Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

kontrola z ZUS a L4

Polecane posty

Gość gość

Hej, czy będąc na L4 w ciąży miałyście kontrolę z ZUS? Po jakim czasie bycia na zwolnieniu? Który to był tydzień ciąży? Jak taka wizyta wyglądała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie była kontrola ,i dzwonili do drzwi ,nie otworzyłam bo mnie nie było w domu ,odwolalam się ze jestem chora lezalam w łóżku dom jest duży a dzwonek wyłączony by mi nikt nievprzeszkadzal bo w nocy nie spałam to w dzień chciałam się wyspać ,i niech zrobiactermin jak Max będzie w domu to ich wpusvi .Bo nie mam przyznaj opieki by drzwi obcym otwierals!@ i proszę o przyznanie mi opieki gdyż źle się czuje itd.. odpuscili sobie,, :)) i się udmieli :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś a gdybyś mogła odpowiedzieć na pytania: Po jakim czasie bycia na zwolnieniu? Który to był tydzień ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
L4 od 27 tc, kontrola w 36 tc kiedy byłam na wakacjach. Tzn generalnie od początku zwolnienia do porodu pomieszkiwałam na działce rod. Podobnie jak wyżej się odwołałam, ale że byłam w domu i domofon słyszałam tyle że zgodnie z zaleceniem lekarza by dużo odpoczywać leżałam w łóżku,czytałam książkę i nie chciało mi się wstać. Wstrzymali mi na jakiś czas zasiłek, ale ostatecznie odpuścili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja pierdolę, widać wiedzieli kogo kontrolują :O To nei bierzcie l4 skoro takie zdrowe jesteście, że na wakacje latacie. Albo beirzcie zwolnienie od psychiatry skoro fizycznie wszystk ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to że ktoś idzie na L4 nie znaczy ze musi od razu lezeć plackiem i robić pod siebie. Praca 8 h to chyba inna sprawa co wyjscie na działke czy do sklepu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Faktycznie ciężko chora byłaś :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak masz l4 lezace to tak, musisz leżeć plackiem. Pójście do lekarze itd zus bez problemu uznaje przy każdym l4 I nie wiem czy praca 8h to inna sprawa niż wakacje. Po prostu wyłudzacie i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ja od rod
A mnie tam lekarz zalecał maksimum świeżego powietrza i minimum siedzenia w domu na dupce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy mógłby ktoś konkretnie odpowiedzieć na pytania czy będąc na L4 w ciąży miałyście kontrolę z ZUS? Po jakim czasie bycia na zwolnieniu? Który to był tydzień ciąży? Jak taka wizyta wyglądała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I powinny być kontrole i kary... Wystarczy spojrzeć na wpisy wyżej... Za samą ciążę nie przysługuje l4. Tylko za CHOROBĘ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam l4 od 18 tygodnia, a w 30 miałam kontrole. Miałam leżące wiec byłam w domu kiedy przyszli. Miałam zagrożenie przedwczesnym porodem wiec logiczne, ze nie biegalam po sklepach czy na spacery. W czasie kontroli była u mnie mama, która potwierdziła, ze faktycznie wychodzę tylko do lekarza i to zawsze z osoba towarzysząca. Gdybym się dobrze czuła i z ciąża byłoby wszystko wporzadku to bym nie brała l4, bo miałam prace za biurkiem. Nie rozumiem kobiet, które ida na l4 chociaż nic ciąży nie dolega. Dla mnie to naciaganie i cierpią na tym kobiety, które faktycznie muszą być na zwolnieniu, bo cos się dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×