Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marlenka2206

Mamy na marzec 2015r

Polecane posty

Gość Marlenka2206

Zapraszam wszystkie przyszłe mamy które mają termin na marzec 2015r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulubiona123
Hej, to moze sie przylacze :) Mam 25 lat i mam termin na 18 marca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ulubiona ja mam termin na 3 marca:-) Mam 25lat Mam nadzieje,że ktoś się do nas przyłączy:-) ulubiona jak się czujesz?? To twoja pierwsza ciąża??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nocnacma
Ja mam termin wg. badań prenatalnych na 14 marca :) jak się czujecie dziewczyny, czujecie już ruchy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja czuje się dość dobrze. Początki były bardzo trudne. Okropne mdłości. Spędzałam całe dni w łóżku. Teraz jest dobrze. Jeśli chodzi o ruchy to sama nie wiem co ja czuje.od kilku dni jest coś takiego w podbrzuszu ale nie wiem czy to jelita czy mój bobas. Znacie już płeć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulubiona123
Hej :) no jesli chodzi o samopoczucie to od poczatku bylo tak jak u Ciebie Marlenka, tez potrafilam cale dnie przelezec, nie mialam sily nawet odebrac telefonu od kogos bliskiego zeby pogadac. Teraz jest lepiej ale mdlosci dalej mnie mecza no i wiadomo ogolnie hormony zmienily moje samopoczucie na gorsze. To moja pierwsza ciaza :) I plci nie znam jeszcze, dwa razy juz moja gin robila podejscie ale nie chciala nic mowic poki nie bedzie pewna :) A co do ruchow tak jak Marlenka pare dni temu czulam niby "cos tam" ale co to bylo to nie wiem do konca :) Na razie jest spokoj i nic nie czuje chociaz bardzo na to czekam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja płeć poznałam w 16tc tera musze tylko powierdzić. Będe miała córeczke:-) Ja codziennie coś czuje w sumie w czwartek ciągle czułam jak by kopniaczki. Wczoraj nic.nie czułam i dziś od nowa ze 3 razy poczułam takie jak by kopniaki. Wizyte mam za 8 dni więc już niedługo. Ja mdłości na szczęście już nie mam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej dziewczyny! zapewne denerwujecie się przed czekającym Was porodem, prawda? też to przeżywałam rok temu, ale dzisiaj jestem mamą już prawie rocznego mojego szczęścia największego na świecie :) jeśli chciałybyście przeczytać jak to było podczas mojego porodu i jak go przeżyła, zapraszam tutaj: http://dumnamama.pl/porod-opisuje-z-usmiechem-na-twarzy/ spisałam moje wspomnienia, aby pozytywne podejście do porodu siać na cały świat! :) pozdrawiam i życzę szczęśliwego rozwiązania! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nocnacma
Hej dziewczyny, ja płeć poznałam na badaniach prenatalnych w 13 tygodniu, lekarz powiedział ze na 90% chłopak. Nie wiem jak sie do tego ustosunkować bo wszyscy mi wmawiają, że lekarz w tym tygodniu nie może stwierdzić, jedynie zgaduje - także sie okaże pewnie na połówkowych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nocnacma do tej pory nie miałaś usg?? Ja miałam w 16tc ale czekam na połówkowe aby się upewnić bo teraz może jeszcze się coś zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nocnacma
no miałam, miałam ale od na prenatalnych. Od tamtej pory jeszcze nie miałam usg. jutro idę na wizytę więc zobaczymy czy będzie coś widać :D połówkowe będę miała jakoś pod koniec października. Jeszcze nic nie przytyłam niby się ciesze ale sie zastanawiam czy to dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Www.j.gs/4Xlw tyle w temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulubiona123
