Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ania79

Mamusie doradzcie!

Polecane posty

Mam pytanie, do tych swiezo upieczonych matek i do matek w ogole :) Napiszcie mi prosze jakie ubranka nalezy kupic na poczatek , ile sztuk itd. Chcialabym taka liste od Was. Dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to wspolczuje Twojemu dziecku! A jak mu pralas to byl nago? Czy w garniturze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak podczas prania ubrudzil drugie, to zostawal w brudnych, czy ubieralas mu mokre??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu, ja miałam 4 pary śpioszków w rozmiarze 56 i to było na styk. Oczywiście zależy jakie duże urodzi się dziecko. Moja córeczka mierzyła 55cm, więc te w rozmiarze troche jej służyły. Kup kilka koszulek w rozmiarze 62, ale mi np. bardziej przydało się body. I też w rozmiarze 62 bo pieluszka trochę zajmuje. Nie wiem kiedy masz termin, ale w upalne dni możesz ubierać dzidzię w samo body z krótkim rękawem i skarpeteczki. Kup też cienką czapeczkę. Fajne też są pajacyki, ale takie rozpinane aż do nogawek i nie na zamek tylko guziki lub zatrzaski. Z ubrankiem do chrztu nie musisz się spieszyć, bo przecież nie znasz daty, nie wiesz jaka będzie pora roku. Poza tym w sklepach wszystko jest dostępne. Napisz co jeszcze chciałabys wiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzinwe ...
nie rozumie tutaj czegos Ania, najpierw prosisz o rade, a potem krytykujesz i naganiasz, po co sie czepiasz i pytasz jak widac z nasz odpowiedzi ile trzeba miec , sama zes powinna wiedziec , chyba ze sie podszywasz pod kogos innego zeby potem krytykowac, wez ze dorosnij kobieto . pozdrawiam , pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzinwe ...
nie rozumie tutaj czegos Ania, najpierw prosisz o rade, a potem krytykujesz i naganiasz, po co sie czepiasz i pytasz jak widac z nasz odpowiedzi ile trzeba miec , sama zes powinna wiedziec , chyba ze sie podszywasz pod kogos innego zeby potem krytykowac, wez ze dorosnij kobieto . pozdrawiam , pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje za odpowiedz. Wiesz chodzi mi jeszcze o to,z e rodze we wrzesniu i jak zaczne chodzic na spacery to juz raczej chlodno bedzie. I co wtedy? Kombinezon, czy spiwor....Procz tego naturalnie czapeczka ciepla, rekawiczki, skrpeteczki.Tak?? No i takie koszulki. Pamietam jak moja siostra byla mala miala takie cienkie pod spod i takie bawelniane lub flanelowe na wierzch. tak dalej sie robi? A jesli bede chcial ubrac body np po domu, a nie bedzie zbyt cieplo, to co na nozki? A moze w ogole nie kupowac body na jesien?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje za odpowiedz. Wiesz chodzi mi jeszcze o to,z e rodze we wrzesniu i jak zaczne chodzic na spacery to juz raczej chlodno bedzie. I co wtedy? Kombinezon, czy spiwor....Procz tego naturalnie czapeczka ciepla, rekawiczki, skrpeteczki.Tak?? No i takie koszulki. Pamietam jak moja siostra byla mala miala takie cienkie pod spod i takie bawelniane lub flanelowe na wierzch. tak dalej sie robi? A jesli bede chcial ubrac body np po domu, a nie bedzie zbyt cieplo, to co na nozki? A moze w ogole nie kupowac body na jesien?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Na spacerek wygodniejszy jest raczej śpiworek. Radzę Ci kupić w rozmiarze 56 po 2 szt. - śpioszki, pajacyki, koszulki albo kaftaniki (sama nie wiem, jaka jest różnica między jednym a drugim), jeśli będziesz używać: body i rajstopki. Resztę sztuk kupuj raczej w rozm. 62, będzie dłużej służyło ;) Poza tym czapeczki, cienką i grubszą (zakrywającą uszka-na spacerku), rękawiczki-ale jedną parę, skarpetki-co najmniej 2 pary. Polecam też rożek - ja miałam 2, później posłużą jako kołderka :) Aby uniknąć stresu Tobie i dzidzi polecam wszystko maksymalnie rozpinane, niezakładane przez główkę. Szczerze mówiąc, ja miałam dużo więcej ciuszków, niż napisałam, ale niektórych nie używałam, bo były po prostu niewygodne (np. wielkie guziki na plecach) albo nie zdążyłam... Jęśli masz jakieś pytania, to napisz, chętnie Ci podpowiem :) Pozdrawiam! PS. Zapomniałam dodać, że moje Maleństwo ma 10 tygodni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja polecam kupic od razu w rozmairze 62 raz ze luzniej dzidzi a 2 ze bardzo szybko wyrosnie. trzeba miec po kilka par wszystkiego bo czasem trzeba przebrac i ze dwa razy dziennie a prac w pralce 2 sztuki to tez szkoda... chyba ze w rekach... warto rowniez miec troche pieluch tetrowych nawet jesli bedzie sei uzywalo pampersow jako tych wlasciwych do pupy tetrowe wykorzystac mozna i do kapieli i do wytarcia buzi i do polozenia na ramie i w cieple dni do przykrycia i do wielu wielu innych czynnosci... zamiast kaftanikow i koszulek rzeczywiscie body bo plecki nei wychodza i rowno dziecko ma... a sa takie co najmniejsza faldka drazni skarpetki to warto imiec chocby dlatego ze dziecku na raczki mozna zalozyc w pierwszych dniach glownie po to zeby sei nei podrapalo po buzce. rozek, kocyk spiworek lub cieply pajacyk na pierwsze wrzesniowe dni powinny wystarczyc chyba. to tyle co pamietam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×