Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rafinka

kto chce rodzić z Niemczech za darmo

Polecane posty

Przeczytałam w lokalnej gazecie o klinice w Schwedt (przy polskiej granicy). Ponoć warunki są bardzo dobre, na życzenie robią cesarkę albo poród w znieczuleniu, albo w wodzie. Wszystko jest za darmo, tylko trzeba mieć kartę ubezpieczenia, co wydaje nasz NFZ. Ordynatorem jest Polak, jest tam 5 polskich lekarzy a personel też stara się mówić po polsku. Cały czas może kobiecie towarzyszyć ktoś bliski. Sale są wyposażone w telefon i telewizor. Jak się chce, żeby mąż został przez cały czas pobytu, to dają 2 osobowy pokój i wyzywienie dla męża, tylko wtedy kosztuje to 40 EUR za dobę. Piszę to, bo na forum jest wiele krytycznych opinii o polskich szpitalach. Mnie osobiście nic przykrego nie spotkało, ale może miałam szczęście. W każdym razie wybór jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomniałam podać namiary : www.klinikum-uckermark.de tel. 0049 33 32 53 28 60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zastanawaim się czy to faktycznie prawda, bo jeśli tak to byłoby super. Do porodu mam jeszcze sporo czasu, ale zdecydowalismy z mężem zainteresować się tą kliniką :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ponoć jest coraz bardziej popularna i kobiety ze Szczecina i okolic tam jeżdżą. Im zależy na pacjentach, bo u nich drastycznie spadła liczba urodzeń. A jak ktoś chce mieć znieczulenie i musi u nas płacić, to może faktycznie lepiej te pieniądze zainwestować, żeby mąż był przez cały czas pobytu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no i ma się w domu
małego Niemca :D:D:D Dobra metoda na zwiekszenie przyrostu naturalnego u sąsiadów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biuiuiu
to ze rodzi sie w danym kraju nie oznacza ze obywatelstwo zostaje automatycznie przyznane....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość własnie że dokładnie to znaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurde fajnie, że podałaś ten adres i tel. Napewno tam zadzwonimy :)A co do obywatelstwa to nie zawsze tak jest, że dadzą automatycznie po urodzeniu w danym kraju. Niedawno czytałam o tym artykuł na interii i tam pisało, że tylko Amerykanie dają automatycznie :) ale w sumie pisało tam tylko o 3 krajach (Dania i niestety nie pamiętam jaki ten 3:( ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No co wy, żadnego obywatelstwa się nie dostaje, tak naprawdę to oni powinni przyjmować pacjentki z wypadku, turystki niespodziewanie zaczynające rodzić, ale mają tam tak mały przyrost, że szukają roboty wszędzie. A że warunki są ponoć lepsze jak u nas, to kobity ze Szczecina i okolic korzystają. Do nas Niemcy przyjeżdżają na zakupy, do fryzjera i sanatoriów, to my co , nie możemy jak tam lepiej i taniej? Konkurencja wpływa na podniesienie jakości usług. Zamiast dawać naszym lekarzom łapówki za cc i znieczulenie lepiej jechać tam, może nasi podniosą standardy. Nie żebym polecała czy coś. Po prostu przeczytałam i się dziele informacją, bo czytam forum i widzę, że niektórym ludziom zależy na takich usługach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wycieruch
żeby być obywatelem niemieckim , nie wystarczy sie urodzić na terytorium niemiec - trzeba mieć choć jednego niemieckiego rodzica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem ze Szczecina i chociaz sama jeszcze nie rodzilam, to jako zainteresowana czytalam wypowiedzi kobiet, ktore tam rodzily (forum noworodek.pl zdaje sie) wszystkie bardzo zadowolone klinika jest jakies 40km od Szczecina a co potrzeba: zaswiadczenie z NFZ, wydawane na podstawie aktualnego ubezpieczenia akty urodzenia matki oraz ojca tlumaczone na jezyk niemiecki akt urodzenia dziecka dostaje sie tam, po czym w Polsce nalezy go przetlumaczyc na jezyk polski no i zalatwic sprawy w polskich urzedach tyle, co wyczytalam na tym forum pozdrawiam ps. aha, dziecko nie dostaje obywatelstwa niemieckiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×