A gdzie mieszkacie dziewczyny ?:) W Polsce czy gdzies za granica? Ja mieszkam w woj. lodzkim. Napiszcie cos o sobie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapraszam serdecznie Panie w ciąży na badania prowadzone przeze mnie w ramach pracy magisterskiej. Jestem studentką V roku psychologii na Uniwersytecie Warszawskim i zbieram dane dotyczące doświadczeń kobiet na temat swojego dziecka w czasie ciąży. Badanie jest całkowicie dobrowolne i anonimowe. Odbywa się w całości przez internet. Polega na wypełnieniu dwóch wysłanych przeze mnie krótkich kwestionariuszy i odesłanie ich z powrotem na adres e-mail lub wysłanie na adres Wydziału. Więcej informacji na ten temat pod adresem: dorotakowalczyk-mgr@wp.pl Drogą mailową będzie również możliwość udostępnienia chętnym osobom końcowych wyników ogólnych z mojego badania. Opis i wszystkie informacje będą zawarte w mailu, które wyśle po zgłoszeniu. Zainteresowane Panie proszę o zgłoszenie się na adres mailowy: dorotakowalczyk-mgr@wp.pl (w temacie wiadomości proszę wpisać zgłoszenie) Z góry dziękuję za zgłoszenia i poświęcony mi czas. Dorota Kowalczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marlenka2206
Ja mieszkam w woj podkarpackim. O dziecko staramy się 3 lata w tym rok z lekami. Mam PCO.i problemy z tarczycą. To moja druga ciaża. Pierwszą poroniłam w wigilie ubiegłego roku. Teraz kończymy 19 tc i czekam na badania połówkowe. Strasznie się tego boje!! Mam nqdzieje,że będzie wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulubiona123
Marlenka przykro mi z powodu Twojego poronienia, w ktorym tygodniu stracilas malenstwo? Najwazniejsze jednak, ze udalo sie i jestes juz w 19 tc i na pewno wszystko bedzie dobrze. My z mezem odstawilismy zabezpieczenie jakos w marcu, ale dwa cykle byly nieudane. Na szczescie moja ginekolog nie zwlekala, bo nalezy do tych ktore twierdza, ze jak jest wszystko ok to powinno sie zajsc od razu. Mialam ogolnie problemy z krotka faza lutealna. Przepisala mi lek Clostilbegyt na owulacje (pewnie go znasz skoro masz PCO) i od razu sie udalo. Jestem jej za to wdzieczna, bo bez stymulacji nie wiem jak dlugo jeszcze czekalabym na ciaze... Teraz jestem w 17 tyg. i mam nadzieje, ze bedzie ok, chociaz jestem pelna obaw, tym bardziej, ze w 13 tc trafilam do szpitala z krwawieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulubiona123
A pracujecie dziewczyny czy jestescie na zwolnieniu?? Ja od 7 tc jestem na zwolnieniu ze wzgledu na wymioty i zle samopoczucie. Tym bardziej, ze w mojej pracy musialam byc aktywna, ciagle sie ruszac, byc na nogach, a wiadomo w ciazy lepiej sie oszczedzac, a nie przemeczac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marlenka2206
znam clostiberga. Na mnie.nie działał. Ja stosowałam pełną stymulacje lekami. Wcześniej poroniłam samoistnie. To był4 tc. Na usg nic jeszcze nie było widać ale wszystko wskazywało na ciaże. Po wizucie.u lekarz zrobiłam test i pozytywny potem bete i wynik dodatni. Tydz później poroniłam. Teraz był ogromny strach ale dzidzia jest silna. Ja mieszkałam w Londynie tam miałam własną działalność. Gdy test wyszedł pozytywnie to od razu pozamykałam wszystko i zjechałam do Polski. W Londynie nie zajmują się ciążą która przetrwa 3 mies a ja potrzebowałam leków na podtrzymanie których w Londynie nie dają. W Polsce zaraz dostałam leki i braład do momentu wykształcenia się łożyska. Mam nadzieje,że teraz będzie wszystko ok. Ja też ciągle się niepokoje i nic na to nie.poradze:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewelina2811
