Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

moncia81

Macierzyństwo po wieloletniej walce o dziecko i nie tylko

Polecane posty

Witam wszystkie dziewczyny chciałabym zaprosić do pisania wszystkie mamusie ,które chciały by popisać o swoich maluchach .Podzielić się swoimi doświadczeniami ,poradami i nie tylko .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola1986_86
Czy mozna sie do Was, dziewczyny, dopisać ? :-) Jeśli macie coś przeciwko - nie ma problemu :-) :-) pozdrawiam Ola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczynki nasze szczęście w tej chwili ma 7 tygodni .Urodziła się 25 sierpnia 2014 roku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola1986_86
moncia :-) Dziękuję :-) będę Was podczytywać :-) Olivier ur. 26.07.2014r. Ola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patuśka1987
Dziewczyny wkrótce do was dołączę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrząc ile przeszłyście w walce o maleństwo ... wraca Mi nadzieja ,że kiedyś i Mi się uda ... 29 lat , 3 lata starań , jedno poronienie... teraz miałam wywoływaną owulację clo .. i zle podziałało ... zrobiła się torbiel :( czekamy do okresu , oby się wchłonęła ... jak wszystko będzie dobrze .. przede mną pierwsza IUI ... Gratuluję Wam pociech , mam nadzieję ,że kiedyś będę mogła dołączyć do Was szczęściary :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrawiam szczęśliwe mamusie Oby było więcej mam, spełnionych, cieszących się z macierzyństwa, odnajdujących w tym doświadczeniu szczęście i radość :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzieci po in vitro są jakieś inne, że aż trzeba zakładać oddzielne tematy? Matki po in vitro jakieś inne, że zakładają dla siebie oddzielny temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
asinska nie spinaj tyłka tylko odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A skąd wiesz gościu ze to forum o in vitro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gościu nie rozumie twojej agresji temat jest dla wszystkich kobiet cieszących się macierzyństwem .Po to założyłyśmy go ,żeby pisać o naszej codzienności i zwykłych problemach jakie mamy np z kupkami i nie tylko .Jeżeli nie pasuje ci to po prostu nie czytaj ,zapraszamy wszystkie dziewczyny nie ważne czy zaszły naturalnie w ciążę czy po leczeniu .Aneta trzymam kciuki za twoje starania .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"ja też dodałam nowy temat dzieci z n vitro " napisała asinska, i dwie pierwsze laski są po in vitro, no to wygląda na to, że to temat dla tych co starały się długo i macierzyństwo dane im było przez in vitro - bo inaczej po co zakładać osobny temat, skoro całe podforum "Ciąża, poród, macierzyństwo i wychowanie dzieci" jest poświęcone macierzyństwu bez względu na to jak poczęte były dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gościu ,ale po to są fora żeby móc założyć nowy temat .Tak jak ty i ja mogę założyć temat .Tylko nie rozumie co ci to przeszkadza po prostu nie pisz z nami jeżeli nie chcesz .Owszem ja i Asinska mamy dzieci dzięki in vitro ,mam nadzieję ,że nie musiałaś tyle przejść co my żeby doświadczyć macierzyństwa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gościu naprawdę nie masz innych zmartwień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola1986_86
Mój Synek żyje również dzięki INV :-) :-) Gratuluje Wam Dziewczyny !!! Ola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moncia81
