Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

mała sonda. wypiszcie do jakiego maksymalnie r.ż. jest wczesne macierzyństwo

Polecane posty

Gość gość

moim zdaniem młoda matka to tak do 23-ego roku życia. W wieku 24 lat średnio kończy się studia i zaczyna pracę, a poza tym zaczyna się bardziej dojrzewać więc od 24 do 30 jest moim zdaniem normalnie, natomiast od 31 wzwyż to dla mnie późne macierzyśtwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
widac ześ typowa polka z typowymi poglądami na ten temat 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie typowa, tylko normalna i zdrowo myśląca. Po 30tce spada płodność o 30 procent. Poza tym, co można robić do trzydziestki, że się nie ma czasu na dzieci? :D Jakoś ja mam 27 lat i już zrobiłam karierę zawodową jaką chciałam zrobić, awans w pracy był, a więc mogę spokojnie starać się o dziecko, bo mam dokąd wrócić po urlope macierzyńskim. Ludzie, przecież z dzieckiem siedzicie maks. dwa lata, ;otem sobie wrócicie do tej pracy w fabryce azbestu czy nie wiem gdzie tam pracujecie :P Potem można dziecko dawać do przedszkola, więc o co tyle szumu? A prawda jkest taka, że najbardziej przewrażliwione, upierdliwe i zdziwaczałe matki to te, które urodziły zbliżając się do 35-tki i 40-tki. A co się plujesz? Może dla ciebie 40-tka to normalny, nie późny wiek na dziecko? A 35 to też normalny, a nie późny wiek? No brawo, brawo. Dziwią się potem że downy i debili rodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem takie nastoletnie ciążę to przegięcie. Od 20 jest to jak najbardziej normalne i nie gorszące. Chociaż uważam, że jest wiele nastoletnich matek, które świetnie sobie radzą po mimo młodego wieku.Jeśli chodzi o odpowiedzialność i kwestie tego jaką ktoś będzie matką, myślę że wiek nie ma tu nic do rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Patrząc z różnych perspektyw to nie ma tak naprawdę idealnego wieku na macierzyństwo. Z biologicznego punku widzenia wiek 21 lat to najbardziej odpowiedni czas na dziecko. Ale pod względem ekonomicznym nie bardzo. W wieku 25,6,7,8 lat przeważnie jesteśmy na dorobku i też nie chcemy dzieci. Po 30 spada płodność no i w ogóle kobieta która ma 30 parę lat do tego pracuje i musi zajmować się domem nie ma już takiej siły i energii jak 20-sto latka, nie ma się co oszukiwać. Wiem co mówię, pierwsze dziecko urodziłam mając 22 lata a drugie 35 teraz mam 37 i ledwo daję rade pogodzić pracę dom i biegać za dwu latkiem. Nie ta siła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No brawo, brawo. Dziwią się potem że downy i debili rodzą. x Mamusia późno cię urodziła. Prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
od 20 do 30 najlepszy wiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam 23 lata i wg mnie tak do 24-25 jest wczesne. Biologicznie i psychologicznie między 23 a 29 jest w teorii najlepiej, ale no ja np jeszcze studiuje wiec nie wyobrażam sobie zwalac na kogos 100% utrzymania i mnie i dziecka. Jakbym przerwe zrobila podczas studiow ciężko by mi bylo wejsc na rynek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Arszenika* dziś chyba ciebie. Ja urodziłam się, gdy moja mama miała 26 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No tak co mozna robic do 30??? Podrozowac..bawic sie dorabiac....napewno nie wpuerdalac w gownado 26 mloda po 26 fo 36 norma...po 37poznawo..chodz lekarze pozna mowia po 45

