Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość sandraplde

Ktore mleko modyfikowane wybrac???

Polecane posty

Gość sandraplde

Witajcie kochane! Mieszkam w Niemczech. Najpopularniejsze sa tu Hipp, Milupa, Humana, Aptamil. Nie wiem co wybrac... Od poczatku maly jest na mm. Niestety, nie mialam pokarmu :/ Na poczatku dostawal Nestle Alete HA PRE. Przez pierwsze 2 tyg bylo ok, potem, gdy zwiekszylam dawke do 100ml maly dostal zaparc :/ Zmienilam na Humana Comfort... skonczylo sie biegunkami, maly bardzo sie prezyl i wzdychal podczas robienia kupek, a i spal znacznie krocej niz po NA. Myslalam, ze pierwsze mleko robilam zbyt geste, polozna poradzila wrocic do niego, ale rozrabiac z wieksza iloscia wody... Owszem, kupka jest, raz dziennie, ale synek w dalszym ciagu prezy sie, mocno prze, czasem placze, widac, ze sprawia mu to bol... Od dzis podaje HIPP 1 BIO COMBIOTIK. Czekam na efekty. Juz naprawde nie wiem co mam robic... Porada lekarza - TRZEBA SZUKAC DO SKUTKU... Opadaja mi rece, widzac jak maly sie meczy... Prosze, pomozcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aptamil to odpowiednik polskiego mleka Bebilon, które moim zdaniem jest najlepsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po Hipp Bio Combiotic może robić bąki ze śluzem - u mnie tak było, zwróć na to uwagę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a u mnie Bebilon był niewypałem i też już nie wiem co mam robić, zostały mi do wypróbowania Enfamil, mleko Gerber i mleko z Rosmanna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandraplde
Ok... Bebilon. Ale ktory?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandraplde
Enfamil jest podobno na recepte? Nie widzialam go w zadnym sklepie... Gerbera niestety tu nie ma :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fdsfsdfds
"Niestety, nie mialam pokarmu " -ale czemu się tłumaczysz:) masz prawo karmic mm nawet jak byś miała pokarm. nie czuj się winna. My uzywalismy najpierw bebilonu, a po3 pudełkach zaryzykowalismy bebiko i jest bez zmian. po hippie sluz i krew w kale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pytanie do mnie?:) który był niewypałem? wszystkie - zwykły, Comfort nie mówiąc już o Pepti - przebudzanie się w nocy i płacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja ostatnio spróbowałam Bebiko Comfort bo spośród wszystkich mlek, które przetestowałam Bebiko okazało się najlepsze - najmniejsze problemy z kupką i gazami ale Mała nie chce pić Bebiko Comfort, poza tym smoczek się zakleja i chyba wrócę do zwykłego Bebiko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wiem jak u Ciebie ale w Polsce Enfamil jest np. w Rossmannie, dzisiaj widziałam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandraplde
To nie jest tlumaczenie kochana, lekkie sprostowanie, by uniknac niepotrzebnych pytan ;) Ja sie strasznie nastawilam na karmienie piersia. Ba! ja bylam pewna, ze bede karmic piersia... W ciazy mialam tyle mleka, ze 3 cielaki by wykarmil ;D ale niestety zaniklo... teraz mam tego typu problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u Mojej po Hipp problemy z brzuszkiem trochę się zmniejszyły ale ten śluz spowodował, że szukam dalej, uważnie oglądaj kupę i sprawdzaj czy nie ma śluzu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale jak kobiety w Pl mają ci doradzić skoro bebilon nie jest identyczny jak aptamil a hipp produkowany na licencji ma inny kolor, smak i konstystencję? Mam porównanie z tymi mlekami (Mieszkam w At). Ja proponowałabym ci Aptamil Comformil ( u nas jest taka nazwa) lub zatrzymaj się na obecnym jakie podajesz bo Hipp jest bardzo dobry (oryginalny , nie ten z Pl).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie, ja zakupiłam w Pl mleko Hipp bo spodobało mi się że są w puszkach i więcej gramów a u nas w tych kartonach i mniejsza gramatura (Mieszkam w Niemczech) i co się okazało? Ze syn nagle po nim zaczął leiste, rzadkie kupy robić czego nie było po Hippie kupowanym na miejscu a pił go dwa miesiące zanim podałam ten z Polski. Musisz autorko sama wypróbować ale Hipp jest jednym z lepszych mlek a napewno w czołówce , zwłaszcza że jest ekologiczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
