Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Korzystac z darmowych rehabilitacji i zabierac terminy potrzebujacym?

Polecane posty

Gość gość

Moje dziecko ur sie w 36tc. Dostalam skierowanie do osrodka. Neurolog nie widziala zadnych uchybien, napiec, asymetrii ale zapobiegawczo wpisala nam rehabilitanta. Pan tez stwierdzil, ze dziecko silne, dobrze sie rozwija i nawet nie musi go korygowac z rozwojem o te 4 tyg. Ale kazal mi sie zapisac na terminy w wakacje. Nie wiem, czy chodzic i zabierac terminy dzieciom naprawde potrzebujacym, skrajnym wczesniakom, dzieciom z porazeniami i niedowladami, bo widywalam takie w Owi i matki mialy tylko raz w tyg te zajecia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli dostala pani skierowanie na nfz to znaczy ze dziecko tego potrzebuje, lepiej raz pójść na rehabilitacje niepotrzebnie niż raz nie pójść kiedy jest to konieczne, ja osobiście bym korzystala w trosce o dziecko, zapobiegawczo, w końcu urodzilo sie 4 tyg przed terminem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To neonatolog kazala od pediatry wziac skierowanie. Pediatra tez nie widzial nic niepokojacego, ale dal zapobiegawczo. Dziecko rozwija sie wrecz ksiazkowo, dawno juz sztywno trzyma glowke, unosi ja na lezac brzuchu, kula sie na boki, bawi sie raczkami, chwyta zabawki, gaworzy glosno sie smieje. Po prostu szkoda mi tych biednych dzieci z ortezami, lejacych sie przez rece, ktorym zabieramy terminy.. Rehabilitant tez zachwycony malym, bo kontaktowy i wszystko robi. Dodam, ze dziecko ur sie z waga 3900 i 58 cm. Nie mialam cukrzycy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Maly rozwija sie identycznie jak moja corka urodzona w terminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli lekarze i rehabilitant twierdza ze to niepotrzebne to może pani zaprzestać rehabilitacji, tylko jak sie później okaże ze sie mylili to niech pani ma pretensje tylko do siebie a nie do nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sama nie widze nic niepokojacego. Gdyby bylo inaczej to nie mialabym watpliwosci i kontynuowalabym rehabilitacje. Sama neurolog sie dziwila, czemu neonatolog kaxala nam wziac skierowanie. Bo maja naprawfe skrajne wczesniaki z problemami i jest lista oczekujacych. No ale maly z latka wczesniaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, rozumiem o co chodzi i nie bede miec pretensji. To nie jest moje pietwsze dziecko, wiec sama widze ze rozwija sie dobrze. Widzialaby Pani jednak te dzieci w poczekalni az mi czadem wstyd, ze ze zdrowym dzieckiem sie pcham.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja szwagierka ma wczesniaka z 35 tc z waga 2800 i tez dostala skierowania i zaczela rehabilitacje. Jej jednak pediatra powiedziala, ze dziecko rozwija sie prawidlowo i polecila zrezygnowac. Jej synek tez wszystko robil o czasoe bez korygowania. Wstawal w lozeczku w wieku 10miesiecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bylam wczoraj na szczepieniu i pediatra go badal i powiedzial ze jest zdrowy, rozwija sie dobrze. Wazy teraz 7kg i jest dlugi, niektore 5m dzieci sa jego wymiarow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli nie ma potrzeby, to faktycznie zmarnowany czas innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jest wszystko profilaktycznie, bo pozny wczesniak. Gdybym widziala zasadnosc rehabilitacji, to nie mialabym obiekcji. Wiem, ze wiekszsc rodzicow woli dmuchac na zimne. Ale ja stawiam sie w sytuacji matek dzieci chorych. Mam kolezanke, ktorej syn jest niepelnosprawny i ona ma tylko raz w tyg zajecia, na prywatne jej nie stac. I jakie pistepy ma zrobic dziecko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rozumiem, ale przez to, ze Ty zrezygnujesz dziecko kolezanki nie bedzie mialo czesciej zajec. Masz skierowanie, chodzilabym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To prawda ze nie bedzie czesciej bo takie sa przepisy. Czesciej byloby jakby polozyli sie na oddziale wtedy jedt rehabilitacja 2razy dziennie na nfz. Autorko jeśli uważasz ze dziecko nie ma cech wczesniaczych i lekarze to potwierdzają to ja bym nie chodzila bo to strata czasu jedli dziecko samo potrafi to czego go ucza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teraz nie pojdziesz bo ci zl innych dzieci a pozniej milion tematow ze dziecko zle sie rozwija.masz skierowanie to chodz.krzywda sie nie stanie dziecku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nigdy nie zakladalam tematow, ze dziecko zle sie rozwija. Moja starsza chodzic sama zaczela w wieku 15m. Nie panikowalam. Moj rehabilitant teraz powiedzial ze kazde dziecko w innym tempie sie rozwija, sam ma 6 mies niemowle i nie cwiczy z nim w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko nie pytaj na forum. Tu kazda az trzesie sie nad dzieckiem, wszedzie widzi problemy i choroby i z pocalowaniem reki wbilaby dziecko na rehabilitacje by tylko szybciej wszystko zrobilo niz dzieciak sasiadki/ kolezanki/ szwagierki. Pisza, czytaja i sie nakrecaja. Jesli Ci to pomoze, to moj brat rehabilituje dzieci i powiedzial, ze zdecydowana wiekszosc tego nie potrzebuje, to wymysly rodzicow i panika lekarzy na wszelki wypadek. I tez uwazam, ze inne chore dzieci cierpia przez to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko ja mam wczesniaka z 32 tc i my wymagaliśmy minimalnej rehabilitacji, ale chodziliśmy. Fakt, że nie raz aż mi też było głupio gdy widziałam naprawdę dzieci z problemami. Rób jak podpowiada ci intuicja, my sami w pewnym momencie doszliśmy do wniosku, że jest dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wcześniak 3900... łykacie jak pelikany :) to nie jest sztywno ustalone, że 36 tc to wcześniak a 37 już nie, bo termin mógł być źle wyliczony... ocenia się wygląd dziecka czy ma cechy wcześniactwa czy nie. Moje dziecko ur w 39 tc miało takie cechy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zebys wiedziala. Lekarz na obchodzie, ktory robil mi cc sie smial, ze wczesniak 3900. Syn faktycznie ur sie w 36 tc. Ale ja chyba mam takie kolosy, bo corka ur w terminie 4200 i 60 cm. Na sali ze mna lezaly dziewczyny i ich dzieci ur w terminie mialy 4500 i 4350. Moj cukru nie trzymal, to jedyna cecha wczesniacza u niego, ale po 2 dobach juz mial wyniki ok. Dostal 10 pkt. po urodzeniu. Wszystkie badania wyszly w porzadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja sobie moge tak po prostu zrezygnowac? Czy to musi zadecydowac neurolog?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli szukasz dobrego ośrodka rehabilitacji, to zdecydowanie polecam ci http://cryos.pl/ - jestem bardzo zadowolony z ich działania, chodziłem na rehabilitacje i poprawa jest duża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×