Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Kto zarobi na przejsciu ustawy antyaborcyjnej?

Polecane posty

Gość gość

Wiecie kto zarobi? Maly kraj w srodku Europy, nie pozorny, nie bogaty. Taki najazd turystow na Slowacji nie bylo nigdy. Kliniki aborcyjne juz dzialaja dobrze, hotele przy klinikach i restauracje rowniez, duzo Polek tam jezdzi teraz. A jak ustawa przejdzie, Slowacy zyc nie umierac, taniej niz w Niemczech, bezpieczniej niz na Ukrainie. Wreszcie sie wzbogaca. Jezeli bylabym w ciazy poza macicznej, lub bylo by zagrozenie mojego zycia, pojechalabym raz dwa. Rowniez w razie gdyby moje dziecko mialo chorowac do konca zcia i cierpiec, ale jak sie tego dowiedziec bez badan prenatalnych? No coz ludzie mieszkajacy przy granicy maja cudowne wyjscie, prowadzic ciaze za granica. Po 5 latach moze byc za pozno dla mnie na drugie dziecko, wiec ja bez zastanawiania sie prowadzilabym tam ciaze, mialabym pewnosc, ze lekarz z obawy przed wiezieniem nie oleje mnie. Kto jeszcze zarobi? Polacy mieszkajacy za granica rozprowadzajacy w internecie tabletke 72h po lub po prostu tabletki poronne. Ale, ale do tego nie dojdzie, bo pis by sobie tak strzelil w kolano, ze nigdy by sie nie podniosl i zadne 500+ by go nie uratowalo, takze nie ma sie co martwic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale, ale do tego nie dojdzie, bo pis by sobie tak strzelil w kolano, ze nigdy by sie nie podniosl i zadne 500+ by go nie uratowalo, takze nie ma sie co martwic xxx Oj, żebyś si nie zdziwiła. Sporej części ludzi aborcja wisi, a 500+ już nie. Co do twojej wypowiedzi. Czy jesteś taka pewna, że aborcja za granica będzie taka bezpieczna? Nie mówię o aborcji wczesnej, o której nikt nie wie. Mówię o usunięciu ciąży w wypadku np. zagrożenia twojego zdrowia. Była ciąża i nie ma... Prokurator się kłania. Czytam wypowiedzi posłów i coraz bardziej jestem przekonana, że ten projekt ma szanse. I co? Nic nie zrobimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jezeli bylabym w ciazy poza macicznej, lub bylo by zagrozenie mojego zycia, pojechalabym raz dwa. Rowniez w razie gdyby moje dziecko mialo chorowac do konca zcia i cierpiec, ale jak sie tego dowiedziec bez badan prenatalnych? No coz ludzie mieszkajacy przy granicy maja cudowne wyjscie, prowadzic ciaze za granica. x Właśnie. W Polsce nikt cię nie poinformuje, że to ciążą zagrażająca życiu. Musiałbyś po zrobieniu testu od razu jechać za granicę zrobić badania, a wiele z nich od razu na początku się zrobić nie da. Ni zdziwiłabym się, jakby pojechali po bandzie i zlikwidowali testy ciążowe, żebyś nie mogła się dowiedzieć zbyt wcześnie o ciąży. Test zrobisz i nikt o ciąży nie wie, oprócz ciebie, a zrobisz badanie z moczu w laboratorium, to jestes w systemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szlag mnie trafia gdy czytam wypowiedzi pisowcow, obłuda i bezczelność. Prawie straciłam życie w ciąży, wiec wkurwia mnie to konkretnie. Co do wyjazdu na Słowację w zagrożonej ciąży, z doświadczenia wiem że w połowie przypadków stan kobiety na to nie pozwoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Barbarzynstwo. Nawet nie zdaja sobie sprawy z naprawde powaznych rzeczy, ktore ciagna za soba ogromne konsekwencje. Tak naprawde bedzie szla ogromna kasa na leczenie rehabilitacje dzieci niepelnosprawnych albo co gorsza to co sie dzieje teraz beda jeszcze bardziej olewane niz obecnie. Wspolczuje rodzicom takim i dzieciom. Chore. Zamiast isc do przodu my sie cofamy. Winowajca tutaj jest oczywiscie kosciol! Dopoki nie przejrzycie na oczy i dalej w sondazaxh bedziecie za pisem itd to bedzie tragedia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mysle ze kobiety nie beda zachodzily w ciaze ze strachu. A przynajmniej te co juz maja dziecko. Ja mam juz syna i jak ta ustawa przejdzie to nie zdecyduje sie na kolejne dziecko. W krotki czasie przyrost naturalny baardzo spadnie bo te ich 500+ w porownaiu z zyciem kobiety to jest zero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety tak jak ktos napisał, ludzie chca pięćset zł na dziecko więc ustawa im lata. Zawsze panuje przekonanie że ciąże pozamaciczne, zasiady, uszkodzone płody zdarza