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wczesnie to przed 20stka. Gdy sie jest w szkole i jest sie zaleznym od rodziców. Miedzy 20-40 czas na dzieci :) Jak tam komu pasuje czasowo, ' karierowo ', towarzysko czy materialnie :P Po 40 to pózne macierzynstwo .. Ale rownie piekne jak w innym wieku :) Nasz wiek nie am nic do rzeczy , nie decyduje czy jestesmy gotowe czy nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
19,47 a to co podrozowac juz nie wolno po urodzeniu dziecka? Ja dopiero majac dzieci wyjezdzilam sie po swiecie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hehhehhehehehhehehhehehh
jak dla mnie do 30 stki to jest wcześnie od 30 do 40 normalny wiek powyżej 40 l pozne macierzyństwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
B wcześnie -patologia do 16 r.ż . A pow.16-18 przedwcześnie ale biologicznie ok. Młode matki -optimum biologiczne 19-23 . Pow 23 to NORMALNY wiek . A organizm kobiety zaczyna się starzeć -tak tak wiekuiście młode już od 25 r.ż Społecznie idealny wiek to 25-30 . CZYLI MŁODA MATKA DO 23 ROKU ŻYCIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja urodziłam się, gdy moja mama miała 26 lat. x Poważnie? Czyli młody wiek matki nie gwarantuje zdrowego na umyśle dziecka, bo takiego postu jaki wyplułaś o 18:48 nie mógł napisać do konca zdrowy człowiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale 18.48 prawdę napisała ... Z moich obserwacji też stare matki to najbardziej nadopiekuńcze zdziwaczałe kwoki . Mamusie zwł toksyczne dla synów -potem są z ich chowu zastępy maminsynków dziwaków pedałków i mizoginów .B dużo takowych jakich znam jest wlaśnie ze starych mamuś .Już w szkole to było widoczne ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem mamą trójki dzieci: 1. W wieku 21 lat 2 w wieku 28 3 teraz urodziłam... Najlepiej chyba było mi w tej drugiej ciąży i na maciezynskim... Gdy miałam 21 lat i zaszłam a potem urodziłam jakoś tak brakowało mi tego wyszalenia się. Drugie jak rodziłam miałam już stabilna sytuację, dorobilsmy się już trochę, wtedy też planowałam tą ciążę ( 1 to owoc miłości hehehe)... Teraz znowu siedzę w domu z 3 miesięcznym niemowlem mam 33 lata... Kręgosłup już nie ten, boli wieczorem i jakoś tak nie cieszy mnie ten roczny maciezynski, brak mi koleżanek z pracy, plot :-) tego że czułam że moja praca ma sens itp. Kocham całą trójkę ale uważam że jestem już za stara na to wszystko... Trzecia ciaza to wpadka typowa :-) antybiotyk + pigułki i zonk ciaża...koleżanki z pracy które nie mają dzieci mówią że mega mi zazdroszczą i dziecka i tego roku w domu, a ja im tej wolności tego że nie siedzą w domu i cały dzień "gugaja " do dzidziusia... Ehhh moim zdaniem 26/29 to najlepszy wiek na dzidziusia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prawde? Ja qidze cos zupelnie odwrotnego. Ale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to lecimy -do 23 lat -młoda matka .24 -30 normalna wiekowo 30-35 też ok. przy kolejnych dzieciach ale już trochę późnawo na pierwsze , wbrew modzie obecnej ,sorki raczej konieczności... Zasadniczo to rodzić powinno sie do 35 roku życia potem drastycznie rośnie % wad i spada płodność .Około 40 zaczyna sie czas starych matek. Bo jak we wczesnej podstawówce dziecka kobieta ma 50 a w gimie 56 to już wiek jest (po50) raczej babciowy . Po 45 r.ż to już patologia i powinni poodwiązywać jajowody .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podrozowac z dzieckiem gdzie???do hotelu i tam siedziec???nie o takim mowie.wlsnie wrocilusmy z Tajlandia ijakos nie wyobrazam sobie takiego tripu z dzieckiem sory....pozatym z dzieckiem to nie wakacje nie udawaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no dobra podróżniczki: byłam już w Hiszpanii na Majorce, Niemczech, Włoszech, Chorwacji, Bułgarii, Rumunii, Litwie, Łotwie, że o Słowacji, UK czy węgrzech nie wspomnę. Waszym zdaniem mogę już płodzić dziecko, czy za mało jeszcze tego hasania? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie oszukujcie się. Jak matka urodzi w wieku 18 lat, możne od 34 roku życia podróżować sama z mężem kiedy i jak chce. :) Zawsze tez dzieciaki mogą zostać z babcia/dziadkiem ;) To ze się urodzi dziecko nie oznacza ze nie ma się czasami "wolności". Ja mam 28 lat i 2 dzieci. Raz na jakiś czas moja teściowa zabiera młodych byśmy gdzieś wyjechali,a mąż sam mnie wysyła do "salonu piękności" raz na 2 tyg i dzieciakami się zajmie po kilka godzin :) Ale ja dla was będę patologia, wiec więcej nie będę udzielać się w tym watku :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie 20.57 tyś normalna ! Patologia to nabotoksowane stare baby na wywiadówkach w gimnazjum siostry . Trafnie piszecie że rodząc 18-21 mając 34-35 lat ma się w miarę samodzielne pociechy i drugą młodosć dla siebie ! Jedne wtedy jak ma sie za co ,zwiedzają świat inne siedzą wtedy w pieluchach i kupkach Raczej 40 urodziny lepiej spędzać na wakacjach wymarzonych niż w piaskownicy z hordą zasmarkanych bachorów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ty pidrozniczko pslcem po mapie..rozpladzaj sue na co czekasz...mnie nikt do 38 nie zmusi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po 38 to już i zmusznie nic nie pomoże hahaha !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale Wy wredne, zawistne i podle suki jestescie. Zeby nie bylo, nawet 25 lat nie mam nawet i w zyciu bym tak nie napisala o matce po 35 rz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przed 20 to mega przedwczesne Od 20-30. To wczesne Od 30-40 normalne macierzyństwo Po 40 późne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
21:04 Nie uwierzysz, ale my z mężem podróżujemy i zwiedzamy razem z dzieckiem. To jest piękne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×