Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Kto ma kredyt na dom i ile.Chcemy wziac 300tys na 5lat

Polecane posty

Gość gość

Mamy 270tys jak sprzedamy swoje m4.Do tego chcemy dobrac 300tys.Czyli 270tys.150 na dzialke i na dom okolo 400tys.Myslimy o srednim okolo 130m.I teraz za ile sie wybuduje dom? Za 400chcemy urzadzic wzglednie.A sama kichnia to z 15tys plus szafy to z 20tys. Jakie macie doswiadczenia w tej kwestii? Jest nas 5ka.Mysle ze 130m bedzie ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie lubię jak ktoś wyżej sra niż d**e ma. Na działce nie przyoszczedzisz ale na budowie się da. Albo raczej na wykończeniu. Drzwi, podłogi, kafelki...to wszystko wybrałbym ze średniej półki ale wolałabym mniej kredytu wziąć. I wolałabym wziąć np na 7 lat ale z możliwością wcześniejszej spłaty. Życie różnie się uklada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nigdy bym kredytu nie wzieła na 5 lat tak dużego. My za gotówke postawilismy 120m2 stan surowy częściowo zamkniety(jakieś 170tysięcy poszło). Dobraliśmy 130 000 na 20 lat (z mozliwoscia spłaty wczesniej) mamy rate malusią -650zł mozemy 2 spłacać ale samochód sie rypnął i juz wydatek-spłacamy do nastepnych wakacji po jednej racie. Nie wykończyliśmy góry -schody sa gołe z betonu. są tynki wylewki podłogowe ale nie ma paneli i drzwi.Myśle że jak z głową wszystko zrobicie to jakoś sie wam uda. Ale wziełabym kredyt na 10-15lat. Przeciez przy 300000 na 20lat rata to jakieś 2500:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Łomatko rata 2500 to tak strasznie dużo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja sie wypowiem tylko odnoście wyposarzenia,urządzenia pomieszczeń, na dzień dzisiejszy wydaliśmy ponad 150 tys a jeszcze nie mamy wszytskiego zrobionego. oczywiście można wszytsko taniej, ale czy o to chodzi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co się tak burzycie? Skoro tak chcę to widocznie ich stać na taki kredyt i raty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Musicie miec bardzo duze dochody,inaczej nie bedzoe zdolnosci kredytowej na tak krotki okres kredytowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja świeżo po wprowadzce do domu i przyznam szczerze, że się dziwię bo grosza kredytu nie wzięliśmy. I budowalismy piękną parterowke, mamy wykończony parter, poddasze odłozylismy na później. Wykończenie nas wyszło ok 45 tys a naprawdę wyszło ładnie i nie, że z najniższej półki. Kuchnia w sumie 12 tys podłogi w sumie 5 tys (panele i kafelki) farby Beckers 1000 zł, łazienka 10 tys, sypialnia nasza 3 tys, salon 2500, córki pokój 2 tys, garderoba 3 tys, pokój dla gości 1500, półki w spiżarni 500 zł, pralka 1200 zł, do tego dekoracje 1000 zł. Reszta to robocizna. Wolelismy wszystko stopniowo niż dać bankowi zarabiać i się martwić. Marmury na kredyt to wg mnie trochę głupie. Bez kasy swojej konkretnej nie brała bym się za budowę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Są ludzie, którzy wolą wziąć kredyt, spłacać i od razu cieszyć się domem a nie przez 10 lat mieszkać w betonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
11:13 Jak są tacy bogaci, ze ich stać na taki kredyt to sa idiotami dla mnie. Po uj spłacać odsetki skoro mogą te 5 lat poczekać i odkładać gotówkę co miesiąc? Co innego jak ktoś ma brać kredyt na 20-30 lat to trudno żeby czekał z tym i zbierał, ale 5? Przecież to jest chwila moment i kasa nazbierana bez odsetek. Wolałabym to wpłacać na jakieś konto oszczędnościowe gdzie jeszcze zarobie jakiś procencik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
45 tys za całe wykończenie i ty mówisz że to nie jest najniższa półka??? moja kanapa w salonie znacznie przewyższa kwotę jaką podałaś za urządzenie salonu. ale jeśli wam tak odpowiada i jesteście zadowoleni to najważniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A w czym niby narożnik za 1800 jest gorszy od jakiegoś tam drozszego jeśli jest mega wygodny i ładny. Co mi w salonie trzeba? Narożnik, stoliczek i jakieś półki. Meble kupuje od lokalnego producenta i są dużo tańsze a jakościowo pewnie lepsze od katalogowych. Przy zakupie wszystkiego dorzucił nam stolik kawowy i półkę pod tv za free. To że drogie rzeczy kupujesz nie oznacza, że lepsze i przez to dom masz wartosciowszei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrze że nie od zaprzyjaźnionego rolnika kupujesz te meble hahahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrze że kupuje za swoje a nie bankowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