sie innym, aż tu zonk bo kobieta zamiast prawidłowej ciąży dowie sie że może umrzeć bo ciąża owszem i jest ale np w jajowodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To straszne by kobieta w 21w miała mniejsze prawa od zaplodnionej komórki nawet tej nie zdolnej do rozwoju. To absolutnie nie jest postawa godna katolika - w imię swych indywidualnych przekonań religijnych odbierać prawo o samodecydowaniu oraz leczeniu. Ciąża w wyniku przestępstwa to kolejna kwestia tej ustawy. Kobieta raz została potraktowana jak przedmiot przez oprawce, drugi raz jako inkubator przez zwolenników postawy o zakazie aborcji. I równie poroniony pomysł odnośnie samego płodu, brak badań prenatalnych. Czy pis zdaje sobie sprawe ile wad jest operowanych zaraz po porodzie, co daje możliwość przygotowania sie do porpdu tefo dziecka w warunkach zapewniajacych mu jak najwieksze szanse na przeżycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny, mam 36 lat, męża i dwójkę dzieci, ale się BOJĘ. Boję się, że zajdę jeszcze w ciążę i nie daj Boże coś będzie nie tak, boję się co ten rząd oszołomów jeszcze wymyśli dla mnie i mojej rodziny. Mam córkę - a jeśli ktoś ją zgwałci i bedzie musiała urodzić w wieku 12 lat?Może ten kalifat i islam który ma ponoć zapanować na zachodzie, nie bedzie się zbytnio róznił od tego zniewolenia, który nam szykuje PiS:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście, że ustawa przejdzie, bo po to ją dali do dalszych prac. Więc na pewno jakieś przepisy się zaostrzą. Ok, może nie będą kazali kobiecie rodzić w przypadkach zagrożenia życia dla niej (typu ciąża pozamaciczna) i może (MOŻE) zezwolą na aborcję dzieci z gwałtu. Ale na 99% (moim zdaniem) przejdzie punkt zakazujący aborcji w przypadku choroby dziecka. Bo większość legalnych aborcji w naszym kraju to są aborcje w wyniku choroby płodu/dziecka. Tak więc będziesz miała dziecko chore na downa, bezmózgowie czy inne choroby to będziesz musiała urodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podziemie :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I tym samym pożegnać sie z radością życia, maz odejdzie bo wypalony a ty i twoje niesprawne intelektualne dziecko bedzie sie wozić od poradni do rehabilitantów . Oczywiscie jak bedzie kasa bo jak nie to wiesz... A! Już wiem kto najwiecej zarobi-:) rehabilitanci ! Wysyłajcie swoje zdrowe dzieci na AWF bo to zaraz bedzie najlepiej płatny zawód zaraz po lekarzach i tych od mopsow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lepiej zrobcie zapasy antykoncepcji bo po wrowadzniu ustawy zakazujacej aborcje pewnie wprowadza projekt ustawy zakazujacy sprzedawanie srodkow antykocepcyjnaych w mysl zasady ze kazdy stosunek plciowy powinien zakonczyc sie ciaza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
13:10 Ty na to nie wpadłam! Młoda jestem, może jeszcze sama się przekwalifikuję :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z danych sprzed kilku lat aborcji po gwałtach było kilka w skali roku. Myślę, ze tu zadziałała tabletka "po", ale jeżeli zostanie zlikwidowana, to problem będzie narastał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pojadę za granicę dam sobie wyciąć macicę i będzie mi rząd PiSowski mógł skoczyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
13:25 A ile kobiet się nigdy nie przyznało do gwałtu? Tego nie wie nikt. Teraz to już gwałciciele będą mogli czuć się bezkarni. Bo żadna kobieta nie zgłosi tego na policję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszystkie Panie, które popierają obecną ustawę zapraszam do akcji w najbliższy poniedziałek, szczegóły na FB "Ogólnopolski strajk kobiet". Organizowane są akcje w różnych miastach, można w ramach poparcia akcji (jak ktoś musi iść do pracy) w inny sposób poprzeć akcję na przykład ubierając się na czarno i wysyłając listy i maile do przedstawicieli w rządzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jako obywatelka chce państwa świeckiego nie interesuje mnie wiara pana X i co za tym idzie wiara obcego człowieka noe może mieć wpływu na moje zdrowie bądź życie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba coś ktoś nie doczytał. Jakby ta ustawa przeszła