Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość czy jesteście aż tak leniwe?

Kupujecie gotowy syrop z cebuli w aptece?

Polecane posty

Gość czy jesteście aż tak leniwe?

Mój syn jest przeziębiony. Właśnie zamawiałam leki w aptece internetowej i w kategorii która mnie interesowała był też gotowy syrop z cebuli! Jakim to trzeba być matołkiem żeby płacić 7zł za 125g syropu który można zrobić szybko i tanio w domu? Na dodatek domowy syrop to głównie cebula i trochę cukru a ten gotowy to 20% cebuli, 62%!!!!!! cukru i 18% wody. Przecież to chore! Ale skoro jest w sprzedaży to znaczy że są idioci co to kupują!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie, robie sama bo taki ma wie
cej wartości a nie podszykowany żeby smakowal lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ciekawe czym konserwują?
To gowno w butelce żeby się nie psuło przecież zrobić taki syropek to 5 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na cale szczescieeee
jakim trzeba byc idiota by zakladac taki topic na kafeterii zamiast zrobic w tym czasie cos produktywnego w domu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sam robię przecież
to chwila i zrobione, Po co płacić? I jeszcze domowe zdrowsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie ma to jak
nie ma to jak zaglada do cudzego portfela :P chcesz robic sama, masz na to checi i czas - robisz a ktos inny woli kupic - i kupuje nadgorliwosc jest gorsza od faszymu, zajmijcie sie wlasnym zyciem ps: tak, ja tez robie sama le nie podniecam sie mysla, ze ktos kupuje, nie moje pieniadze, nie moj wybor i nie moje dziecko... czasemmam wrazenie, ze baby na cafe nie maja nic innego do roboty jak tylko walkowac cudze wybory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość princessaofpersia
typowe na kafe-zajrzec komus o portfela, do apteczki....litosci, jakim to trzeba byc znudzonym babsztylem zeby podniecac sie takimi "problemami"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AriaDna28
Chcialam ostatnio kupic. Kiedys mialam dostep do swiezej, ekologicznej cebuli, z ktorej syrop wychodzil super, ale sprzedalismy dzialke, a z tej z rynku naweet od gospodarza syrop juz nie taki jes. ale babaka w aptece powiedziala, ze nawet syrop zrobiony z cebuli z marketu ma wiecej wartosci niz ten kupny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy jesteście aż tak leniwe?
Tak, tak szczekajcie sobie że zaglądam komuś do portfela i głupia jestem że zakładam taki temat,ale wy w takim razie jesteście jeszcze głupsze że się tu udzielacie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bo jestes glupiaaaaaaaa.a
i tyle :D a o nas sie nie martw, my sobie ze swoja glupota poradzimy, ty natomiast bedziesz nia zameczac ludzi z forum, wiec jestes przypadkiem bardziej upierdliwymb:D idz sie lecz na nogi glupia babo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kultura sama w sobie
Temat jak każdy inny. Też uważam,że trzeba być ułomnym żeby nie umieć pokroić cebuli i zasypać cukrem :O to może 2 minuty zajmie :) Ale tu zaraz jakieś durnoty muszą pyszczyć :O Jak zwykle,ale same sobie wystawianie świadectwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sumosadek
Jak zwykle. Kafeteryjne, znudzone zyciem niepracujace mamuski zagladaja wszystkim w zycie i gdyby mogly to by nos w d**e wsadzily zeby sprawdzic czy zdrowo pachnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fooloffools
ale co cie boli autorko w tym, ze ktos pojdzie i kupi???? co??masz jakiegos pierdolca na czyims punkcie czy jak? ja pierdole, no serio trzeba miec cos z deklem niezle pogiete zeby przyjsc i taki temat zalozyc:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iguana__
7.52 i juz trzeba przyleciec i kłapnąc dziobem i innym dupe obrobic, co za żenada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale z Was meliniary :\
