Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

makrosomia, duży noworodek

Polecane posty

Gość gość

Jestem w 36 tygodniu ciąży, w 34 dziecko ważyło już 3500! W rodzinie chłopcy zawsze rodzą się z wagą powyżej 4 kg- jestem po prostu obciążona i koniec. Tylko, że w moim przypadku lekarka od razu powiedziała, że to makrosomia, wpisała w kartę i wspomniała o umawianiu się w razie potrzeby na cesarkę. Jest to moje pierwsze dziecko, nie mam cukrzycy. Czy któraś z Was urodziła duże dziecko naturalnie? Mylę, że mój sięgnie 5 kg... w 3 tygodnie przybrał 1500. Jestem przerażona :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie lekarze przewidywali duze dziecko i orzekli za waska miednice, ale... kazali rodzic sn. Po 10 godzinach zrobili jednak cc. Dziecko wazylo 4200, mialo 61 cm ( ja niska 156, waga 46 kg przed ciaza). Oczywiscie dopiero po cc powiedzieli, ze w zyciu nie urodzilabym naturalnie. dobrze, ze moje dziecko nie obrocilo sie glowka w dol podczas porodu, bo pewnie kleszczami by sie porod zakonczyl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Usg ma granice bledu. Moj syn w 32 tyg wazyl 2.700 w 36 tyg 3.400 urodzil sie w terminie z waga 3.950 a mialam cukrzyce ciazowa. Niby nie byl jakis wielki ale obwod glowki mial 37cm! Urodzilam naturalnie ale przez ta wielka glowe peklam bardzo. Obwod glowy jest bardzo wazny jesli jest maly to bezproblemu dasz rade sn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie nie przewidzieli dużego dziecka urodziłam córkę o wadze 4530kg, wszyscy byli zdziwieni, wyniki miałam książkowe.... w sumie poród nie był tragiczny, jakbym wiedziała ze dziecko takie wielkie to bym spanikowała i wzięła cesarkę, wiec moze i dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety obwód głowy będzie raczej duży... w 34 tygodniu głowa jak u donoszonego dziecka ( na 39t6d). Niby wiem, że usg ma granicę błędu ale czuje, że w moim przypadku się nie myli a jeśli już to maksymalnie o 200 gram. Macice mam już od dawna pod samym biustem a głowa synka bardzo nisko. Boje się rodzić takie dziecko a jeszcze bardziej boję się cesarki... pokrzepiające jest to, że niektóre z Was dały radę i wszystko z Wami i maluchami jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moje dziecko bylo duze, z usg 4500 no i lekarka od razu zaproponowala cc a ja balam sie ze bede musiala blagac o cc. wczesniej kilku lekarzy u ktorych bylam rowniez mowili ze lepiej bedzie zrobic cc bo dziecko jest duze a pierwszy porod mialam trudny i wywolywany wiec lepiej dmuchac na zimne bo rozne rzeczy moga sie podczas porodu wydarzyc i po co kusic los. ja trafilam na rozsadnych lekarzy i takich i Wam zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pomiary glowki na takim etapie nie sa az tak bardzo rzetelne. Mi na usg w 32tyg glowka dziecka wypadala na 36tc a po porodzie bylo tylko 36cm. No ale fakt urodzilam duzo przed terminem. Znajoma urodzila trzecie dziecko z waga 4,900 ponad i byla zadowolona z porodu ale wiadomo to wielorodka wiec jest zupelnie inaczej. Zalatw sobie cc to przestaniesz sie stresowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
spoko, spoko, pomalutku mój też miał być olbrzymem, a miał 3700 kg, poczekaj do narodzin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z dużymi łbami zawsze jest problem, bierz cesarke i sie nawet nie zastanawiaj, wyobraz sobie ze ten duzy łeb rozerwie ci pochwe. cc lepsze wyjscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mojej mamie kazali rodzić mnie sn, ważyłam 4100 i byłam czwartym dzieckiem. Prawie się udusiłam, zakleszczyłam się barkiem, w czasie porodu nastąpiło porażenie splotu barkowego. Kobieto umawiaj się na cesarkę i to szybko, nie ryzykuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a mój miał niby 4k a urodził się 4600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie chcę cię martwić, ale powiedzieli ci prawda co to jest makrosomia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Benia
gość 22.20 - a co to jest makrosomia wg Ciebie? mój syn ma wpisaną makrosomię w książeczce miałam cc ważył 4700 usg przewidywało 4kg. cc miałam bo zaczęłam bardzo krwawić, a postępu porodu nie było i dzięki Bogu ;) synek za 3 tyg kończy 4 lata - super chłopak, zdrowy, bez problemów rozwojowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Makrosomie ma kazde dziecko powyzej 4 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja rodziłam sn pierwsza córka 4300 a druga 4200.porody były ok.To lekarz po Twoich rozmiarach określi czy dasz rade urodzić sama,trzeba mieć szeroką miednice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×