Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Mamy 6scio latkow, czy zostawiacie dzieci na drugi rok w pierwszej klasie?

Polecane posty

Gość gość

Czy posylacie normalnie do drugiej? Bo zgodnie z ta ustawa, te dzieci, ktore przymusowo poszly do pierwszej klasy majac 6 lat moga zostac w niej na drugi rok. Jak Wy robicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba cię poyebalo, żeby dzieciak kiblowal bo ty masz taki kaprys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zastanawiam sie nad tym,syn jest z listopada 2009 a w klasie sa dzieci nawet 7.5 letnie. Czekam do wywiadowki 14 stycznia,zobaczymy co wychowawczyni powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez poczekam do wywiadowki, bo mam taka sama sytuacje jak pani wyzej, synka z grudnia 2009 i starsze dzieci w klasie. Radzi sobie dobrze, ale ja uwazam, ze oni tam nic nie robia, inne pierwszaki maja wiecej materialu niz ich klasa i konsekwentnie realizowany. Durna Szydlo sama powinna byla zostac w pierwszej kalsie kilka razy, teraz by takich glupot nie gadala i nie skazywala na braki calych 2 rocznikow. Za co? W klasie mojego dziecka nie ma jakichs geniuszy, ale wszyscy sobie radza...z programem dla 6-latkow!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A dlaczego durna szydło? Wprowadzono reformę nie sluchając rodziców i nauczycieli, teraz mam przynajmniej wybór. Ja tez mam syna z grudnia. Starszy, już w gimnazjum, ma same piątki. Młodszy niestety ma problemy z nauką, ktore niestety są widoczne, przynajmniej dla mnie. Niby braków nie ma, ale idzie mu bardzo ciężko. Czekam też na wywiadówkę, ale prawdopodobnie powtórzy klase. Moim zdaniem lepiej opanowac caly material na początku niż płakać w klasie 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ja z 16:03 U nas inaczej to wygląda, pani już ostro ciśnie na czytanie,z programem są na biezaco. Dostają bardzo dużo zadań domowych,czasem są to 2-3 godz obrabiania lekcji bo syn szybko sie nudzi i zajmuje wszystkim dookoła tylko nie lekcjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam córkę z grudnia 2008 i jest w drugiej klasie. czy też mam teraz prawo ją zostawić w 2 klasie na drugi rok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba tylko rodzice dzieci urodzonych w pierwszej połowie roku maja prawo zostawić dzieci drugi raz w drugiej klasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
www.tvn24.pl/prezydent-podpisal-nowelizacje-ustawy-o-oswiacie,607954,s.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Reforma PO była bardzo dobra i nie wiadomo po co ja odkrecaja. Moje dziecko od czasu żłobka rozwijało się szybciej wtedy kiedy więcej od niego się wymagało, czy jak przebywało ze starszymi dziećmi. Jak sama była najstarsza to jakby się zatrzymywala w rozwoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja zostawiam, podobnie jak połowa klasy u nas. Duże miasto. mój też sobie radzo bardzo dobrze ale córka poszła rok wcześniej jako 7 latka i w tym czasie była dużo, dużo dalej z materiałem. Teraz jest ok ale w czwartej klasie materiał musi sie zrównać, nikt nie bedzie patrzył że to byłe 6 latki. Wole żeby dziecko miało dobre podstawy teraz. Poza tym 2009 to rocznik wyżu, bedzie Ciężko się potem dostac na dobre studia itp a kolejny rocznik bedzie taki niewielki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja też zostawiam, nawet się nie zastanawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rooombagość
ja zostawiam córke z marca 2009 drugi raz w pierwszej klasie już jej o tym powiedziałam , matariał w miare ogarnia czyta, pisze gorzej , czyli ok.... ale mam starsze dziecko teraz w 6 klasie poszło jako 7 latek z lutego, w jej klasie są dzieci młodsze o rok wysłane jako 6 latki problemy pojawiły się w 4 klasie, teraz muszą gonić za resztą, emocjonalnie tez są "młodsze" od reszty; Chce oszczedzic tego swojej corce, widze że odczuwa obecność w klasie dzieci starszych - mówi że radzą sobie lepiej, są bardziej samodzielne. taki start lepszy czy gorszy dużo bardziej zaważy nas samoocenie niż powtarzanie klasy , tym bardziej że we wrześniu do szkoły pojdzie więcej 7 latków niż 6 latków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zgadzam sie, teraz jest Ok ale