to wg niej: Ciąża zagrażające życiu matki np pozamaciczne nadal będą usuwane jak do tej pory. Jeśli płód rozwija się w jajowodzie to wiadomym jest że ani matka ani dziecko tego nie przeżyje. I takim sytacjom nikt się nie sprzeciwia. Chcą wprowadzić zakaz aborcji w przypadku g****u i płodów chorych. Do tej pory miedzy innymi np zespół downa był wskazaniem do aborcji ( chociaz czesto lekarze ukrywali przed matkami ze dziecko ma downa) teraz chcą całkowicie zakazać aborcji płodów z wadami rozwojowymi: bezmozgowiem, downem, rozszczepami kregoslupa, wodoglowiem itd. Co wg mnie jest idiotyczne! Ile kasy z budżetu pójdzie na renty i rehabilitację dla takich dzieci! Chyba że kościół będzie na nich dawał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zmuszą kobiety to rodzenia chorych dzieci - ale nie nakłonią ich do opieki nad nimi. Na potęgę będą powstawać placówki w których będą przebywać chore, niechciane, porzucone dzieci. Koszty leczenia, rehabilitacji i całodobowej opieki są ogromne. Skąd panstwo weźmie na to kasę? Podniesie się podatki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak te przepisy wejdą w życie to pro lifeowcy osiągną cel, więc nie będą musieli już nic robić - będą mieli czas. Niech ten czas poświęca na wolontariat i pomoc takim matkom i.dzieciom. Powinien to być ich obowiązek, skoro tego chcą i nie dają żadnej alternatywy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wprowadzą NIGDY zakazu antykoncepcji. Na pewno nie mogą się przyczepić do prezerwatyw bo one nie tylko chronią przed ciążą ale też chorobami itd. A nawet jesli by chcieli zakazać tabletek to można je kupić przez internet. Poza tym jeśli ktoś nie chce miec dzieci to podda sie sterylizacji. Nikt nikogo nie zmusi do rodzenia! Ja mam 32l i nie mam takiego zamiaru. I nie ma takiej siły która mnie zmusi do ciąży. Także mogą sobie myśleć o wprowadzani ustaw a i tak im to nic nie da! Ludzie nie są głupi. Będą jeździć za granicę lub kombinować w podziemiu jak do tej pory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wprowadzą NIGDY zakazu antykoncepcji. Na pewno nie mogą się przyczepić do prezerwatyw bo one nie tylko chronią przed ciążą ale też chorobami itd. A nawet jesli by chcieli zakazać tabletek to można je kupić przez internet. Poza tym jeśli ktoś nie chce miec dzieci to podda sie sterylizacji. Nikt nikogo nie zmusi do rodzenia! Ja mam 32l i nie mam takiego zamiaru. I nie ma takiej siły która mnie zmusi do ciąży. Także mogą sobie myśleć o wprowadzani ustaw a i tak im to nic nie da! Ludzie nie są głupi. Będą jeździć za granicę lub kombinować w podziemiu jak do tej pory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14:21 ustawa nie przeszła w takim kształcie. Przeszła do dalszych prac i bóg sam chyba tylko wie w jakim kształcie wróci. Na pewno zaostrzy obecne prawo. Pytanie tylko o ile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Każdy przypadek jest inny. Ja znam przypadek cp,Nie było jej ani w jajowdzie ani macicy, pomimo to rozwijała sie, w takim wypadku nikt nie da kobiecie gwarancji jej usuniecia. Ciąże odnaleziono dopiero gdy kobiete otworzono z krwotokiem do otrzewnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14:51 może i antykoncepcji nie zabronią, ale co z tymi kobietami, które będą musiały rodzić chore dzieci lub dzieci z gwałtu. Nie każdego stać na zabieg za granicą. A nawet jeśli stać to jak się potem wytłumaczysz, bo prokurator ściga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to ma być podobno zasłona dymna przed podpisaniem umowy CETA, głupi plebs się bulwersuje, ustawa nie przejdzie, a podpisza CETA i będziemy mieć GMO na masowa skale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podobno to nie na pewno. A.ustawa przejdzie, bo jest bliska poglądom PiS i ukłonem w stronę Rydzyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to się wyjdzie na ulice i wywiezie te chora kato-zgraję na taczkach... Mamy do cholery demokracje? Czy nie?? Idzcie na ten protest, ja tez idę, nasz naród jest za bierny.. Jak można komus kazac rodzic dziecko z gwałtu? Oby ktoś zgwałcił im córki w tym chorym rządzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×