Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

grzanka32

Mamy na listopad 2016

Polecane posty

Witam wszystkie przyszłe mamy z terminem na listopad 2016. Zgodnie z moimi obliczeniami, urodzę własnie w listopadzie:-). Mam już jedną córeczkę 4,5 roku i właśnie wczoraj dowiedziałam się, że znowu będę mamą. Zapraszam listopadowe mamuśki na pogaduchy i wzajemne wspieranie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grzanka32
Nie ma żadnych listopadowych mamusiek???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pauliska05
Mamy termin na 12.11. To będzie nasze pierwsze maleństwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pauliska05
Witaj niumek nasz aniołek ma już 1,47 cm bardzo szybko rośnie. Także dawaj znać jak u Was i woogole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pauliska05 :) A to w którym tygodniu już jesteś? Ja niestety muszę czekać do końca miesiąca :( i troszkę się martwię żeby wszystko było w porządku. Dziewczyny a chodzicie do lekarza prywatnie czy na fundusz? I jak u Was wygląda sytuacja z pracą? Kiedy planujecie iść na L4 ? Pozdrawiam :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pauliska05
My chodzimy prywatnie jakoś tak zdecydowaliśmy.zaczęliśmy 8 tydz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My też zdecydowaliśmy że będziemy chodzić prywatnie, tym bardziej że to pierwsze dziecko :) Więc wolimy być ostrożni, a zawsze jest się inaczej traktowanym idąc prywatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pauliska05
Musi być dobrze. To prawdziwy cud jak się widzi ten ekran i serduszko wzrusza za każdym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pauliska05
Jasne ze tak. Robiliście już jakieś badanka? Który tydz u Was? Co do l4 to narazie dajemy radę więc długo chcemy być aktywni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Końcówka 5 tygodnia. Badania będę robić w przyszłym tygodniu dostałam całą listę :) A powiedz mi jak Wy płacicie za wizytę bo ja byłam w Triada bo Pani ginekolog pracuje w tym szpitalu w którym planuje rodzić. I za wizytę+USG zapłaciliśmy 230 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pauliska05
Kurczę dużo z jakiego miasta jesteście ? My za wizytę 100zl. A lekarza znamy też ze szpitala. ROzumiem że lista badań swoją drogą. My w 5 tyg byliśmy 1raz na USG i maluch miał 3mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesteśmy z Tarnowa. Na szczęście cała lista badań jest na NFZ więc zaoszczędzimy 230 zł :) Zobaczymy co będzie końcem miesiąca i ile będzie kosztować wizyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pauliska05
To musze zapytac moja lista kosztowala 50 zl okolo teraz dostalam kolejne badania. Muszę zapytać czy można na prywatnej wizycie wypisać skierowanie na refundowane badania. A wy kiedy myślicie o zwolnieniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelka6789
Cześć mamuśki listopadowe :) u mnie zaczyna się 9 tydzień, ale jak na razie nadal jestem na etapie wybierania gina. Niestety ale mnie nie stać na prywatne wizyty więc muszę kombinować. Ostatnie usg miałam w 6 tyg i jak na razie wszystko jest ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelka6789
A co do pracy to niestety mam umowę zlecenie więc pracuję ile się da, ale przynajmniej przez pierwszy rok będzie 1 tys miesięcznie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pauliska05
Każdy dostaje przez rok? Bo wyklikiwalam info i projekt jest nowy więc nie wiem? W jakiej branży pracujesz teraz z zlecenia są ozusowane czy nie masz na tej zasadzie? A nie jest konieczna opieką prywatną tylko my jakoś tak zdecydowaliśmy. W sumie koszt w miesiącu zmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelka6789
