Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość logistyka

LEKI dla dzieci z reklamy czy z polecenia?

Polecane posty

Gość logistyka

Witam, Zastanawiam się czy swoim dzieciom na ból, gorączkę podajecie leki (oczywiście mam na myśli te bez recepty) z polecenia farmaceuty,koleżanki czy działa na was reklama Tv?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jaki ból, czym jest dla Ciebie gorączka? na podwyższoną temp. nie daję nic. a gorączkę zbijam domowymi sposobami. dlaczego zastanawiasz się nad uzależnianiem własnego dziecka od leków już od najmłodszych lat? pomyśl, poczytaj, wypróbuj najpierw babcine, sprawdzone metody, a nie bądź na własne życzenie bezmyślnym baranem opętanym przez konsumpcjonizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafka123
dokładnie jak wyżej ja zawsze zaczynam od domowych sposobów,sprawdzone najlepsze a jeżeli ból dziecka jest już na tyle silny a gorączka na tyle wysoka oczywiście do granicy wezwania lekarza nie żyjemy w średniowieczu i nie bawimy się w Boga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rozumiem,ze skoro zadajesz takie pytanie to znaczy,ze też jestes matka tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oj, zakładam że autorka pyta raczej o to czym się kierujecie przy wyborze, a nie pyta kiedy podawać leki, wiadomo że każda matka postępuje po swojemu... Ja się nie kieruję ani reklamami (zresztą ani tv nie mam, ani radia nie słucham poza samochodem którym rzadko jeżdżę), ani poleceniem. Dla siebie tabletki na ból głowy kupuję po prostu kierując się substancją czynną, proszę o tabletki z ibuprofenem i takie dostaję, a takie "no name" są tańsze niż te bardziej znane, i to duuużo tańsze... Tak samo z syropem dla dziecka, prosiłam o syrop z ibuprofenem, taki który najtaniej wychodzi (bo stężenie też jest różne) i taki dostawałam, ani nazwa ani smak nie robią żadnej różnicy w działaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luniao1
Dokładnie,tak jak koleżanka wyżej.Kieruję się doświadczeniem bo mam dwójkę dzieci i troszeczkę już wiem i troszkę już sprawdziłam ,nie na zasadzie królików doświadczalnych a zdrowego rozsądku.Wyjątkowo moje drugie dziecko jest dość uparte jeśli chodzi o leki ich podawanie ,woli jednak smakowe syropki.Dziś na rynku mamy duży wybór w zależności od grubości portfela ale chyba na zdrowiu dziecka się nie oszczędza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
polecam Pulneo na kaszel szybko działa , mojemu dziecku nie pomógł Lipomal na ból i goraczke , profilaktycznie podaje tran Vibovit cytrynowy dziecko chetnie go pije ma dobry smak bo sama probowalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dodając kilka słów do tematu.Zawsze staram się też obserwować dzieci ,sprawdzam jak się zachowują.Jeśli nie wymagają kosultacji i wizyty u lekarza i jeżeli zależy mi na szybkim efekcie zwłaszcza gdy dziecko cierpi lub ma gorączkę(wysoką) podaję sprawdzony lek zawierający ibufen,który zarazem działa przeciwbólowo,przeciwgorączkowo oraz przeciwzapalnie. Więc odpowiadając na pytanie autorki nie z reklamy,nie z polecenia a ze sprawdzonej domowej apteczki podaje syrop Milifen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewcia81
Kochana reklamy to reklamy wiadomo, że nie powiedzą wszystkiego. Zawsze trzeba się poradzić lekarza albo przynajmniej kogoś kto jakiś tam lek stosował. Ja na przykład jak wybierałam syropu na kaszel dla swojego przedszkolaka to szukałam takiego bez żółcieni pomarańczowej bo to świństwo nie pomaga a może zaszkodzić nie ma co ryzykować. Jedyny taki syrop jaki znam, który dodatkowo jest bez recepty to Fenspogal. Działa i jest zdrowy więc polecam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ze względu,że dużo i długo pracujemy z mężem nie may czasu na ogladanie TV.Częściej wpada nam w ucho to co jest w radio.Jednak leki dla dzieci nigdy nie wybierałam ze względu na popularność a raczej ze względu na sprawdzoną skuteczność.Zawsze mamy na zatkany nos wodę morską,na kaszel np. Flegamina lub Mucosolvan,na ból gardła Cholinex,Tantum Verde,na gorączkę Milifen,dodatkowo na problemy z brzuchem Espumisan,wapno itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nawiedzone niektore jak widze, ze dziecko sie z czyms meczy to podaje leki. Od razu. Nie bawie sie w babcine sposoby, bo czasy sie zmienily i nie musze sie w to bawic... Mam dwa ulubione leki na goraczk,e,stosuje zamiennie i nie obawiam sie uzaleznienia dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czasy się może i zmieniły, ale organizmy tak szybko nie mutują, babcine sposoby są bardzo dobre, ja się staram w ogóle nie podawac leków jesli nie ma absolutnej potrzeby, gorączkę zaczynam zbijac przy 39 stopniach (chyba, że są dodatkowo jakies niepokojące objawy), poza tym dieta i żadnych reklamowanych g****

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja podaję leki z ibuprofenem, bo najlepiej pomagają. Tez nie bawię się w inne sposoby zbijania gorączki, bo syn bardzo rzadko choruje, ale temperaturę ma od razu wysoką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×