Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość niewyspana_ida

lepszy sam Folic czy caly zestaw witamin???

Polecane posty

Gość niewyspana_ida

najpierw bralam sam kwas foliowy. mieszkam w uk i po wizycie u lekarza, kupilam zestaw witamin dla kobiet w ciazy, gdyz lekarka kazala brac witaminy prenatalne. kupilam najlepsze jakie byly, sprawdzilam nie zawieraja niebezpiecznej dla plodu wit A. wzialam jakies pol opakowania (ok 16 tabletek), bo przeczytalam w internecie, ze nie powinno sie brac preparatow witaminowych. teraz znow biore sam folic. i zglupialam. co lepsze? na ulotce od tego preparatu pisze, ze jest to super zestaw dla przyszlych mam, ze mozna go brac juz 3m-ce przed poczeciem dziecka, az po okres karmienia piersia. ze zawiera kwasy odpowiedzialne za rozwoj oczu itp itd. a ja tu czytam w necie, ze takie preeparaty moga zaszkodzic. i co teraz? boje sie troche, bo lyknelam pol opakowania. mam ten preparat wypierniczyc i brac sam folic? jestem w 7tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do 14 tyg mozesz brac folik potem to nie ma sensu. jesli wyniki badan sa dobre nie musisz brac sztucznych witamin bo i tak sie srednio wchlaniaja, ale mozesz. zapytaj lekarza przy nasteopnej wizycie a narazie spokojnie mozesz łykac sam folik przez 7 najblizszych tygodni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba lepiej sam folik
raczej tylko kwas foliowy powinno sie brac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi zawsze mówili, że przez pierwszy trymestr tylko kwas foliowy, a później mozna zestawy witaminowe. Najlepiej z b-karotenem, a nie czystą wit A

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Folik wystarczy. Mój lekarz mówił, ze jak jesteś zdrowa, to syntetyczne witaminy nie są potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weac
Mi lekarz powiedział że folik to jest mała dawka kwasu foliwego i mówił żeby brać folik i feminatal. Najlepiej poradź sie lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewwa33
ja biore Feminatal N ,wyczytałam ze 50 proc. kobiet bioracych feminatal nie ma mdlości ,w moim przypadku to sie potwierdza.W tym preparacie jest tez kwas foliowy w podwójnej dawne tj. 800 jednostek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kati2000
Mieszkam w UK i tutejszy lekarz przepisał mi folic, ale jak pojechałam do Polski na Świeta, to polski lekarz przepisał mi Feminatal.I teraz tylko jego biore.Jestem w 12 tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kati2000
To znaczy United Kingdom, heheheheheheehehehh:))))))))))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marvilla
Folik zawiera 0,4 mg kwasu foliowego i to jest wystarczająca dawka aby uzupełnić niedobór kwasu foliowego i uniknąć wad cewy. Większe dawki tylko w grypie ryzyka się bierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liindka
Czyli wystarczy tak naprawde łykac tylko tabletkę foliku dziennie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość e--lizka
Ja też uważam ze kwas foliowy jest całkowicie wystarczającybo nie ma co na siłe przyjmowac nie zawsze własnie potrzebnych witamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syoss
Nie ma co przesadzać z witaminami, oczywiście jeśli jest wskazanie lekarza to bierzemy, ale na własną rękę nie ma co, lepiej tylko to co niezbędne, czyli Folik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żyrka
Mnie też się wydaje, ze cały zestaw jest zbędny i przede wszystkim trzeba zadbać o to, aby nie dopuścić do niedoboru kwasu foliowego. zwłaszcza jeśli się łyka pigułki antykoncepcyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syoss
Słuszna uwaga z tymi pigułkami, ich przyjmowanie obniża poziom kwasu foliowego w organizmie, co może być niebezpieczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlatego po przyjmowaniu przez dłuższy czas tabletek antykencepcyjnych trzeba uzupełnić kwas foliowy i na to i mnie uczulał lekarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlatego po przyjmowaniu przez dłuższy czas tabletek antykencepcyjnych trzeba uzupełnić kwas foliowy i na to i mnie uczulał lekarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość de.anna
Nie ma nic gorszego niż niedobór kwasu foliowego w ciąży, można żałować przez całe życie, ze się nie brało folika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miya25
mi gin zalecał, żeby brać tylko kwas foliowy min. na 3 m-ce przed zajściem w ciążę aż do 12 tc. Po 12 tc nie bierze się już samego kwasu foliowego tylko można zacząć brać jakiś kompleks witamin przeznaczony dla kobiet w ciąży (Falvit, Pharmaton Matruelle itp.), takie witaminy bierze się do 6 tyg po porodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doggnaszkowa
Ja zaczełam nawet wczesniej przyjmować kwas foliowy niż 3mc wczeniej. A trudno, na zimne trzeba dmuchac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja 3 miesiace przed ciaza zaczelam lykac kwas foliowy i nic wiecej i malenstwo jest zdrowe, zamiast faszerowac sie sztucznymi witaminami mi lekarz zalecil zjesc 1-2 kiwi dziennie. zdrowsze i z pewnoscia dostarcza niezbednych witamin ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amelkowa333
Ale lekarze własnie niechętnie też podchodzą do tego aby od razu faszerowac się własnie sztucznymi witaminami. Lepiej zastąpić to zdrowa dietą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm dziwne a mi lekarka kazała kupić witaminy dla kobiet w ciąży a o foliku nic nie wspomniała. Ale folik biorę od roku i tak. Kupiłam falvit mama. 6 tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kommornicka8
No to musze Tobie powiedzieć ze chyba powinnas zrezygnować z tej lekarki bo jest przekupiona przez jakas firme farmaceutyczną. Kwas foliowy to podstawa w okresie planowania dziecka i ciązy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fellicjita2
Zgadzam sie ze z tymi owocami i warzywami kiedys było inaczej. Ale na szczescie sa tez mrożonki. Tylko to pewnie tez nie zastapi nam kwasu foliowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karinooka
Niestety nawet z mrożonek kwas foliowy się ulatnia, nie ma co ryzykować i narażać dziecko na wady, lepiej od razu zaopatrzyć się w kwas foliowy w formie leku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja elevit brałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×