problemy zaczynają sie potem. Mam starszego syna i widzę ile on przerabiał w 1 klasie jako 7 latek a ile drugi syn jako 6 latek. Młodszy wciąz robi z pierwszej cześć ćwiczę elementarza a są cztery przewidziane do czerwca. Polska szkoła jest na wysokim poziomie, kalsy sa liczne, to nie to co w UK cz Belgii. Co z tego że dziecko tam idzie do szkoły nawet w wieku 5 lat jak guzik co się tam uczy. Właściwie nazywa się to szkoła a robią to co unas w przedszkolnej zerówce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja sie łamię.... ale bardziej jestem aby córka powtarzała pierwszą klasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zdecydowanie zostawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja odroczylam. Czemu tego nie zrobilyscie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez zostawiam syna na drugi rok w 1kl. Jest z 2 polowy roku urodzil się we wrześniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś A ja odroczylam. Czemu tego nie zrobilyscie??? " x chciałam odroczyć ale przekonala mnie nauczycielka z zerówki która twierdzila , ze syn jest och i ach :O A teraz w 1kl ( gdzie 3/4 klasy to 7-latkowie) radzi sobie tak sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie to samo,nauczycielka z zerowki sugerowała, że będzie się nudzil drugi rok przerabiając to samo,cała klasa będzie w pierwszej klasie tylko mój w zerówce zostanie.U nas też przewaga 7-latków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie to samo,nauczycielka z zerowki sugerowała, że będzie się nudzil drugi rok przerabiając to samo,cała klasa będzie w pierwszej klasie tylko mój w zerówce zostanie.U nas też przewaga 7-latków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak zostawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie zostawiam, bo z nauką sobie radzi a emocjonalnie dorasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
serio? zostawiacie swoje dzieci w 1 klasie? nie zrobiłabym tego dziecku, które sobie radzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jednak nie kazde sobie radzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
" Dostają bardzo dużo zadań domowych,czasem są to 2-3 godz obrabiania lekcji bo syn szybko sie nudzi i zajmuje wszystkim dookoła tylko nie lekcjami. " I to wlasnie dowodzi temu ze dziecko do szkoly nie doroslo, nie potrafi sie skupic, nauka go nie interesuje, wolal by sie bawic... i to jest naturalne i takich rzczy nie da sie przeskoczyc, chyba ze sie chce dziecko "wytresowac" :O Jak pojdzie dalej ze swoja klasa to moze sobie w ostatecznym rozrachunku poradzi, ale jakim kosztem ?? Co by rodzice w tej chwili nie zrobili bedzie zle : zostawia dziecko w 1 klasie to bedzie sie nudzic, nie zostawia to moze nie sprostac wymaganiom... :O Narobili tylko burdelu z tymi reformami :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziecko z grudnia 2009. Zostawiam na drugi rok w pierwszej klasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przecież to zależy od Was i od Waszych dzieci.Nie widzę nic złego w pozostawieniu dziecka,które sobie rzeczywiście słabiej radzi i nie jest to żadne "kiblowanie",jak ktoś tu głupio skomentował.Podobnie,jak nie widzę potrzeby zostawianie dziecka radzącego sobie tylko dlatego,że jest z grudnia lub inne zostają.Moja młodsza córka poszła do szkoły jako sześciolatka,teraz jet w 2 klasie.Mam to szczęście,że radzi sobie wpaniale.Czytał już jako pięcioletnie dziecko,ma sam 6,odrabia lekcje samodzielnie i zajmuje jej to najwyżej godzinę.Planowalismy posłać ją do szkoły wcześniej niezależnie od ustaleń w sprawie sześciolatków.Ale są w jej klasie chłopcy,którzy jeszcze sylabizuję.Dla porównania ,gdy mieli robiony test sprawnego czytania(ilosc nowych słów na minutę) i norma wynosiła ok 3o słów ,a w klasie najwyższy 1ynik był 70 ,a trzy osoby miały wynik 3.Myślę,że takie dysproporcje nie służą anie dzieciom zdolnym,ani tym bardziej słabym,dlatego ponowny rok w tej samej klasie to po protu wyrównanie szans.Pozdrawiam,życząc mądrych decyzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
17.10 zgadzam się w 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewfwefwefwf
każdy ma prawo do własnej decycji;) Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×