, który zaczął sie spontanicznie. Nie nacinają bez potrzeby, mnie nacięli bo dziecko ważyło prawie 4kg, a szycie tak dobrze zrobione, że zaraz po porodzie siedziałam bez najmniejszego problemu usmiech.gif Znieczulenie genialne.

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...