Ten tysiąc przez rok jest dla kobiet, które są studentkami, bezrobotnymi bądź właśnie na umowie zlecenie/ o dzieło. To prawda umowa zlecenie jest ozusowana, ale przy takiej umowie nie jest się pracownikiem więc nie przysługują prawa pracownicze, np. urlop macierzyński, stąd ten tysiąc dla między innymi takich kobiet. A co do wizyt prywatnych, byłam na takiej dwa razy (300 zł wydałam) i wizyta nie była jakaś super, więcej ja musiałam się dopytywać niż lekarz sam z siebie coś powiedział. Uznałam więc, że nie ma różnicy czy pójdę prywatnie czy na nfz, a w przypadku drugiej opcji przynajmniej kupę kasy zaoszczędzę. Mam w rodzinie lekarza więc o przebieg ciąży się nie martwię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pauliska05
Właśnie nie wiem jak to prawnie wszystko do końca wygląda. Tylko pozazdrościć lekarza w rodzinie heh my już mamy zaufanego było trochę kłopotów ze zdrowiem i pomógł nam. Do kiedy masz zamiar pracować ? Czyli jak będziesz przerywać pracę? Skoro nie urlop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelka6789
No to właśnie jest tak jak napisałam, bo już wszystko sprawdzałam :) Becikowe 1000 zł, potem ten 1000 zł co miesiąc. Możliwe, że załapię się jeszcze na 500 zł na dziecko, to wówczas w ogóle będzie super :) No chyba, że ten tys będzie wliczał się do dochodu to wtedy 500 zł raczej nie będzie (tego właśnie jeszcze nie sprawdziłam). Jestem pośrednikiem nieruchomości, mam akurat fajnie szefostwo więc pozwolili mi na razie pracować własnym rytmem, a potem to się zobaczy. Jeżeli mnie zwolnią to płakać nie będę. W tej chwili najważniejszy jest dzidziuś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pauliska05
Rozumiem. To prawda Twoja pierwsza ciąża? Jak objawy? Który tydzień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podstawa to przy Każdym Badaniu ginekologicznym pochwy i porodzie mieć przy sobie partnera. Wiem że wiele partnerek jest mocno zacofane i wstydzą się partnera przy badaniu i porodzie a obcych jak ginekolog nie ciemnota! Przecież mamy nawet dla cywilizowanych Par Prawo Pacjenta ust 2008 r art 21 do obecności osoby bliskiej podczas badań i zabiegów nawet w szpitalu o obecności Zawsze Decyduje Pacjent nie lekarz! !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dodam że nasz ginekolog zalecił podczas jednego z badań osłuchiwanie i mierzenia tętna płodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelka6789
Pierwsza ciąża, wg moich obliczeń początek 9 tygodnia. A objawy? chce mi się dość często spać. Ostatnio w czasie jednej doby przespałam chyba z 12 h :P A tak to nie mam żadnych innych objawów, ani razu nie miałam nawet mdłości. Ew zaliczę jeszcze zachcianki do objawów, ale na razie to tylko raz bardzo chciało mi się śledzi i codziennie muszę zjeść jakiś owoc, najlepiej pomarańczę, bo inaczej nie wytrzymuję :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pauliska05
Ja w ciągu dnia często odczuwam mdłości. Także każdy przechodzi indywidualnie. I najbardziej pomaga mi zjedzenie czegoś oczywiście staram się pilnować żeby też były to wartościowe posiłki. A zazwyczaj mam ochotę na różne smaki i zazwyczaj już nie sięgam kolejny raz po taki sam posiłek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelka6789
No właśnie mnie dziwi, że nie mam mdłości, chyba większość kobiet w ciąży tak ma, no ale nie ja.Nie narzekam w każdym razie :P A u Ciebie pauliska05 to pierwsza ciąża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pauliska05
Pierwsza niestety poronienia. Nie ma mamy jeszcze dzieci także boimy się bardzo czekamy. A mdłości są odczuwalne jednak bez żadnych wymiotow więc jest dobrze. Wiesz może coś o bon bon boxach? Dostajecie jakies materialy od lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki :) 24 marca wykonałam dwa testy - wynik pozytywny i już 26 marca potwierdzone przez lekarza.W tym tygodniu zaczyna się 7 tydzień mojej kropeczki, termin 30 listopada :) To moje pierwsze dziecko i pewnie jak każda z Was ogromnie o wszystko się boję ;) Pozdrawiam i życzę zdrowia dla maluszków w brzuszkach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pauliska05
Hej ;) mamy czas na oswojdnis tych strach ów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TrochęPrzestraszona26
Cześć dziewczyny :) Mam już synka 2,5 roku i niedawno 2 testy pozytywne :) wg moich obliczeń również termin będę miała na listopad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×