Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kwjdlqwkdjlqwjd

Malowanie paznokci a szpital-mogę pomalowac czy lepiej nie??

Polecane posty

Gość kwjdlqwkdjlqwjd

Gdzies slyszalam ze jak sie ma CC to nie wolno malowac paznokci bo lekarze musza wiedziec czy sinieja? a u stóp chociaz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwjdlqwkdjlqwjd
chodzi mi o zasinienia,u rak sobie odpuszcze ale u nog?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi gin powiedzial,ze u rak nie
moge miec pomalowanych nawet bezbarwnym lakierem,ale u nog moge sobie wymalowac,jak juz musze:P pomalowalam jakims delikatnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj tam oj tam ok na rekach nie mozna ale na nogach tak, jja miałam krwistą czerwien a co! :P nikt nawet nie spojrzał i nic nie gadał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwjdlqwkdjlqwjd
no i o to mi chodzilo;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwjdlqwkdjlqwjd
ja tez lubie wyraziste lakiery :) chociaz te beze teraz tez mi sie podobaja ... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w czasie operacji
no a ja ci mówię ze nikt nie sprawdza, czy paznokcie sinieją :D Teraz maszyny kontrolują takie rzeczy, a personel kontroluje maszyny. Wiesz do czego służy pulsoksymetr? Przy wiekszości oeracji ręce i tak są przykryte bielizną operacyjną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inna PM
Nie wolno mieć. U nas an oddziale nawet są tym zawieszki- żeby nie malować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie wiedziałam, że nie mozna i miałam pomalowane, miałam cc, nikt nie zwrócił nawet na to uwagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niektóre lakiery fałszują wynik pulskoksymetrii. Saturacje krwi bada się za pomocą światła czerwonego stąd zmiana koloru płytki zmienia wynik. Na stopach można mieć tęcze, dłonie lepiej bez lakieru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja musialam zmyc do kazdej opracji. rodzilam sn, z pomalowanymi paznokciami co bylo bledem, bo pozniej zeby nauczyc dziecko ssac prawidlowo trzeb wkladac palec do buzi dziecka. no i w ogole lepiej zeby dziecko ie mialo stycznosci w pierwszych dniach z chemią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wifigdańsk
ja podczas porodu sn mialam pomalowane,nawet lekko przedłużane ze złotymi zdobieniami i nikt nic nie mowił do porodu. tylko potem jak przyszła pouczycielka poczuać to wlasnie mowila ze nie mozna wkladac palca do buzi dziecka z pomalowanymi paznokciami ale po co to wkladanie było to nie pamietam. w kazdym razie nie mialam zadnych konsekwecji. zresztą to zalezy od szpitala bo rodziłam na Zaspie i Klinicznej i oba szpitale bardzo różnią się od siebie pod wieloma wzgledami. Na Klinicznej nie kazali wkladac palca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×