Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gabisandecka

kto zna się na cukrze??? 92 na czczo

Polecane posty

Gość gabisandecka

jestem w 10 tyg ciąży, i mierzę sobie cukier sama aparatem od babci, bo się naczytałam o cukrach w ciązy. dwa razy na czczo mi wyszło tak: 92 i raz 98. w innych pomiarach miałam 74, 86, 82. czy te dwa wyniki powinny mnie niepokoić? dzis własnie miałam 92 ale miałam słodki tydzień,s wczoraj 2 słodkie babeczki ale to w pracy tak okolo 14-15. i wczoraj przed snem zjadłam pmarańczę i jabłko, mogło wpłynąć? poradżcie kochane ok? acha a po posiłakch tak po godzinie zwasze miałam do 118 max.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabisandecka
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ckeativka22
Mój ojczym ma cukrzycę i i wiem,że norma na czczo to między 55 a 65 ale nie wiem jak to się ma do ciąży... Ponoć po posiłkach nie powinno przekraczać 120 ale nie bierz tego do siebie tylko idż do lekarza choćby do internisty się upewnić o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po pierwsze nie
bądź nadgorliwa. Krzywą cukrową robi się po 20tc i gdy wyjdzie źle lekarz Cię pokieruje. Po co tak się nakręcasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabisandecka
na czczo 56? to za mało moim zdaniem.. a czemu się nakręcam? bo norma jest do 90 w ciąży, tak przeczytałam. a ja jestem z tych nakręcających się.. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też jestem w ciąży, norma na czczo to od ok 74 do 115 chyba więc nic się nie martw. Ja miałam na czczo 76, po wypiciu glukozy pomiar po 2h to 78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rzeczywiście cukier
dopiero w późniejszej ciąży ma wpływ, na początku nie ma znaczenia. Gdyby tak było to zlecaliby badania wcześniej, a tego nie robią. Spokój Cię uratuje, a jak masz wątpliwości zapytaj lekarza. Poza tym przed pomiarem cukru też kolacja wcześniejszego dnia ma znaczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja robiłam w zeszły pon.
glukozę w surowicy na czczo i normy mam podane 75-105. Badanie ciążowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gtyfgfviuytfd
a włanie ze w poczatkach ciazy cukier tez jest wazny i nie wypisuj glupot. ja bylam w ciazy dwa razy i za kazdym razem mialam badany poziom cukru w ok.10 tyg. moja kolezanka tez. i tak wlasnie wykryli u niej cukrzyce. jest dwa lata po porodzie i cukrzyce dalej ma. poziom cukry na czczo jest do 110(kiedys byl do 120) i nie wazne ktory to tydzien ciazy. wiem bo mialam tez cukier podwzyszony w ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wysokie cukry na czczo
(gdzie norma jeste do 90) zagrażają poronieniem. Ja mialam w pierwszej ciąży cukrzycę ciążową od ok 26 tc. Po niej zostal mi stan przedcukrzycowy gdzie moje cukry na czczo były ok 100. Gdy tylko zaszłam w kolejną ciążę od razu dostalam insulinę na noc - żeby wyrównać cukry na czczo. Autorko - nie przejmuj się tak, jeśli to pojedyncze podwyższone wyniki, ale powiedz o tym na kolejnej wizycie u ginekologa. Byćmoże wczesniej skieruje cię na obciążenie glukozą. nie panikuj póki co ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba rzeczywiscie do 90 jest norma w ciazy na czczo a po wypiciu glukozy po h do 140. Ja mialam krzzywa robiona ok 10 tc i mialam wyniki na czczo-76 a po glukozie 156. Po glukozie troche za duzo ale lekarka powiedziala ze pozniej zrobimy znowu krzywa.Wszystko moglo na wynik wplynac. Nie powinno sie jesc od 18 dnia wczesniejszego a pic tylko wode. Ja niestety jadlam ok 22 a rano pilam sok, mozliwe ze to przez to zafalszowal sie wynik. A do autorki-nie panikuj! po co mierzyc codziiennie? po cos sie niepokoic? jak bedzie potrzeba to lekarz zaleci to badanie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rzeczywiście cukier
ale co innego cukrzyca, a cukrzyca ciążowa! Ta druga to dopiero około 24tc się ujawnia. Ja mam inne doświadczenia, więc tak jak pisałam lekarz odpowie najlepiej. Byłam 3razy w ciąży cukier dopiero w ok 24tc badano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wysokie cukry na czczo
ale ja nie mam normalnej cukrzycy, tylko cukrzycę ciążową. ze względu na cukrzycę ciążową w pierwszej ciąży, od razu miałam zlecone obciążenie glukozą w drugiej ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfetkaaaaa
Cukier bada się po 24tc w laboratorium (krzywa cukrowa) Jeśli wyjdzie w tym badaniu podwyższony jest skierowanie do diabetologa. Cukier na czczo powinien być do 90 po godzinie od posiłku 120 (przynajmniej ja miałam taka granicę) Miałam cukrzycę ciążową, brałam insulinę i byłam na diecie. Na czczo cukier zawsze ale to zawsze miałam idealny dopiero po posiłkach masakrycznie skakał. To, że mierzysz sobie rano nic nie znaczy bo ja chociaż miałam cukrzycę na czczo miałam idealny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfetkaaaaa
aha po kolacji i obiedzie w 30tc też miałam w normie a rano tylko wysoki ale po przekroczeniu 32tc cukier pomimo dawek insuliny wzrastał z dnia na dzień. Najpierw miałam 4 dawki przed śniadaniem a później już po 5 i przed sniadaniem i przed obiadem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabisandecka
no mi po posiłku jescze nie skoczył, pisałam wyzej, ze miałam maksymalnie do 118

