Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Komunia chrześnicy pytanie o prezent

Polecane posty

Gość gość

Czy są tu mamy dziewczynek w tym wieku ? Od razu uprzedzam, że nie dam sie zwariować i nie ma mowy o prezentach za 1000 czy wiecej. Kwota do 600 zł. Chce kupić cos ze złota np kolczyki. I cos dodatkowo. Tylko pytanie co ?? Aparat cyfrowy? Mp 3? Jakies inne pomysły ? Z góry dziękuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Za 600 mozesz kupic kolczyki i tableta 8calowego moj syn matyle co ta dziewczynka i chrzesny powiedzial ze da mu kase amaly chce sobie za to kupic kebord z mikrofonem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jakie ona ma zaiteresowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czym ta mała się interesuje ? Swoją drogą zazdroszczę, u mnie na chrzciny daje się 1000 :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ten1000na chrzciny to dasz rodzicom a dziciak nawet pamiatki mial nie bedzie moj ma wmaju komunie od nas rodzicow dostanie rower od chrzesnego pieniadze(500)na kebord a z chrzesna pojada do lichenia i zamowila mu szklany puchar napisem imiennymidata babcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje dziecko co prawda nie dostało 1000 na chrzciny, ale wszystkie pieniążki wpłaciliśmy na jego konto oszczędnościowe, podobnie jak becikowe, czy pieniądze z ubezpieczenia za urodzenie dziecka. Jeśli na komunię dostanie pieniądze też zostaną wpłacone na konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem przeraxona tymi cenami. Od 2 lat mieszkam u meza na drugim koncu Polski i ceny tutaj na imprezy to dla mnie czarna magia. Rok temu meza chrzesnuak mial komunie kupil mu rower za 1500zl bo taki chcial i moqi E u nich sie tak dajw. Nasza corka miala chrzciny i chrEstna dala jej 1500zl. A chrzestny 2000zl. Na roczek dostala kolczyki za 1800zl no matko Boska dla mnie to chore. My wplacamy na konto wszystko i takim spoaobem mala ma 14 mies i ma: *3500zl z uBezpiecEnia za urodzenue *2000 zl jak przychodzili zobaczyc mala kazdt daqal cos 'ppd glowe' *7500 zl na chrzest 1500zl roczek Czyli prawie 15 tys plus zloto o wartosci 3000zl. Dla mbie to chore w mojej rodzinie daje sie na chrzest max200zl. Komunia 300-400, slub 600zl max1000 od chrzestnych. A u meza chrzest 800-1500, komunia 1000-2000, slub 1000-1500, od chrzestnych 3000-4000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak byłam panną i o ślubie nawet nie śniłam to miałam gest dla chrześniaków dzieci kuzynostwa, zarabiałam ni9ewiele ale prezenty dostawali solidne. teraz mam swoje dziecko, dom w budowie i "przycinam" wydatki na inne dzieci co dla żony jednego kuzyna jest sporym nietaktem. Dziś juz bym inaczej postępowała- nie przyzwyczajać od początku do drogich prezentów bo później rodzice mają ból d**y a w życiu sie różnie układa. Autorko, nic nie piszesz o zainteresowaniach dziewczynki, jada ucieszą fajne rolki, inną keyboard, jeszcze inną aparat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś straszne to co piszesz! Uczenie najpierw rodziców dziecka, że dostają full kasy dla dziecka, a potem uczenie dziecka, że z okazji "byle pierdnięcia" ma tysiaka od chrzestnych :O Nawet nie chce sobie wyobrażać co u was się kupuje na wesele?! Auto z salonu, mieszkanie a może to faux pas, i wypada dać dom? Kosmos Autorko miałam dać 500zł + biblię dla dzieci lub kupić łańcuszek złoty a reszte kasy dać w kopercie. Choć teraz po twoim poście się zastanawiam czy nie lepiej kupić fajny tablet w tej kwocie, bo tą kase na bank wezmą rodzice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie w rodzinie na chrCiny daje się 1000 zł, na komunię 2 tys, a na ślub 4. U męża 300 zł na komunię, chrzest o ślub. Tam się nikt nie cacka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś skąd te kwoty?! Tak dają bo tak wypada, bo tyle dała ciotka, wujek, brat szwagra, kuzynka mojej babci to i jak nie będę gorsza? Mnie to lotto ile daje jakaś ciotka klotka, daje tyle ile uważam za słuszne i nonsensem jest dla mnie tworzenie "rodzinnego cennika" :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ja z 11.13. Mbie te to przeraza bo w tym roku mamy 3 wesela jedna komunie i chrzcony. A za rok znoqu 3 wwsela i komunie. W przeciagu tego roku pojdzie nam duO kasy bo niestety wszystkie impeezy z meza roddziny. W kwiwtniu 1500 na wesele w czwrwcu 2000 bo blizsza rodzina w maju kominia chrzesnicy 2000 i pazdziernik chrzciny 1000 i wsele 2000. Dla mnie to idiotyzm ale skoro ich rodzina taka chojna niech daje maz z oszczesnoaci ale swoich. Moim zdaniem na slub kuzynki ja i on max 700 zl bym dala ale i nich dwa minimum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś ale dlaczego dajesz tak dużo, skoro sama piszesz, że to bardzo duży wydatek dla was? Bo tak wypada? Daj tyle na ile cię stać, a nie postaw się a zastaw się. kredyt trzeba brać przy tych wydatkach by zadowolić rodzinę :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie to ze mnie nie stać kupić tablet. O komuni wiadomo od dawna i odkładam po prostu po troche. Druga rzecz pieniędzy jej nie dam bo rodzice zrobią użytek. Po trzecie prezenty rzędu 1000 zł wg mnie przesada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rotaxx
No wiesz zależy co chcesz jej kupić bo jak dobry rower to tyle mniej więcej kosztuje. A z niego dziecko na pewno będzie miało pożytek i radość. Zobacz sobie te na http://www.giantfabryczna.pl i dla dziewczynki taki miejski byłby jak znalazł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Koperta z pieniędzmi i jakaś pamiątka będzie na moje najlepsze. daj tyle ile Cię stać dokup łańcuszek z krzyżykiem albo medalikiem i będzie ok. http://www.pbsrebro.pl/ tu masz fajne rzeczy na takie okazje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musisz wybadać czym się dziecko interesuje. Ja w tamtym roku na komunię mojej chrześnicy kupiłem keyboard Casio ale wiedziałem, że ma zainteresowania muzyczne i taki prezent sprawi jej przyjemność. Radość była naprawdę duża, a ja miałem satysfakcję że trafiłem z prezentem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najważniejsze że trafiłaś w gusta obdarowanego, no i że radość była wielka z prezentu. Jaki model wybrałaś jaki to koszt zakupu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stanowczo daj koperte i jakas ksiazke pamiatkowa z pierwszej komunii. Jak nie wiesz co kupic to dziecko sobie cos wybierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kup kolczyki i aparat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wybrałem dla niej model CTK-3200 z dynamiczną klawiaturą. Za instrument zapłaciłem nie całe siedemset złotych i do tego statyw pod niego za 60 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anduanka
A może mniej elektroniki , a więcej zabawy na świeżym powietrzu? Ja bym postawiła na rower albo rolki. Jeśli chodzi o te drugie to najlepszą ofertę ma sklep http://www.asport.pl/k/202/rolki--lyzworolki/ . Wszelkie rodzaje i rozmiary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×