Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ula z ula

laktator reczny czy mechaniczny?

Polecane posty

Gość ula z ula

bede rodzic pierwsze dziecko i nie wiem ktory lepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiol
mechaniczny medela, bez dwóch zdań :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po ile są te medela ??? też muszę wkoncu kupic. Właśnie się zastanawiam czy kupować przed porodem czy po ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiol
lepiej przed, potem jest wystarczająco duzo roboty, zawsze sie przydaje, nie nalezy z siebie robić niewolnika co nawet na kontrolne badanie do ginekologa leci w te pędy, bo dzieciak musi tylko z cycka, teraz są dobre smoczki i dzieciaki chętnie ciągną i z butli i z cyca niestety to raczej droga akcja, chyba koło 300zł nie moge dokładnie sprawdzić, bo pozyczyłam mój kumpeli a tam było napisane na pudełku, sprawdźcie na allegro, mozna kupić uzywany, mechanizm podobno jest niezniszczalny, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam ręczny i powiem szczerze że maskra.Nie udało m isię ściągnąc nawet 10 ml .Każde ściągnięcie bolało.Albo był taki kiepski a może ja nie umiałam za dobrze sciagnąc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co myślici o laktatorze Avent isis ??? słyszałam już dużo opini na tema laktatora, poprostu niektóre mamy używają inne nie. Ja boję się że nie kupie a będzie potrzebny już w szpitalu, jak wydam tyle kasy i będzie niepotrzebny - to też źle :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiol
mam przynajmniej 5 koleżanek, które uzywały elektrycznego medeli i były zadowolone, jak ja byłam w szpitalu, to dali taki szpitalny, tez medeli tylko jakis taki większy kombajn :) i dobrze działał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ula z ula
JA TEZ SIE ZAST CZY TO JEST POTRZEBNE MAM ZAMIAR KARMIC TAK DO 2MIESIACA ALE ZOB JAK TO BEDZIE W PRAKTYCE. MOJA KOLEZANKA W ZESZLYM ROKU RODZILA PIERWSZE DZIECKO KUPILA WSZYSTKO PODGRZEWACZ A NAWET 2. LAKTATOR I ANI JEDNEGO ANI DRUGIEGO POZNIEJ SPRZEDALA ZA GROSZE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi się wydaje, że podgrzewacz zawsze jest potrzebny. Przecież to jest duże ułatwienie, tymbardziej że jak wrócę do pracy mąż będzie odgrzewał zupki, kaszki itp. będzie łatwiej i co tu mówić dużo mi też będzie dużo prościej. Ale jeżeli chodzi o laktator to myślę że może kupie po porodzie, zawsze w razie potrzeby idzie poratować się szpitalnym laktatorem, a jakby co to na szybko mąż kupi :P ale nie wiem dziewczyny, jak wy zrobiłyście???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kupiłam przed porodem Medela ręczny i jestem zadowolona bardzo. Podstawowy model można rozbudować i np potem dokupić silniczek i będzie mechaniczny. Ja wypożyczyłam z mojej szkoly rodzenia pompę i podłączyłam do swojego laktatora ale to tylko wtedy jak miałam nawał pokarmu. Potem pompa była nie potrzebna i ściągam do dzisiaj jak np wychodzę z domu a mąż zostaje z małą. Radzę kupić sobie przed porodem bo zawsze masz lżej jak masz nawał pokarmu. Po porodzie jest tyle zamieszania ze nawet nie myslalabym o kupnie laktatora a co dopiero o wyborze skoro na rynku jest ich tak wiele. Myślę że Medela ma najlepsze laktatory bo slyszr opinie pozytywne caly czas a Avent juz kilku moim znajomym sie popsul wiec ciesze sie ze postawilam na cos innego niz Avent Pozdrawiam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam Avent Isis - stoi zafoliowany w pudelku :D A Synus ma juz 3 miesiace ;) Dlatego moim zdaniem nie warto kupowac przed porodem. Nawal pokarmu mialam w szpitalu - tam byl dostepny elektryczny Medeli i sciagal rewelacyjnie. O ile w ogole uzyje mojego laktatora, to dopiero, gdy wroce do pracy, bo mam zamiar karmic wylacznie piersia do 6 miesiaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez proponuje kupic dopiero po porodzie,bo moze sie okazać,że jest on nie potrzebny.Ja w ogole nie mialam czegos takiego jak nawał pokarmu.Owszem w piątej dobie jak juz bylam w domu pojawilo sie wiecej pokarmu,ale mała świetnie sobie z nim poradzila.Teraz najgorzej jest w nocy,bo zdarza mi się ze wstaję \"zalana\",ale to dlatego,ze mała nie budzi sie na jedzenie tak czesto.Ja dostałam od szwagierki laktator reczny Canpol,ale nie uzywam go,bo jest mi niewygodnie.Sciagam pokarm recznie i ten sposob jest dla mnie najlepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dziękuje dziewczyny, chyba odłożę kasę na laktator, jak będę w szpitalu i okaze się potrzeby powiem mężowi żeby kupił, nic innego mądrego nie nasuwa się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MEDELA
albo reczny albo mechaniczny [mini electric] PRZED PORODEM zobaczysz ze ci sie przyda . A tak wogole to pozdrawiam dziewczyny bez laktatora ktore odciagaja mleko recznie. nigdy nie sciagniecie tyle co laktatorem i ja jakos nie wyobrazam sobie duszenia cyckow podczas nawalu pokarmu jak sa pekate i obolale ... Powodzenia dla autorki topiku zycze szczesliwego rozwiazania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lo lla
ja tez polcam kupno przed porodem Medeli bo sama mam i jest super. Odciagam mleko i je zamrazam zeby bylo jak mala zostaje np z mezem. Odciagacz to super sprawa polecam. I pomyslec ze kiedys tego nie bylo brrr....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie: te laktatory Medeli jakoś dziwnie wyglądają. Jak się nimi ściąga pokarm: podobnie jak strzykawką? Tzn. one mają jakis taki chyba tłok, nie wiem co to jest dokładnie. A jeżeli jest tak jak myślę, to czy nie są nieporęczne? Bo chyba wtedy trzeba używać obu rąk do trzymania samego laktatora. Prosze o opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MEDELA
laktator reczny ma tlok ktorym sie pociaga, wytwarza sie ciscnienie i pompuje sie mleko, natomiast mini electric ma silniczek i nie trzeba pompowac bo sam wyciaga mleko. Zwykly zestaw z tlokiem mozna sobie rozbudowac podlaczajac go do pompy elektronicznej ktora sama sciaga mleko. Ja kupilam ten zwykly z tlokiem i jestem bardzo zadowolona. Kumpela ma mini electrica i tez jest zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaka21
ja mam z aventu reczny z nakladka silikonowa masujaca-kosztował 150 zł. w zestawie byly tez 2 butelki.jest swietny polecam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kitek././
ja mam medela reczny i to najlepszy zakup dla mnie, nie zaluje! polecam kupno przed porodem bo nawet jesli nie bedziesz miala mega pekatych cyckow to przyda sie potem ja bedziesz chciala sciagnac i np zamrozic bo ja tak robilam. jak maly sie najadl to odciagalam mleko z piersi do konca i zamrazalam Pozdro :-) dalam za niego chyba 60 zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×