Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

kolejna ciąża po poronieniu czy musze przerwac chorobowe?

Polecane posty

Gość gość

poroniłam :( w 9 tyg. Po tym dostałam zwolnienie l4 w sumie na 3 miesiące a teraz chyba ponownie jestem w ciąży. Obawiam sie ze nie będe mogła chyba byc na chorobowym ciążowym do dnia porodu bo to za długo by było w sumie. Jakie jest rozwiązanie by otrzymywac pieniążki na życie do tego czasu. Dodam jeszcze ze umowa kończy mi sie 2 miesiące przed porodem i nie wiem czy dostane macierzyńskie.... Gdzie mozna uzyska takie informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zapytaj lekarza, na zwolnieniu ciążowym można być chyba przez pół roku, więc teraz wypadaloby iść do roboty, ale tak jak mówię, musisz spytać lekarza. Moja znajoma miała inną sytuację (umowa przedłużana co miesiąc przez agencje) i dostałaby macierzyńskie gdyby jeszcze trochę wytrzymała w pracy. Chyba do końca 3 miesiąca. Ale jak skończy się umowa to musisz iść na zwolnienie, bo inaczej nici z macierzyńskiego, ale w 8 mies zwolnienie to nie problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tzn chodzi o to, że jak się skończy umowa o pracę to trzeba iść na zw i ciągnąć do porodu i wtedy dostajesz macierzyński

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli umowa się kończy po 12 tygodniu, to automatycznie przedłuża się do czasu porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×