Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Nie złosliwa tylko realistka

LACTULOSUM syrop 150ml

Polecane posty

Gość Nie złosliwa tylko realistka

Czy dziecko(noworodek) którejs z was dostał taki środek na problem z nie robieniem kupy?Wydaje mi sie ,że jest on dość mocny i chyba za mocny dla noworodka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lekarka zapisała to Lusi gdy miała gdzieś 6 tyg. Mówiła przy tym, że jest to co prawda dla starszych niemowląt, ale... Lusia brała też czopki glicerynowe, piła lacidofil, i wszystko to okazało się tylko zbędnym męczeniem dziecka, które po prostu dobrze trawiło moje mleko - tak, że nie miała z czego się kupa uformować. Ani czopki, ani laktuloza, ani przepajanie - nic nie wywołało kupki. Niepotrzebnie tylko drażniłam jej flaczki. Zresztą zatwardzenia u dzieci karmionych piersią są prawie nie spotykane. A ile tygodni ma Twój maluch? Karmisz ją cyckiem? Ile nie robiła kupy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie złosliwa tylko realistka
To jest dziecko mojej koleżanki,ma niecałe 2 tyg i nie robił kupko ok 4 dni,z tym że zrobił kilka razy na poczatku i długo długo nic.Radziłam jej czopki,masaże ale nic to nie daje.Ona niema netu wiec nie może sprawdzić dokładnie co to za lek.Mówiła,że napiła sie sama i uważa że jest zbyt mocny,dlatego pytam tutaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojej, to bardzo mały szkrab :( Moja była sporo starsza, a trudno mi było w nią wlać laktulozę. Krztusiła się, dławiła... Piszą, że zatwardzenia u maluchów na piersi to rzecz marginalna. Ale wobec tego powodem nierobienia kupki mogą być: -jakieś mechaniczne przeszkody - pętle na jelitkach, uwięźnięcie flaczka, przepuklina, zwężenie jelita na jakimś odcinku... -dziecko nie dojada - często wówczas dziecko też mało śpi. -dziecko dobrze trawi mleko. -dziecko ma leniwe jelitka i kupa jest tylko się nie przesuwa. Jak na mój gust USG by pomogło wskazać powód nierobienia kupy. Tak mi się przynajmniej wydaje (specem nie jestem). Wiesz, ja bym malucha najpierw przepoiła czymś. 2-tygodniowe dziecko może już Plantex pić. Gdyby rozpuścić saszetkę w 100ml zamiast w 50ml - byłoby dodatkowo łagodniejsze. Laktuloza ma takie właśnie działanie - utrudnia wchłanianie wody, kupka jest wilgotniejsza. Gdyby dziecko przepoić, to może kupka sama z siebie zrobiła się wilgotniejsza? Jak uważasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie złosliwa tylko realistka
Kurcze,moje dzieciaki były na piersi i nic sie nie działo,radziłam jej masaże i ew jakieś krople typu na kolki i zatwardzenia.Może przekonam ją do plantexu.Ona nie ma jakiegos większego zaufania do swojego pediatry bo wiadomo pierwsze dziecko więc i wizyty nie często.Ok,plantex jak najbardziej....dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eiweeeee
mój syn miał okropne problemy z zapraciami, i gdyby nie ten syrop nie wiem co by było. Mały po nim zaczął normalnie się załatwiać i problem juz nie wracał. tylko, ze mój mały był starszy, miał coś koło 2 miesięcy, nie pamiętam dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zieninka
Dziecko na piersi ma prawo nie robić kupki przez parę dni, ja bym nie dała tego syropku. Zapytaj koleżankę co je, bo może je coś co dziecku bardzo szkodzi. Niech więcej pije, albo spróbuje sama zjeść suszone śliwki Gerbera - sa rewelacyjne na zaparcia i nie powinny wywołac żadnych skutków ubocznych u karmionego dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×