Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

MACIERZYŃSKI 2015

Polecane posty

Gość gość

Hejka dziewczyny powiedzcie Mi jak to jest umowa przedłużona do dnia porodu a wiem ze nalezy Mi sie roczny macierzyński. . Jednak w zakladzie pracy powiedzieli Mi ze po zwolnieniu bede musiala sie zarejestrowac w URZĘDZIE PRACY by miec zasilek dla bezrobotnych! Jak to jest.. zasilek macierzyński mi sie nalezy i sama moge go zalatwic bo wiem ze szefowa czy kadry Mi nie zalatwia tych spraw.. odpowiedzcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam tez przedluzony do dnia porodu. Wiem ze po porodzie ide do szefowej skladam podanie z prosba o urlop ona wyraza zgode, wypelnia ponownie druk Z3 i z tym do zusu ide. I powinna mi dac jeszcze umowe ze koniec mojej pracy u niej w ten sposob przez rok jestem na macierzynskim. A do bezrobotnych to przeciez dopiero po skonczeniu macierzynskiego z ta umowa i z zasw z zusu. Tak mi sie wydaje.ale teraz to mi dalas do myslenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale jak moja szefowa mi nie wyrazi zgody o macierzyński wiem bo niemam dobrego kontaktu z szefową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moze sobie nie wyrazic.nalezy sie macierzynski i wyplaci go Zus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiem ze Zus ale mi powiedziała kierowniczka ze mam się potem zarejestrować w UP by mieć zasiłek dla bezrobotnych.. będę musiala zadzwonić do kadrowej i ja poinformować o tym wszystkim bo z kierowniczkami się dogadać nie umiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ona nie moze naginac prawa,dostaniesz to co Ci sie nalezy i to firma zglasza bo umowa sie automatycznie przedluza na ciaze i na macierzynski.zaden urzad pracy w gre nie wchodzi a co wiecej to nawet rok po macierzynskim nic Ci zrobic nie mogą pod warunkiem ze wrocisz na częsc etatu.np na 7/8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gościu z 9:56 coś cię fantazja poniosła i to ostro. umowa wygasająca po 12tc przedłuża się z automatu do dnia porodu i wtedy wygasa. W tym momencie autorka nie jest już zatrudniona ale ma prawo do zasiłku macierzyńskiego. dopiero po tym czasie musi zarejestrować się w UP i wtedy będzie miała prawo do zasiłku dla bezrobotnych. Co do dokumentów: Wypłaty zasiłku macierzyńskiego po ustaniu ubezpieczenia dokonuje ZUS. W tym celu należy przekazać do ZUS następujące dokumenty: skrócony odpis aktu urodzenia dziecka, zaświadczenie pracodawcy o okresie udzielonego urlopu macierzyńskiego, świadectwo pracy lub inny dokument stwierdzający rodzaj zawartej umowy o pracę i datę rozwiązania stosunku pracy, zaświadczenie płatnika składek wystawione na druku ZUS Z-3."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oni mnie zwalniaja z dniem porodu bo ja nawet po macierzyńskim nie wroce do pracy bo wyszlam za maz i nie mieszkam w miejscu gdzie znajduje sie praca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A do kiedy masz umowę o pracę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×