Aż mi się nie chce wierzyć że takim językiem posługują się matki dziewczyna założyła normalny temat, wyraziła swoją opinię, bo od tego jest forum! a tu kilka bluzgających frustratek już nawet wie czy ona pracuje czy nie :O język wypowiedzi na poziomie menela spod budki z piwem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a wyzywanie innych
od idiotów i matołków to twoim zdaniem normalny język? co jest takiego dziwnego w tym, że ktoś woli wydać swoje 7 zł zamiast spędzać 10 min nad krojeniem cebuli? jego pieniądze, jego sprawa, jak będzie mieć fantazję to może sobie choćby i stówkami tyłek podcierać a autorce niech gul skacze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak naprawdę to chyba na tyn forum chodzi o rady, a nie obrażanie nawzajem. Syrop z cebuli to "stara" rada naszych babć. Zalecają go też niektórzy lekarze. A Pani, która dodała informacje o możliwości gotowego produktu miała dobre intencje. Nie każdy ma czas i ochotę by bawić się w przygotowanie syropu w domu. A do portfela to Ja nikomu nie zaglądam. Nawet gdyby produkt był droższy, a Ktoś chce kupić gotowy to naprawdę jego sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja robie, nie wiedzialam ze jest w aptekach. Ale ja zamiast cukru daje miod, i dodaje czosnek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Każdy sposób na zrobienie kasy jest dobry , teraz kwestia tego czy Konsument się złapie na wędkę. Ja i tak uważam że kobiety w tym kraju są zbyt podatne na reklamy i nowości bo wyobraźcie sobie że moje znajome ten syrop już wypróbowały. Podobno wszystkie syropy na bazie cukru nie mają żadnego działania , poza tym że powodują namnażanie bakterii dla których cukier (obojętne czy fruktoza czy cukier krystaliczny )to dobra pożywka. Kiedyś kupiłam syrop z prawoślazu dla córki , ciemna karmelowa konsystencja ma zachęcać , zapach również ale konserwanty w tym syropie i skala słodkości odstraszyła. Chyba pójdę skroić cebuli i zalać ją miodem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie kupuje, robię sama w domu ale wydaje mi sie, iż tego typu syropy sa robione dla takich jankow z wielkich miast co nigdy w życiu na wsi nie byli ,a kure to widzieli na obrazku. Znam osobiście przypadek koleżanki ktora jabłka kupuje tylko w sklepie, na święta pierogi, Ciasta itd a w trakcie przeziębienia leczy sie kupnym syropem malinowym, którego zawartość malin wynosi, aż 0.2%... i twierdzi, ze jej pomaga. Jak jej kiedyś dałam słoik domowej roboty soku to stwierdziła, iż to malinami nie smakuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malowanaalala
Ja w ogóle nie stosuje tego syropu. U nas się nie sprawdził wcale. Na kaszel stosuje Dicotuss Baby i często kupuje w aptece internetowej bo u nas w mieście ciężko czasem dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiedziałam, że jest. Zazwyczaj robię sama, a w aptece kupuję fosidal, bo jest przeciwzapalny i jak nie mogę sobie z kaszlem poradzić, to ten syrop na pewno pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Akurat to biadolenie na ogromną zawartość cukru w gotowych syropach spowodowane jest niewiedzą. gość 2016.03.09 też poruszył ten temat - cukier i konserwanty w syropie prawoślazowym. Jako farmaceuta powiem wam, że zawartość cukru w gotowym syropie, nie jest jakimś tam widzimisie. W syropach stężenie procentowe cukru w preparacie musi wynosić min. 64%. Wtedy ciśnienie osmotyczne jest dostatecznie duże, do powstrzymania wzrostu drobnoustrojów. A wracając do syropu prawoślazowego. Jest to preparat Farmakopealny. Jego receptura jest niezmienna od bardzo wielu lat. Konserwowany jest kwasem benzoesowym i jest to znikoma ilość. Na 100g syropu przypada tylko 0,1g kwasu benzoesowego. Podsumowując. Syropu nie pijemy litrami więc nie przytyjemy od zawartego w nim cukru. Więcej nasze pociechy i rodziny przyjmują z różnego rodzaju pokarmami i napojami. To samo tyczy się tych śladowych ilości środków konserwujących.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×