Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

książki do III klasy

Polecane posty

Gość gość

słuchajcie dlaczego do II klasy dzieci nie dostają za darmo książek, tylko z tego co wiem do I, II, IV i gimnazjum, dlaczego dzieci w II klasie są dyskryminowane, rozumiem gdyby otrzymywali I i II to tak ale dalsze klasy dostają a jedynie pośrodku do II klasy nie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W tym roku szkolnym podręczniki za darmo dostają uczniowie klas 1, 2 i 4 szkoły podstawowej oraz 1 gimnazjum. Nie jest to dyskryminacja tylko efekt stopniowego wprowadzania bezpłatnych podręczników do szkół. W ubiegłym roku podręczniki te dostały tylko klasy pierwsze szkoły podstawowej, więc w ramach logicznej kontynuacji w tym roku mają je już klasy 1 i 2 (za rok dojdzie trzecia). Obecnie bezpłatne podręczniki wprowadzane są do klas początkowych w kolejnych blokach - czyli w klasie 4 sp oraz 1 gim. Za rok dostaną je dodatkowo klasy piąte sp i gim, za dwa lata także 6 sp i 3 gim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dostaną dzieci 1,2 i 4 , czyżby ministerstwo nie umiało po kolei liczyć, a 3 to co, to w takim układzie likwidują 3 klasy i będzie 1,2 i 4. Takie idiotyzmy to mogą być tylko w naszym kraju. Widać jakich mamy uczonych rządzących, że do 4 nawet nie umieją liczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie, to nie idiotyzm, bo książki w klasach 1-3 są wprowadzane od pierwszej klasy i mają być kontynuowane, a więc nie mogli dać trzeciej klasie, bo trzecia klasa nie miała tych podręczników od pierwszej klasy (bo dopiero w ub. roku je wprowadzili). To samo się tyczy klas 4-6 oraz 1-3 gim., z tym że w tych klasach bezpłatne wchodzą od tego roku, więc też dostaną je tylko klasy początkowe, zaczynające naukę w danych blokach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dodam, jeśli nie wiesz, że podstawówka dzieli się na 2 bloki (klasy 1-3 oraz 4-6), tu nie chodzi o kolejność liczenia do 6, bo każdy z tych bloków jest traktowany osobno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Normalnie nie wypowiadam się na tym forum tylko czytam jednak jak widzę takie głupoty jak tu autroki musze poprzeć post wyżej jesli jest się tak niedouczonym ze nie można zrozumiec ze jesli zaczelo się naukę w klasie 1 to juz musza danym tokiem nauki iść do skończenia etapu czyli do skończenia klasy 3, dlatego wprowadzają teraz poczatki danych etapów nauki czyli byla klasa 1 dalej idzie klasa 2 i nowe etapy nauki klasa 4 i 1 gimnazjum. I nie rozumiem tez argumentów ze te dzieci maja za darmo a ja w klasie 3 musze płacić. Dostanie dziecko juz w klasie 4 podręczniki . Ja mam syna który idzie do1 gimnazjum teraz dostanie książki ale za 6 lat gdzie niby szedł tokiem nauczania nowej podstawy programowej nikt mi do książek nie dokladal musiałam zawsze nowe kupic wiec argumentu ze ja do klasy 3 musze zapłacić tez olewam bo są niesluszne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak,moje dziecko idzie teraz do IV klasy. Rodzice kupują TYLKO dwie książki ( zapłaciłam za oba podręczniki 53 zł) . I TAK cieszę się że w tym roku zaoszczędzę ! Kupowałam książki do klasy I,II,III i nie wyrywałam sobie włosów z głowy jak rok temu dzieci klas I mieli również podręczniki za darmo ;) Taki system i nic na to nie poradzisz. Ja jestem za tym by edukacja dzieci była GRATISOWA !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przecież te książki nie są, że jak w I klasie kupione to i do II i III klasy, co roku są nowe wydania, i też można było je dać darmowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamga
Szkoda że my się nie załapaliśmy na darmowe podręczniki ale kupiliśmy w Matras w dobrej cenie, nawet teraz są atrakcyjne promocje na podręczniki gdyby ktoś jeszcze nie skompletował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teraz nowych wydań nie będzie, bo dzieci będą je zostawiać dla młodszych klas, taka była idea tej reformy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×