Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zdziwioa

Leci mi "mleko"? z piersi a nie jestem w ciazy. O co chodzi??

Polecane posty

Gość zdziwioa

wiec tak. Od 2tygodni reguralnie współżyje ze swoim nowym pratnerem. Ostatni raz nie ze swoim pratnerem wspołżyłam gdzies pod koniec kwietnie. dzis przypadkiem jakos nacisnełam piers prawa i wyleciała z niej wydzielina biała jak mleko wielkosci główki od szpilki, taka tyci tyci kropelka Biore regurlnie tabletki. W maju zrobiłam sobie miesiaczna przerwe do czerwca. Dzis jest 19dzien brania tabletek. Jesli zaszłam w ciaze dzies w granicach od poczatku roku do kwietnia to była bym w 3 miesiacu ciaży wiec cos było by widac poza tym nie mam zadnych objawów ciazy, piersi mi lekko nabrzmiała ale po rozpoczecia tabletek zawsze mi lekko rosna. Do tego zawsze stosowałam stosunek przerywany. Poza tym juz mam dziecko i pamietam ze wydzielina z piersi pojawiła mi sie dopiero kolo 5miesiaca ciazy Wiec nawert jesli zaszłam w ciaze w ciagu tych dwóch tygodni to to chyba za wczesnie na wydzielanie sie mleka??? Poza tym mimo ze uzywam tabletek, stosujemy rownierz prezerwatywy moj obecny partner lubi ssac moje piersi czy to mozliwe ze przez ssanie i stymulacje pobudził u mnie gruczoły w piersiach odpowiedzialne za wydzielanie mleka ?? oprocz tabletek antykoncepcyjnych od tygodnia liore na odchudzanie Linee, moze jakis składnik działa tak dziwnie, pisze o lineei bo moze ktoras z was moze tez tak miała akurat po tych tabletkach Nie leci mi z piersi jakos mozno, tylko wychodzi taka mała biała kropka jak mozno nacisne piers moze ktos mi piwiedziec co mi jest bo troche sie martwie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdziwioa
pytam o opinie. Moze ktos tez tak miał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gilligilii
ja miałąm tak w ciąży, ale u ciebie nie ma ciąży, a nawet jakby była, to jak sama napisałaś jest za wcześnie na siarę! moja opinia jest taka - idź jak najszybciej do lekarza, bo to napewno nie jest normalne. to że miałaś cytologię nie znaczy, że nic się nie zmieniło, a wcześnie wykryty nowotwór daje ogromne szanse na całkowite wyleczenie, więc od razu w poniedziałek leć do lekarza i zbadaj to!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FREEpalestine
to moze byc nieprawidlowa praca przysadki mozgowej: to ona odpowiada za regulacje hormonow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość masz za wysoka
prolaktyne, idz do ginekologa, zrobisz badania i dostaniesz ewentulanie bromergon....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesse
witam jestem tu po raz pierwszy. Tez mam problem. Wspolzylam z moim chlopakiem w noc z 31 na 1 sierpnia obawiam sie ze doszlo do zaplodnienia. Okres mam nieregularny wiec nie potrafie obliczyc dni plodnych...raz okres na poczatku a raz na koncu miesiaca mam. Od wspolzycia minelo 2 tyg. Nie biore zadnych lekow ani tabl anty...stosunek byl bez zabezpieczenia. Ale chlopak twierdzi ze do wytrysku doszło poza mną.po stosunku wyleciala ze mnie przezroczysta napowietrzona(z pęcherzami powietrza) substancja nie jestem pewna czy to sperma czy poprostu sluz który produkuje kobieta podczas podniecenia bądź tez stosunku. Od tamtego czasu po około 7 dniu po stosunku niechcący nadusilam sutek przy piersi i wyleciala z niej substancja biała tak jak mleko i z drugiej piersi to samo piersi mnie bolą troche i sa nabrzmiałe troche. Trwa to az do teraz to juz 2 tydzień po stosunku boli mnie podbrzusze troche mnie mdli mam małe zawroty głowy. Dodam do tego ze mam juz 2 letnia córkę która bardzo krótko karmiłam ze względu na bardzo mało treściwy pokarm karmiona byla około 2 tygodni piersią. Mialam także nawal pokarmu z ciazy i po ciazy. Mam taka przypadlosc jak nerwica i nie raz zdarzalo sie ze bylo mi slabo i mialam zawroty głowy.po dniu z którym zauważyłam wyciek mleka czyli 8 dzień po stosunku zrobiłam test ciążowy i wyszedł negatywny. Boję sie ze moge byc z ciazy ale czy mleko tak szybko sie pojawia? Prosze o pomoc czy ktos ma cos podobnego czy mogły byscie mi doradzić? Prosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niuu
