Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość marta 28

kto urodził w 37 tygodniu ciąży??????????????

Polecane posty

Gość marta 28

od kiedy dziecko uważa sie za terminowe?któraś urodziła w 37 tygodniu???jak chowają się dzieciaczki???????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja urodzilam w 37 tygodniu i wszystko bylo w porzadku. dzien po porodzie bylismy juz w domku :-) W ksiazeczce nie ma slowa ze wczesniak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 36 ciąża donoszona
Mój lekarz mówił, że od 36 tygodnia ciąża liczona jest jako donoszona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta 28
ale skoro urodzi się w 37 na początku to właściwie do 40 zostaje prawie 4 tygodnie, a nie 2 tygodnie. To w takim przypadku też jest norma?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta 28
mam jeszcze jedno pytanie ile przed porodem obniżył wam się brzuch??jeśli w 37 tygodniu obniżył sie to świadczy to o tym, że poród nastąpi szybko?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama dwóch...
...mój drugi synek urodził się w 36 tyg., a że wagowo i wzrostowo był w normie ( 3200 i 56 cm.), to nikt nawet nie wspomniał o wcześniactwie! Ponoć termin porodu to jedna sprawa, ale lekarze patrzą także czy dziecko ma cechy wcześniacze. ...I to jest chyba dla nich ważniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Ja urodzilam w 38 tygodniu i dziecko wcale nie bylo okreslone jako wczesniak. Mysle ze duzo zalezy od wagi i dlugosci maluszka bo jak jest maly to nawet jak urodzi sie juz po 36 tygodniu a ma cechy wczesniaka to jest tak wlasnie traktowany. Wogole termin porodu wyliczany a podstawie ostatniej miesiaczki jest tylko terminem orientacyjnym a odchylenie +- 2 tyg jest norma. Tak na przyklad mialam termin na 6 marca a urodzilam 24 lutego i z kazdego usg a mialam robione czesto w czasie ciazy wychodzil mi termin wlasnie na 24-26 lutego. Zreszta ja i tak czulam ze do tego 6 nie dochodze to sie poprostu czuje:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzuch mi sie obnizyl ok 34 tygodnia :-) i wtedy zaczely mi sie przedwczesne skurcze, lekarze przetrzymali mnie do 37 tyg i urodzilam zdrowe dzieciatko :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ren1975
Ja również urodziłam gdy tylko zaczął się 37 tydzień. Dzidziuś dostał 10 pkt, ważył 2880, mierzył 56 cm. Wychowuje się świetnie. Mój Pan doktor powiedział, że 37 tygodni traktowane jest jako ciąża donoszona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeżeli jest napisane, że w 37 tygodniu, to znaczy, że 37 tydzien już sie skończył. Czyli wahania +/- 3 tygodnie sa zachowane. Ja urodziam w 38 tygodniu i było to 9 dni przed terminem, czyli był to już 39 tydzień. Tak sie mówi. Ja też nie zauważyłam u siebie obniżenia brzucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja urodzilam na poczatku 37 tyg, najpierw podtrzymywali mi ciaze, ale wody odeszly pozniej akcja padla i wkoncu wywolywali mi porod, maly urodzil sie z waga 3100 wiec calkiem calkiem, jak wychodzilismy mial 2900 i wszystko z nim bylo ok ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIKI..
a chcialam sie zapytac jak przebiegl wam porod??? ja jestem w 25tc.i tak sie boja bo moja tesciowa mnie negatywnie nastawia na wszystko i przez to tak mam...i mysle nad znieczulniem,tylko niewiem czy moge sobie zarzyczyc o tak jak bede w szpitalu czy mam zalatwiac wszesniej,na stronie Ujastku pisze ze na zyczenie bezplatne ale z zaleceniem lekarza,to nieiem musze sie dowiedziec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mialam na pocztaku 38 tc cc planowana. Maly mial 4250 i teraz ma prawie 3 miesiace i 8 kg. Nie ma zadnych problemow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anusiabionnn
ja urodziłam synka w 31 tc i wszystko jest w porządku:-)))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziecko jest donoszone tylko że rodzi się mniejsze od przeciętnego bo w pojedynczej ciąży ten właśnie okres dziecko wykorzystuje na przybieranie na wadze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaga
ja urodziłam w 34 ttgc bo miałam zatrucie wewnątrzmaciczne miałam cesarkę bo musieli się śpieszyć dla dobra dziecka moja gwiazda ważyła 2000g i miała 44cm (dostała 9 pkt) a po10 dniach byłyśmy w domu-musialyśmy odczekać aż ponownie dociągnie do wagi minimałnej tj. 2 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja coreczke urodzilam w 36 tygodniu ciazy i nie zaliczyli jej do wczesniakow:) waga2100 i 50 cm:) A dzisiaj mam dwu letnia kochana labuziare;):D no i synka- ale ten urodzil sie przez CC w 39 tygodniu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marysienka1
ciąża donoszona jest liczona od początku 37 tygodnia. Ja pierwsze dziecko urodziłam na pocżatku 37 tc tzn mam wpisane w książeczce 36+2 , ciąża donoszona i żadnej wzmianki na temat tego ze dziecko jest wczesniakiem. Może gdyby waga była za niska lub pojawiłyby sie inne problemy to byłoby inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez urodziłam w 37 tyg., zaczęły odchodzić mi wody płodowe,miałam cesarkę bo synek był ułożony pośladkowo...urodził się z wagą 3100 i 51 dł, rozwija się pięknie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też urodziłam w 37 tc. Było troszkę problemów ale teraz już jest oki :) Aaa waga 2850 i 54 cm długa była niunia. Z objawiami wcześniactwa, tylko ją ogrzewali, nie leżała w inkubatorze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 36+2
Pierwsze dziecko urodziłam na początku 37 tc - 36+2. Mój lekarz liczy ciąże donoszoną od poczatku 37 tc, tak wiec było Ok, córka miała 2820g i wszystko było OK (a i tak miałam cc). W tej chwili mam skończony 37 tc (druga ciąża) i cos czuje ze w tym tygodniu moja rodzina sie powiekszy. Wszystko chyba tez zalezy od wagi dziecka, bo tydzień temu pomimo skończonego 36tc, lekarz stweirdził ze przynajmniej tydz. mam przetrzymać bo dziecko jest małe i mogloby byc potraktowane jako wczesniak. Aha córka skończyła 03-05 cztery latka i nigdy nie było problemów pomimo ze urodzila sie tyle przed terminem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcelinkaaa
Urodziłam się w końcu 37 tygodnia . Długa 53 ważyłam 3,0 kg czyli wszystko w normie . Było to ech prawie 33 lata temu ale nawet wtedy nikt nie wpisał do książeczki wcześniak . Rosłam jak na drożdżach byłam zdrowa , mała rozrabiara , mąż się śmieje że zostało mi do dzisiaj ha ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenusia
Trzy lata temu urodziłam córeczkę w 37 tygodniu;waga-3600,wzrost-52cm.Nie napisali jej , że wcześniak.Dziś jest energiczną , zdrową dziewczynką i czeka na brata(36tc-brzuch mam już na kolanach i ledwie łażę-chyba będzie tak jak z Maryśką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×