magdi, ale przecież masz do wyboru jeszcze inne mleka, np. Enfamil (bardzo dobre mleko), Holle, jakieś tam z Rossmanna ich firmowe, Hipp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ENFAMIL bardzo dobre mleko (po nanie, bebilonie były problemy) Nie jest na receptę. W Polsce dostępne w Rossmanie, aptekach, od niedawna w Tesco i na allegro (ja tam kupuę po 10 puszek, bo jest taniej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj syn ma prawie 3 tygodnie, dokarmiam go nowym mlekiem BEBA HA Sensitive... to jest mleko , ktore ma niwelowac kolki, ma mniejsza zawartosc laktozy i jest HA. Kupuje w DM i mojemu dziecku sluzy b.dobrze. Nie ma kolek ani zaparc, spi po 3, 4 godziny .Na razie -odpukac- sprawdza sie idealnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdi711
Jednak u nas sprawdził się NUTRAMIGEN dziecko miało wysypke na buzi straszne kolki i zaparcia po BEBILONIE PEPTI robilismy mu nawet USG brzuszka lewe jelitko w ogóle nie podejmowało pracy przez to że był stasznie zagazowany i nie mógł się wypróżnić.Nie powiem bo kupki są teraz raz dziennie ale są przynajmniej nie ma wzdec jak po BP kolki sa oczywiscie ale tego nie unikniemy co najmniej do 3msc takze powodzenia dla wszystkich mam przy wyborze mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moje dziecko pije hipp combiotik - problemow zero. ale dlugo bylo na piersi. miedzy polskim a niemieckim nie ma roznicy u nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko nie sadzisz ze moze twoj maluch ma problem z krowim mlekiem? Moze warto by bylo go przebadac pod tym wzgledem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdi711
Tak dokładnie tutaj GOŚĆ po wyżej ma racje to może byc skaza białkowa my tez czekamy aż mały troche podrosnie bo jeszcze za wczesnie zeby stwierdzić u niego skaze białkową ale już jedziemy na NUTRAMIGENIE i widze poprawe więc jesli dzieciaczek ma problem to żadne mleko mu nie pomoże tylko nutramigen gdyz w BEBILONIE PEPTI chociaż wszyscy porównują te dwa mleka do siebie znajduje się białko mleka krowiego tylko jest bardziej schydrolizowane ale jest:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina18040
Ja jestem zadowolona z mleka dla dzieci po 6 miesiącu życia Bebiko 2 NutriFlor. Mimo, że karmię swoje dziecko piersią zdecydowałam się włączyć do jego diety mleko modyfikowane z obawy, że nie posiadam wystarczająco dużo pokarmu, a domyślam się, że 10 miesięczne niemowle potrezbuje dużo energii na poznawanie świata. Na mleko zdecydowałam się jeszcze przed rozszerzeniem diety, żeby na wszelki wypadek, gdy będę musiała wyjść móc podać synowi mleko. Przyznam, że skusiła mnie jego bardzo niska cena, która w promocji jest naprawdę świetną okazją. Stwierdziłam, że nawet jeśli z tym mlekiem byłoby „coś nie tak” to przy podaniu butelki raz na jakiś czas nic się mojemu dziecku nie stanie. Po powrocie do domu zostałam bardzo pozytywnie zaskoczona, gdy przeczytałam wszystkie zawarte na opakowaniu informacje. Oprócz tego, że mleko zawiera wszystkie składnieki i witaminy, które mleko nastepne zawierać musi, takie jak: wapń, żelazo, wit D, kwasy omega 3, to posiada jeszcze witaminy A, C oraz błonnik GOS/FOS, który pomaga trawić małym brzuszkom pokarm. Kupka mojego dziecka stała się nieco rzadsza, ale w niczym mi to