raczej coś z prolaktyną nie tak. Umów się do gina na wizytę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesse
witam jestem tu po raz pierwszy. Tez mam problem. Wspolzylam z moim chlopakiem w noc z 31 na 1 sierpnia obawiam sie ze doszlo do zaplodnienia. Okres mam nieregularny wiec nie potrafie obliczyc dni plodnych...raz okres na poczatku a raz na koncu miesiaca mam. Od wspolzycia minelo 2 tyg. Nie biore zadnych lekow ani tabl anty...stosunek byl bez zabezpieczenia. Ale chlopak twierdzi ze do wytrysku doszło poza mną.po stosunku wyleciala ze mnie przezroczysta napowietrzona(z pęcherzami powietrza) substancja nie jestem pewna czy to sperma czy poprostu sluz który produkuje kobieta podczas podniecenia bądź tez stosunku. Od tamtego czasu po około 7 dniu po stosunku niechcący nadusilam sutek przy piersi i wyleciala z niej substancja biała tak jak mleko i z drugiej piersi to samo piersi mnie bolą troche i sa nabrzmiałe troche. Trwa to az do teraz to juz 2 tydzień po stosunku boli mnie podbrzusze troche mnie mdli mam małe zawroty głowy. Dodam do tego ze mam juz 2 letnia córkę która bardzo krótko karmiłam ze względu na bardzo mało treściwy pokarm karmiona byla około 2 tygodni piersią. Mialam także nawal pokarmu z ciazy i po ciazy. Mam taka przypadlosc jak nerwica i nie raz zdarzalo sie ze bylo mi slabo i mialam zawroty głowy.po dniu z którym zauważyłam wyciek mleka czyli 8 dzień po stosunku zrobiłam test ciążowy i wyszedł negatywny. Boję sie ze moge byc z ciazy ale czy mleko tak szybko sie pojawia? Prosze o pomoc czy ktos ma cos podobnego czy mogły byscie mi doradzić? Prosze.dodam jeszcze ze okres mialam 25 lipca i skończył sie 30 lipca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesse
dzieki przeczytalam ten artykul ale nic o wycieku mleka z piersi tam nie ma. Wiec nie wiem czy to tez z tad sie bierze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ywetyewq
a czy ktoś wie czy endometrioza moze byc powodem? U mnie tak leci minimalnie od roku, ale do tego czuję ból w dole brzucha, zwłaszcza przy jajeczkowaniu, przed okresem. Mam opuchniety nieco, a najgorsze z pęcherzem- co chwila sikam, więc musze miec ucisk jakiś, w sumie to mam od lat, ale si epogarsza, w nocy staję ostatnio chyba z 8 razy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ywetyewq
ja wyczytałam że borelioza moze byc tez powodem mlekotoku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aadddaa
Zaraz straszycie dziewczyne, wydzielina z piersi leci najczęściej jeżeli zbyt wysoką prolatynę, idź do gina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 45778898
pare lat temu kolezanka tak miała, poszła do lekarza, dostała jakieś leki i jej przeszło raka na pewno nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przez ciało ciężarnej kobiety przetacza się prawdziwa hormonalna burza. Rośnie poziom estrogenów i progesteronu, które przygotowują piersi do produkcji mleka. Po porodzie poziom tych hormonów spada, rośnie natomiast poziom prolaktyny, która uaktywnia produkcję mleka.Dzięki tym zmianom organizm młodej mamy produkuje pokarm dla dziecka. Czasem jednak "mleko" pojawia się bez związku z ciążą. Co więcej, niekiedy mleczna wydzielina wydostaje się z piersi mężczyzny. Niezwiązany z macierzyństwem wyciek płynu z piersi może mieć różne przyczyny i bez konsultacji medycznej nie sposób stwierdzić, czego jest objawem. - Wyciek mleka lub podobnie wyglądającego płynu z piersi - poza ciążą i okresem karmienia – najczęściej wiąże się z nadmiernym wydzielaniem prolaktyny przez przysadkę mózgową. Może to być efektem występowania tzw. mikro- bądź makrogruczolaka przysadki mózgowej - guza produkującego prolaktynę - mówi Marek Dawicki, ginekolog-położnik z Kliniki INVICTA w Gdańsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