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lumea25
normy dla ciężarnych: na czczo: od 60 - 90mg godz po posiłku: do 140mg (nalezy mierzyc 1 h po posiłku!!).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też mam termin
Poziom glukozy Hormony ciążowe pojawiające się w organizmie kobiety podnoszą poziom glukozy we krwi. Wówczas, przy tej samej diecie, podwyższa się ilość cukru we krwi (cukier może pojawić się także w moczu), niekiedy do niebezpiecznego poziomu. Zwykle dzieje się to w drugiej połowie ciąży. Żeby wykryć ten stan, u każdej kobiety sprawdza się reakcję organizmu po wypiciu 50 g glukozy tzw. test GTT, czyli przesiewowy test obciążenia glukozą. Powinnaś go wykonać między 24. a 28. tygodniem. Polega on na badaniu stężenia glukozy we krwi na czczo, drugie oznaczenie wykonuje się godzinę po wypiciu szklanki wody z rozpuszczonymi 50 g glukozy. Nieprawidłowe wyniki (na czczo powyżej 105 mg%, w godzinę po obciążeniu 50 g glukozy powyżej 140 mg%) mogą świadczyć o cukrzycy ciężarnych. W celu jej potwierdzenia lekarz zleca zazwyczaj wykonanie jeszcze jednego testu obciążenia 75 g glukozy. Gdy wynik jest powyżej 140 mg% , robi się test z wyższą dawką glukozy 75 g (OGTT). Badanie to wykonuje się pomiędzy 24. a 27. tygodniem ciąży. Cukrzyca ciężarnych to choroba, która dotyczy ok. 3% kobiet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabisandecka
dobrze smerfetko ale to gadanie na zasadzie _ ja tez do trzydziestki raka nie miałam a po juz tak! z ciekawosci i z racji swojego zawodu (bo juz taka panikara jestem) wziełam od babci glukometr by sobie zmierzyc cukier i 2 razy mi wyszedł na czczo podwyższony! ale potem juz jak widac nie, czy to na czczo czy to po posiłkach! jaem wszsytko- lody, makarony, ciasta, oczywiscie nie jest to moje główne menu ale zdarza się i własnie po takich węgolowdanowych obiadkach i deserkach mierzyłam. i cukier był w normie. tak czy nie? oczywiscie jak bedzie test na glukozę to pójdę rutynowo jak kazda kobieta w ciąży, Póki co cukru w moczu i ketonów nie mam, wiec chyba tez dobzre. chciała się tylko upewnić tu na forum, czy mimo braku cukrzycy ciążowej komus się zdarzały pojedyńcze epizody z podwyższonym cukrem i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panikara jakich mało
Ja mam cukrzycę ciążową, normy różnia się nieznacznie od siebie w zależnosci choćby od diabetologa, ja mam normy na czczo do 95, po godzinie do 140 Musisz brać poprawkę, że mierzenie glukometrem nie jest tak dokładne jak wynik z laboratorium, odchylenie o te kilka jednostek może być spowodowane choćby ilością krwi naniesionej na pasek testowy Dlatego nie martw sie tymi paroma wynikami powyżej 90, po posiłkach też masz w normie więc tym bardziej się nie martw :) Nie bądź nadgorliwa bo zwariujesz do końca ciąży ;) mierz sobie np. co kilka dni, a po 24 tygodniu lekarz Cię skieruje na obciążenie glukozą i wtedy będziesz wiedziała dokładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfetkaaaaa
no dobrze ale Ty teraz uważasz że skoro teraz masz idealny to cukrzyca Cię nie dotyczy ??? bo ja nie rozumiem o co ta gadka skoro wszystkie dziewczyny Ci piszą że cukrzyca występuje po 24tc !! ja wiem co to cukrzyca i piszę z własnego doświadczenia bo nie raz byłam u diabetologa z tym problemem i wiem na czym to polega. najlepiej nie doradzać bo jeszcze się człowiekowi dostanie. No i prawda jest taka, że im więcej jemy słodyczy i mamy nadwagę tym ryzyko cukrzycy większe nie pisze już o tej ciązowej a o tej zwykłej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabisandecka
smerfetko! ja znam osobiscie 2 dziewczyny , jedna miała stwierdzoną cukrzycę w 13 tyg, a druga w 16, wiec dlatego moja ciekawosc a propo swojego stanu juz teraz w 10 tyg. nie mówię ze mnie problem cuk. ciązowej nie bedzie dotyczył. ale chodzi i oto, ze cokolwiek napiszę to słyszę, ze i tak mnie ten problem moze spotkać. oczywiscie wiem! ale tez nie kazda kobieta ten problem ma!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej. Dziewczyny jestem w ciazy w 28 tc mam cukrzyce ciazowa , po jedzeniu mieszcze sie w normie ale na czczo 90-105 i nie moge tego zbic:( czy dostane insulibe? miala tak ktoras z Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak, ja i dostalam insuline

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×