nie przeszkadza. Po przeczytaniu wielu opinii o mleku i zapewnieniom producenta o tym, że jest to w pełni bezpieczny produkt dla niemowląt stwiedziłam, że to będzie MOJE mleko. Już bez obaw podaję je swojemu dziecku i planuję podawać je w przyszłości kolejnym, gdy nasza rodzina się powiększy. Dziecko od razu polubiło smak mleka, według mnie też jest smaczne. Już wspomnianą wielką zaletą jest możliwość zakupu mleka w ekonomiznym opakowaniu 800 g, w bardzo atrakcyjnej cenie, a dostępność produktu jest bardzo szeroka, można je kupić wszędzie. Czego chcieć więcej? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas z mlekiem modyfikowanym był dość duży kłopot bo mój synek nie chciał go jeść i dopiero zaczął tolerować 3 mleko- Enfamil. I już karmimy go 4 miesiąc i nie ma żadnych alergii ani kolek. Wiadomo, że wybór mm jest kwestią indywidualną i każde dziecko będzie inaczej reagować. My mleko zamawiamy przez internet, najczęściej w aptece Melissa bo często zdarzają się promocje, więc wolę tam zamawiać niż kupować leki i kosmetyki stacjonarnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mgryk
Ze swojej strony mogę polecić Ci https://nuppi.pl/ - to mleko jako jedyne nie powodowało u naszego syna problemów z wypróżnianiem się i wzdęć. To pewnie zasługa obecnych w nich nukleotydów, które przyśpieszają regenerację kosmków jelitowych i wzmacniają układ immunologiczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nam enfamil polecił pediatra, podobno to najlepsze mleko na rynku. W sumie to nic dziwnego, skoro można je kupić tylko w aptekach. Jednak trzeba uważać na cenę, w stacjonarnych aptekach jest dużo droższe, dlatego ja zamawiam w Melissie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Córke karmilam na początku Bebiko. Po tym mleku dostała bóle brzucha jazda na całego. Wezwałam lekarza i lekarz kazał zmienić mleko na bebilon comfort ponieważ nie radzi sobie jej brzuch z taką ilością cukru w tym mleku i kazał podawać espumisan do mleka przez 3 miesiące bo podobno do 3 miesiąca życia rozwija się układ pokarmowy. Mleko pomogło i te krople jak ręka odjal wtedy. Teraz ma 5 miesięcy przeszliśmy za zwykły bebilon. Słyszałam że dużo dzieci nie tolerują tego mleka Bebiko. Nie dość że brzuch potem boli to jeszcze dzieci tyja. Kiedyś to mleko było dobre a teraz nie wien co z nim zrobili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lolka33
Wybór mleka modyfikowanego powinien być uzależniony również od tego czego Twoje dziecko potrzebuje. Ogólnie moim zdaniem bardzo dobre są mleka od Humany. Mój synek od samego początku jednak miał problemy z kolkami, dlatego dostawał mleko specjalistyczne Humana Anticolic, które jest właśnie na takie dolegliwości. Kolki szybko ustąpiły i uważam, że w razie takich problemów warto zainteresować się tym rodzajem mleka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pokarm sam zanikl, a to dobre xd Jeśli przystawialas na żądanie i walczylas o laktacje to to nie jest możliwe. Nie ma czegoś takiego hak " brak pokarmu". Piszesz, że tak bardzo chciałaś kp- miałaś 9 miesiecy ciąży by porozmawiać z położną, poczytać fachowe artykuly o laktacji, przygotowac się. Byłaś u CDL? Nie warto pomyśleć nad relaktacją? Czytałam u Hafiji, że to możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eureka22
My kończymy właśnie przygodę z karmieniem piersią i przechodzimy na mleczko modyfikowane. Testowaliśmy różne, ale najlepiej synkowi smakuje BebikoPro+2. Najlepiej nim się najada, jest spokojny, nic mu nie dolega. Wykorzystuje je do przyrządzania różnych dań dla malucha i też się sprawdza. Wiadomo że nic nie zastąpi piersi mamy ale z mlek to najbardziej nam odpowiada właśnie BebikoPro+2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×