11:35 bo nie każdy ma ochotę cisnąć się w klitce przez kolejne 5 lat. Ty byś zrobiła tak a inna zrobi siak. To nie powód żeby wyzywać kogoś od idiotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no akurat nie kupuje za bankowe wyposażenia do domu tylko za swoje. tak sięskłada, że również nie kupuje katalogowych mebli, bo te akurat są tanie, czasem droższe a jakoś do kitu.. wybacz ale dalej będę twierdzić że 45 tys na cały dom to jest baardzo malutko, i raczej jakość nie powala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
12:06 No widocznie mieli ochotę skoro zamiast najpierw odpowiednie lokum mieć i wtedy narobic troje dzieci to zrobili na odwrót. Więc dalej uważam, ze sa mało inteligentni i mało bystrzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na hu...j wchodzice po porady na takie forum jak tu nikt wam nie doradzi nie widzicie zaraz albo miliarder p***************y sie odzywa z kanapą za kilkanascie tyś albo jakiś sfrustrowany frankowicz w d...u..pe *********.ny duże wam raty wyjdą z 30000 tyś na 60 rat to 5 tyś plus odsetki z 1000 jak zarabiacie z 8 -9 tyś wspólnie nie mając dzieci czy innych wydatków to może warto przypiąć pasa na te pare lat i cieszyć sie wlasnym domem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale kredyt hipoteczny to minimum 15 lat z tego co mi wiadomo można wziąć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
12:20 ty tez jestes mało bystra skoro nie rozumiesz pewnych rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
odsetki przy krótkim okresie kredytowania sa nizsze. rata bedzie na poziomie 5500 z ubezpieczeniem. co do pytania to nie bardzo pomoge, bo kupiłam mieszkanie, ale tez podobna kwota na krótki okres. A co do twierdzących, ze można odkładać itd. Odkładajcie.Nikt wam nie broni. Ale nie każdy ma ochotę odkładać przez kolejnych x lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
12:39 No nie rozumiem jak można 3 dzieci zrobić i nagle się obudzić, ze ciasno w mieszkaniu mam :D bo ja mam 70 metrów 4 pokoje i jedno dziecko i w sumie to na drugie mało miejsca by było. A za 270 tys to te mieszkanie nie ma więcej jak 60 metrów. Dla 5 osób porażka. I przychodzi tu taka i udaje bogaczke. Kredyt 300 tys. na 5 lat. haha jak ktoś ma tyle kasy to nie bierze żadnych kredytów na nic i tyle w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
12:48 no ty juz wiesz najlepeij kto kredyty bierze a kto nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A sama kichnia to z 15tys plus szafy to z 20tys. x x x to co to za szafy? ze złotymi okuciami? właśnie robiłam szafę na wymiar u stolarza 3,5m x 2,4m materiał + robocizna i montaż 3 tys.!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gościu z 12:48 nikt nie udaje bogacza. Wchodzisz na topi w którym nie masz nic do powiedzenia i kłapiesz bez sensu. Nie każdy ma ochotę nadal mieszkać w 2-3 pokojach. Odkłądaj ile masz ochote i daj zyc innym po swojemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś yebnij się w beretkę oczywiście na kafe musi być standard min. 50 metrów na osobę i wypłata 100tys. bo inaczej to biedaczki. Sama pewnie się wychowałaś na 2 pokojach jak 70% społeczeństwa lat 80-90 tych a teraz rżniesz hrabiankę :O Boszeeee widzisz i nie grzmisz :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1. Budowalem dom ktory mial mnie kosztowac 370 000, wyszlo 630000. I szalu nie ma jeski chodzi o wykonczenie. 2. 300000 na 5 lat to 60000 rocznie samego kapitalu. przy takich dochodach lepiej spowilnic budowe domu ibudowac go z biezacej kasy. Rok nie wystarczy na budowe przy dzisuejszym dostepie do facgowcow. trzeba liczyc co najmniej 2 lata. Wiec chyba lepiej przeciagnac to na kolejne dwa lata i nie brac kredytu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś 11:13 Jak są tacy bogaci, ze ich stać na taki kredyt to sa idiotami dla mnie. Po uj spłacać odsetki skoro mogą te 5 lat poczekać i odkładać gotówkę co miesiąc? Co innego jak ktoś ma brać kredyt na 20-30 lat to trudno żeby czekał z tym i zbierał, ale 5? Przecież to jest chwila moment i kasa nazbierana bez odsetek. Wolałabym to wpłacać na jakieś konto oszczędnościowe gdzie jeszcze zarobie jakiś procencik. x Też mnie to dziwi. Tego typu kredyt przy takich dochodach. Zwłaszcza, że na lokacie jeszcze jakiś grosz urośnie. Wystarczy rok odkładać i jest 30 tys jak nie więcej. xx Autorko nie wiem, czy nie byłoby lepiej dla ciebie poszukać domu w stanie deweloperskim. Znajoma kupiła taki dom właśnie za 400tys już z gruntem. Za 170 tys powinnas dac radę go wykończyć. Kuchnia 15 tys? Chyba całość z podłogami, płytkami i agd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak ktoś chce kupować szafy za 20 tys. na kredyt to jest imbecylem. Na zasadzie zastaw się a postaw się. Amen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorka nie chce kupować szaf za 20 tys. tylko za 5. cyt. "A sama kichnia to z 15tys plus szafy to z 20tys".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×