Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Która z Was uczyła roczne dziecko do załatwiania się na nocnik?

Polecane posty

Gość gość

Koleżanki córka ma roczek (równo) i woła siu siu ("sisi"). Sama na własne oczy widziałam i to nie był przypadek bo wielokrotnie się powtarzało. Właściwie to za każdym razem woła... Zastanawiam się czy mojej córki nie zacząć uczyć. Moja mama mi mówiła, że ja miałam jakieś 11 msc jak siku wołałam... babcie to potwierdzają. Czy są tu mamy dzieci, które tak wcześnie zaczęły wołać? Wiem, że wiele 2 latków ma z tym problem, wszytsko zależy od dziecka itp. Ale czy warto spróbować? Córka ma 11 msc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córka, która obecnie ma 12 lat jak miała roczek wołała na nocnik. Chodziła wtedy już bez pieluchy. Może miało wpływ to, że nosiła zwykłe tetrowe a nie pampersy i jak się zlała to czuła mokro. A że były wakacje to chyba mokra pielucha dawała jej popalić. Za to córka, która teraz ma 3 latka nadal jeszcze czasami nosi pieluchę. Ale ona miała zawsze pampersa i nie czuła, że ma mokro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja corka miala 13msc jak zaczelam ja uczyc. teraz ma 15 i jeszcze sie zapomina. Co prawda wola ale czesto dopiero jak juz zrobi. Nie zmuszam jej,ma czas. Nie widze zadnych powodow by tak szybko dziecko odpieluchowac. Malymi kroczkami,a na pewno za pol roku juz bedzie bez pampersa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja maniecale 2 lata i chodzi w pieluchach. Nie dokonca jeszcze rozumie, o co chodzi z tym wolaniem i chyba nie zawsze swiadomie wylapuje to ze sika, tyko dopiero jak ma tak mokro, ze jej krok wisi w kolanach to wtedy sie chwyta za pieluche, bo jej przeszkadza, choc rez nie zawsze, bi zdarza sie ze jej przeleci na ubranie a ona nadal sie bawi i zajmuje czyms innym. Chyba zalezy od dziecka, no i od tego jak z jego komunikacja. Moja mala jeszcze niewiele mowi, bardziej po swojemu, takze nie mozna z nia jeszcze normalnie porozmawiac. Zaczniemy sadzac na nocnik w wakacje, jak bedzie cieplo i puszczac na balkon bez pieluchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przyzwyczajałam do nocnika dziecko odkąd miało niecały roczek. Nie była to jakaś nauka, bardziej zabawa, przyzwyczajenie, bo na własne oczy widziałam jak syn koleżanki wówczas 20 msczny wył na widok nocnika i ani razu nie chciał nawet spróbować na niego usiąść. Efekt? Mój został odpieluchowany w dzień w wieku 17 mscy a w nocy w wieku 19 a syn koleżanki na 2 i pół roku i nadal wali w pieluchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
15:10 czy to zle? Moj syn mial 2 lata i 3 miesiace gdy zaczal w dzien chodzic bez pieluchy i 2, 5 roku gdy zaczal przesypiac noce bez pieluszki i ani razu sie w nocy nie zsikal. Kazde dziecko rozwija sie inaczej, kazdy inne rzeczy lepiej przyswaja wiec smieszne jest takie porywnywanie..moj to a moj tamto. Ja mam w ogole wrazenie ze te matki ktore tak wczesnie dziecko sadzaja to tylko po to by zaoszczedzic na pampersach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Córka mojej koleżanki ma rok i 3 miesiące i już jest odpiwluchowana. Moja ma rok, ale nocnik jej nie interesuje, a już w ogóle nie chce na niego siadać, więc u mnie tak szybko nie pójdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
17.43 - nie, to nie źle, ale ja też zauważyłam, że jak dziecko szybko zaznajamia się z nocniczkiem to odpieluchowanie przychodzi łatwiej i bez stresu. Ja jestem właśnie matką dziecka, które dostaje histerii na widok nocnika a ma już ponad 2 lata. Żałuję, że nie kupiłam go wcześniej - córka dostała nocnik jako super ekstra prezent na 2 urodziny tylko jak widać zamiast się cieszyć to go nienawidzi. A to że niektóre chcą właśnie na pampersach zaoszczędzić to co źle? Sama bym wolała tę kasę na coś fajniejszego wydać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to jakoś szybko, wokól mnie dzieci maja po 2,5-3 lata jak są odpieluchowane, nie wczesniej. Ja zamierzam zacząć jak mój syn (8m-cy) bedzie mial 1,5 roku i pewnie z rok mi zejdzie i się skonczy na 2,5 co mi sie wydaje że jest dobrym wynikiem. czytalam ze nie ma sensu wczesniej zaczynac niz 1,5 roku bo dziecko wczesniej nie czuje tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Probowac mozna a czy cos z tego wyjdzie to sie okaze w praktyce. Jedne dziecko załapie wczesniej inne pozniej i nic złego w tym nie ma. Jesli dziecko jest chetne w wieku roku to czemu nie. Jak bedzie juz robic super :) ja zaczęłam synka sadzać w wieku 1.5 roku ale było to za wczesnie. Raz nocnik był w użyciu później był chowany. Wrócilismy do tematu w wieku 2 lat i od razu zaczął korzystać. Teraz ma 2.2 i w dzien robi tylko do nocnika ale do spania i na dwor ma zakładana pieluchę. Mysle ze spokojnie do 3 lat ma czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja uczyłam, ale nie swoje. Byłam nianią. Myślę, że warto przyzwyczajać już dziecko do nocnika. Dzieci lepiej później "traktują" to, co wcześnie poznały. Tak samo jest ze smakami na przykład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No dokładnie jeśli ktoś na to ochotę i czas to niech przyzwyczaja wcześnie tak samo jak wcześnie uczy się dobrych nawyków: zdrowego jedzenia czy mycia zębów. Ale to i tak kwestia indywidualna kiedy dziecko załapie. Moja siostra ma bliźniaki i uczyła je szybko. Pierwsze załapało przed 1, 5 roku a drugie około 2 lat. Ale to drugie też nigdy na widok nie uciekało a też znam dzieci prawie 3 letnie, które nie robią ani na nocnik ani na wc z nakładką bo się boją i to jest dramat zdecydowanie. I jest to wina leniwych rodziców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A moja 14miesięczna córka ucieka jak ją posadzę na nocnik. Na razie odpuszczam, spróbuję za miesiąc może, nic na siłę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kilka tysięcy ofert od osób poszukujących pracy niani, opiekunki, gosposi, pomocy domowej Zarejestruj się, aby spontanicznie wysłać swoja ofertę bezpośrednio do naszej bazy osób poszukujących prace na stronie http://www.naszaopiekunka.pl/nannyregistration.asp Z NaszaOpiekunka.pl możesz skontaktować się z setkami bezpośrednich pracowników z całego kraju za pomocą kilku kliknięć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×