Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Mały brzuch w 8 miesiącu ciąży, ktoś tak miał?

Polecane posty

Gość gość

Jestem osobą dość przy kości. Przed ciążą schudłam 15 kilogramów (do 67 kg, 170 cm wzrostu), zaszłam w ciąże bez kłopotów, spodziewam się drugiego synka. Problem w tym, że mniej więcej od 2 miesięcy nie tyję. Jem normalnie jak jadłam, dużo słodkości, bo za mną chodzą, a ani kilogramy ani centymetry nie wchodzą :/ Ostatnio moja pani ginekolog pytała się, czy jem, czy może mi jedzenie przestało smakować bo to nienormalne. Waga stanęła na 76kg. Dzisiaj w przychodni widziałam panią w moim miesiącu ciąży a brzuch dwa razy taki jak mój. Martwie się, bo choć z pierwszym synkiem przytyłam tylko 8kg, to synek urodził się ważąc 4kg a brzuch miałam duży. W tej chwili w 34 miesiącu ciąży mój brzuch wygląda na 5-6 miesiąc :-O Termin mam na 4 marca. Czy któraś mama też miała "niewymiarowy" brzuch?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak morfologia? A dziecko wazy w normie ? Jesli jest wszystko ok to nie masz sie czym martwic. Moja bratowa jest w 6 mies ciazy a brzuch ma juz ogromny :-) ja w 8 mies taki mialam. Teraz jestem w ciazy z blizniakami i moj***abelki maja tyle cm razem co jej dzidzia jedna mam dws pecherze i mi mowia ze brzucha wogole nie widac jak na ten mies i blizniaki. Nie ma co sie martwic, skora ci sie tak nie roszciagnie aby dziecko bylo zdrowe i z toba ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Morfologia ponoć bardzo dobra, dziecko waży wg usg w normie. Ale każdy który mnie widzi dziwi się, że to już 8 miesiąc, miesiąc temu na firmowej wigilii moi wspołpracownicy stwierdzili, że wyglądam jak po zjedzeniu grochu z kapustą na nie na 7 miesiąc i czy na pewno mam termin na 4 marca. W poniedziałek mam kolejną wizytę, zobaczymy jak wskaże przychodniowa waga, czy coś drgnęła, bo oprócz normalnego jedzenia trzy dni z rzędu wcinałam pączki :P Jakoś tak mnie naszło;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W dobie USG waga matki i wielkość brzucha nie jest miara niczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Weź przestań słuchasz co ludzie wygaduja...to z grochem :O sluchaj lekarza, wszystko w normie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ważne jest czy dziecko jest wielkością na dany tc i czy wody płodowe są w normie, reszta się nie liczy to sprawa indywidualna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No przecież to kwestia indywidualna, to jest genetyczne, zależy od budowy ciała, kształty brzuchow ciążowych też są bardzo różne. Niektórzy mówią że zależy też od tego, czy ma się mocne mięśnie brzucha. Generalnie nie porównuje się brzuchow różnych kobiet!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie brzuch podskoczył dopiero w 9 miesiacu i najwiecej pod koniec ciazy. waga dziecka w normie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tam bym wolala swoj maly brzuszek niz miec tak duzy brzuch ze w 3 mies mowia ze wygladasz jak na 6. Znajoma mowi do mnie ze mam tak maly brzuch jak na 5 mies a ona taaaki duzy juz miala. Z grzecznosci nie powiedzialam jej ze miala i ma dalej brzuch tak upasiony jak ja w 8 mies ciazy :-) jak juz powiedzial ktos wczesniej to nie jest wyznacznikiem zdrowia dziecka. A ludzie beda gadac obojetnie jaki ten brzuch bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Byle by bylo dziecko zdrowe. Ja mialam ogrrroooomny brzuch a znajoma malutki a nasze dzieci po 3700 ,wiec to nie to:) tyle ze mialam cc bo sie bali ze usg nie pokaze prawdziwej wagi a znajoma naturalnie musiala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem bardzo szczupłą osobą. W 40 tc jadąc do porodu miałam brzuch jak większość kobiet w 5-6 miesiącu. Położne dopóki nie zajrzały w karte ciąży twierdziły że to poród przedwczesny. Syn ważył 2700 g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×