- Wśród innych przyczyn hiperprolektynemii, powodującej pojawienie się mleka, wymienia się nadmierny stres, urazy klatki piersiowej, wzmożony wysiłek fizyczny bądź intensywne drażnienie brodawek sutków. Nadmierne wydzielanie prolaktyny może być też wywołane przez niektóre leki. - Zaburzenia tego typu może być spowodowane przez przyjmowanie niektórych tabletek antykoncepcyjnych, środków przeciwbólowych, leków przepisywanych w przypadku chorób psychicznych czy farmaceutyków, obniżających ciśnienie tętnicze krwi - potwierdza ginekolog. Wysoki poziom prolaktyny to jednak nie jedyna przyczyna mlekotoku. - Ten objaw może też towarzyszyć pewnym zaburzeniom hormonalnym - np. niedoczynności tarczycy, zespołowi Cushinga, czy zespołowi Forbesa- Albrighta - mówi dr Dawicki. - Niekiedy jednak wydzielanie mleka jest objawem samoistnym, niezwiązanym z żadną patologią - uspokaja lekarz. Niedoczynność tarczycy pięć razy częściej dotyka kobiet niż mężczyzn. Również hiperprolektynemia, czyli zbyt wysoki poziom prolaktyny, diagnozowany jest znacznie częściej u pań. Nie znaczy to jednak, że mężczyźni nie są narażeni na te problemy. - Objawy mlekotoku mogą pojawić się również u mężczyzn w wyniku zwiększonej produkcji prolaktyny. Problemy tego typu występować mogą m.in. w związku z przyjmowaniem leków działających na układ nerwowy lub pojawieniem się gruczolaka - wyjaśnia ginekolog, Marek Dawicki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesteś po po prostu bardzo podniecona i masz te objawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olaalala
No hej ja tez mam cos takiego czasem miesiaczka mi sie spoznia i w sumie w stosunku z partnerem zawsze uwazam a tak jak wam leci mi melko ale z obu piersi . no ale jakos nie widac jak bym byla w ciazy tym bardziej ze nie odczowam jakichs zmian ciazowych bo gdyby jednak to nie jadla byl a to jeden z obiawow ciazy do wszystkiego mam wtedy niesmak. A tu prosze pokarm leci dziecko juz mam spoznia mi sie miesiaczka mam duzo stresu brzuch mnie boli zawsze przed miesiaczk tak jak teraz i co . nie wiem co to oznacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moze to nie mleko lecz taka ropa nie chce cie straszyc ale moze to byc rak piersi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do lekarza, a nie w internecie siedzieć! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
19:15 opowiadasz bzdury. To jest na pewno prolaktyna. Wyjasniam, bo jestem specjalista: zapewne dziewczyny maja zbyt wysoki poziom prolaktyny. Pieszczoty piersi jeszcze bardziej podnosza jej poziom i stad wyciek mleka. Wysoki poziom prolaktyny oznacza: wycieki z piesi, otylosc lub tendencje do tycia, mozliwa bezplodnosc (uleczalna), z czasem tez powane problemy z koscmi, oraz - z drobnych klopotow - problemy z cera i przetluszczajace sie wlosy. Lekarz do jakiego nalezy sie zglosic: endokrynolog lub ginekolog-endokrynolog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Obecnie mamy epidemie wysokiej prolaktyny, poniewaz krowy dostaja hormony, zeby dawaly wiecej mleka, NIEKTORYM kobietom to szkodzi. Inne powody: gruczolak przysadki mozgowej (niegrozny, leczy sie tabletkami). Przysadka jest malenka, wazy pol grama, ale jest jednym z najwazniejszych "zarzadzajacych" w naszym organizmie. Znajduje sie dokladnie w samym srodku czaszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
19.22 może i masz rację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olaalala
No hej ja tez mam cos takiego czasem miesiaczka mi sie spoznia i w sumie w stosunku z partnerem zawsze uwazam a tak jak wam leci mi melko ale z obu piersi . no ale jakos nie widac jak bym byla w ciazy tym bardziej ze nie odczowam jakichs zmian ciazowych bo gdyby jednak to nie jadla byl a to jeden z obiawow ciazy do wszystkiego mam wtedy niesmak. A tu prosze pokarm leci dziecko juz mam spoznia mi sie miesiaczka mam duzo stresu brzuch mnie boli zawsze przed miesiaczk tak jak teraz i co . nie wiem co to oznacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam was laseczki mam od roku problem z mlekiem w piersiach nie jestem w ciazy hormony sa w pozadku mam do tego ostre zawroty glowy czuje sie wiecznie zmeczona i pijana mieszkam w de oni zganiaja wszystko na stres ale ja nie mam stresu jakiegos nadzwyczajnego bylam juz w roznych klinikach i nic w pn wizyta u nowego lekarza rodzinnego podpowiem jej ta przysadke bo wszystko juz bylo sprawdzone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
za wysoka prolaktyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×