Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nadiia

LEKI NA PODTRZYMANIE CIĄŻY

Polecane posty

Witam! Jestem w 5 tygodniu ciąży i moja lekarka zapisała mi progesteron (Duphaston) na podtrzymanie ciąży, ponieważ mam słabą reakcję lutealną. Chciałam się spytać, czy któraś z Was była w podobnej sytuacji? Czy ten lek może być szkodliwy dla płodu i czy można po zażywaniu tego leku urodzić zdrowe dziecko?? Bardzo proszę o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie denerwuj się. Ja jestem w 16tc i ze wzgledu na wysokie ryzyko poronienia biorę jeszcze duphaston. Maluszek rozwija się prawidłowo. :)Najprawdopodobniej nie będę musiała go brać od 17tc. Ale to się dowiem w czwartek na wizycie. Nie słyszałam nic o ryzyku dla dziecka , zresztą jakby był szkodliwy to by go tylu lekarzy nie przepisywało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na pocieszenie
moja siostra brała ten lek, podczas dwóch ciąży i wszystko było dobrze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiele kobiet w ciąży bierze luteine albo duphaston. Też brałam na początku ciąży. Dzidziuś rozwija się dobrze (jestem w 26 tyg). Znam również osoby które brały d. i już urodziły i wszystko było OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiele kobiet w ciąży bierze luteine albo duphaston. Też brałam na początku ciąży. Dzidziuś rozwija się dobrze (jestem w 26 tyg). Znam również osoby które brały d. i już urodziły i wszystko było OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusia 3.
Witaj kochana! Nie martw się na zapas! Mam zdrową trójkę dzieci. Pierwsza i ostatnia ciąża były wspomagane duphastonem. Obawy też miałam, okazało się, że nie potrzebnie. Lekarze najczęściej wiedzą, co robią! Ten lek zapisała mi przy pierwszej ciąży najbardziej zaufana lekarka, jaką kiedykolwiek miałam. Trzymam kciuki, będzie dobrze. Stosuj to co lekarz radzi. Jeśli nie jesteś pewna swojego ginekologa, zmień go szybko na takiego, któremu będziesz ufać. To bardzo pomaga. Pamiętaj, że na forum nie ma ekspertów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jednym ze wskazań do brania duphastonu jest zagrożenie poronienie. Jeżeli byłoby szkodliwe dla dziecka, to producent nie zalecałby tego leku. Twoje obawy są uzasadnione, ale pociesz się, że ja też brałam ten lek, a mój syn ma juz 3,5 roku :) Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja też dorzucę słowo. Musiałam brać duphaston chyba do 16 lub 18 tygodnia żeby utrzymać ciążę; dzisiaj syn ma prawie 3,5 roku i jest strasznym łobuziakiem - ale to na pewno nie po duphastonie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
eEiJGkXWrEZg7Ej96LiNRyng

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×