Witajcie mam do was pytanko ,Asinska twoja mała robi co dziennie kupę .A jak jest u innych dziewczyn ,bo moja robi co 3 dzień trochę się denerwuje że tak rzadko robi .Karmię ją jedzeniem mieszanym pół mleko modyfikowane i pół moje z piersi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No ja się starałam rok w tym jedno poronienie, więc raczej nie zasługuję na ten temat ;) ale powiem tylko że bardzo podziwiam takie kobiety, które tak długo walczyły o macierzyństwo. A jeszcze bardziej podziwiam waszych partnerów, że byli z wami i wspierali was w tej walce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drogi gościu jak najbardziej zapraszamy do pisania wszystkie mamusie ,pozdrawiam i jak masz ochotę to popisz z nami ile ma twoje maleństwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moncia z tego co czytałam to niemowlak może nawet kilka dni nie robić kupki i to jest normalne o ile nic je nie boli, nie ma wzdęć i się nie pręży, ale to tylko teoria bo na razie Oliwia robi i daję jej wodę przegotowaną i herbatkę pediatra powiedziała,żeby dawać na 1kg masy ciała 40ml czyli jak wazy 4ko to mogę dawać 150ml na dobę trochę zaniżyła bo niby wychodzi 160ml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asinska nasza mała nie chce za bardzo pić wody pluje nią ma odruch wymiotny ,wciskam jej na siłę trochę jak da się oszukać cwaniara.Wiem ,że dzieci nie muszą robić co dziennie ,ale jak napisałaś ,że twoja nie zrobiła tylko w jeden dzień to się trochę przestraszyłam ,że moja po 2-3 dni nie robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asinska dużo dajesz Oliwce swojego mleka ?Myślałaś już nad szczepionkami my pierwsze szczepienie mamy już sobą ,teraz następne za 6 tygodni i później chcemy ją zaszczepić na pneumokoki i meningokoki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olainka
" Drogi gościu jak najbardziej zapraszamy do pisania wszystkie mamusie ,pozdrawiam i jak masz ochotę to popisz z nami ile ma twoje maleństwo? " A to dziękuję :) W takim razie muszę jakiś nick sobie zaklepać. Moje "maleństwo" już nie takie maleństwo bo za 2 tygodnie rok skończy :) Co do kupek, to wiem, że dziecko może i tydzień nie robić i to jest normalne, ale na piersi jak jest, bo mleko matki jest czasem w całości przyswajalne. W przypadku mm nie wiem, jak często powinny być wyprożnienia, ale wiem, że należy dopajać (np. herbatą lub wodą). Mój syn jak był mniejszy to się mu zdarzało, że 6 dni nie robił, no ale właśnie był wyłącznie na piersi. Może zadzwoń do położnej, która do ciebie przychodziła po porodzie. U nas są bardzo fajne babki i zawsze można do nich zadzwonić jak się czegoś nie wie, są bardzo pomocne. Szczególnie przy pierwszym dziecku to jest przydatne. x Jeśli chodzi o szczepienia, to ja szczepiłam 6w1 i polecam, zero odczynów, u nas nawet gorączki nie było. Na rota też szczepiłam, w sumie to jest doustna szczepionka, więc stwierdziłam, że raczej nie zaszkodzi. Teraz niedługo czeka nas nieszczęsny mmr, o którym tak głośno w kontekście autyzmu. Meningo i pneumo też się zastanawiam, ale to dopiero jak będe posyłała małego do przedszkola. Na razie będzie z nianią zostawał, kiedy ja wrócę do pracy. Uch, ale się rozpisałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Olainka położna była u mnie i się jej wczoraj pytałam ,mała robi miękkie kupy co 2 -3 doby regularnie i mówiła mi, że tak może mieć . Na piersi robiła mi jedną co dziennie czasami 2 lub co 2 dzień -pytałam się też pediatry i powiedział mi ,że taka jest zapewne jej uroda . Olainko fajnie ,że przyłączyłaś się do Nas .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem i ja :D wreszcie dotarłam ;) Nasz robi kilka kup na dobę. Jak rozmawialiśmy z pediatrą w szpitalu to mówiła, że nie ma normy - może nie być kupy przez tydzień i jest ok a może być 12 dziennie i też jest dobrze. Walczymy z ulewaniem i chyba są postępy. Widzę też, że Małemu zdarza się pobolewanie brzuszka, położna zaleciła żebym piła mix z mięty, melisy, rumianku i kopru więc się tym poję od dzisiaj. My będziemy szczepić 6w1, rota, meningo i pneumo. Szkoda mi, że pogoda tak się teraz popsuła, bo przed nami pierwszy spacer a jeszcze trochę ponad tydzień temu było tak pięknie...ech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olainka
No, ja dziś po 40 minutach wróciłam ze spaceru bo myślałam, że zamarznę. chyba czas wygrzebać zimowe ciuchy... My z ulewaniem też mieliśmy problem, okazało się, że to uczulenie na mleko. Miał też od tego paskudną ciemieniuchę, której się pozbyliśmy w 3 dni jak odstawiłam produkty mleczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×