hej dziewczyny :)) termin mam na 24 marca :)) to moja 2 ciąża. w 14tyg miałam robione ostatnie usg i na moją prośbę o płeć lekarz stwierdził, że jak narazie między nóżkami nic nie widzi ale to może sie jeszcze zmienić, jednak ja już się nastawiłam na dziewczynkę. Za 2 dni idę na kolejne usg będę w 17tyg więc myślę, że już poznam płec :)) co do ruchów coś tam czuje ale zawsze wydaje mi się, że to albo jelita albo żołądek. a jak z wielkością waszych brzuszków ? mój jest bardzo mały, niewidoczny przypomina brzuch porządnie 'najedzonej' kobiety hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marlenka2206
Witaj ewelina. Mój brzuszek też tak wygląda. Mi też wydaje się,że ciągle albo to jelita albo żołądek. Wczoraj tylko poczyłam coś cudownwgo. Położyłam się na plecach i ręce dałam na brzuch.pod pępkiem poczułam dwa razy coś takiego jak by jakaś piłka się obkręciła przy ścianie. Pewnie mała fikołki robiła. Teraz też leże i czuje znów coś jak kopniaki ale takie delikatne i bardzo nisko więc nie wiem co to jest. Jedno jest pewne hdy nasze maluchy urozną jeszcze trpche i zaczną silnie.kopać to będziemy wiedzieć że to one:-):-) W17 tc macie jeszcze czas. Ja jutro kończe 19tc. Ja mam.problem z bólami kręgosupa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulubiona123
Hej dziewczyny, ja tez brzuszek mam maly, co prawda powiekszyl sie ale nie na tyle zeby ktos obcy rozpoznal, ze jestem w ciazy. Wieczorami tylko mam spory, nawet wczoraj sobie zdjecie zrobilam, bo byl imponujacy :) Ja nie czuje ruchow, a juz tak nie moge sie doczekac. Do lekarza ide dopiero w przyszly czwartek i mam nadzieje, ze juz poznam plec :) nocnacma, bylas u lekarza? Napisz co u Ciebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marlenka2206
Nocna cma jak tam po wizycie? Jak sie czujecie dziewczyny? Mnie żołądek boli pewnie mała.uciska na niego. W poniedziałek musze lekarzowi o tym powiedzieć bo to strasznie boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cmanocna
Hej dziewczyny, ja jestem z zachodniopomorskiego. Byłam na wizycie i w sumie dobrze, że akurat w poniedziałej bo przy okazji się przeziębiłam więc sie zapytałam co mogę brać w razie czego. Dowiedziałam się, że chłopak na 100% :) Trochę jakoś mi dziwnie... :) czy ja będę umiała się zająć chłopcem? :) Mam już dziewczynkę w domu :) Głupie dylematy ale zawsze :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marlenka2206
Hej jak się dziś czujecie? Nocnacma gratuluje synka! Dasz sobie rade! Nie martw się:-) Na przeziēbienie polecam syrop prenalen. Jest bez recepty przeznaczony dla kobiet w ciaży i w 100%z naturalnych składników więc nie szkodzi.Polecam brać go gdy czujemy,że coś nas łapie:-) z tej samej firmy są pastylki do ssania i krople do nosa. Ja ostatnio też chorowałam i to bardzo. Piłam te leki, herbate z cytryna i sokiem malinowym, miód. My dziś zaczynamy 20tc:-) niech leci jak najszybciej bo ja chciała bym przytulić swojego skarba:-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulubiona123
Hej dziewczynki :) Nocnacma to Twoje drugie dzieciatko tak?? Fajnie w takim razie, ze bedziesz miala parke :) Wiele kobiet ma takie dylematy, jak sie zajac chlopcem itp. sama zapewne tez bede miec rozterki jak sie okaze ze bede miec synka:P Ale nie martw sie, na pewno bedzie fajnym chlopakiem :) MArlenka zazdroszcze, ze zaczynasz juz 20 tc. Odkad poszam na zwolnienie tak mi sie dluzy ten czas... a w miescie w ktorym mieszkam nie mam nikogo znajomego ani rodziny, a maz calymi dniami w pracy, takze nie jest mi latwo organizowac sobie czas. Kupujecie juz cos dla maluchow kochane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cmanocna
ja jeszcze niczego nie kupuje. Dostałam od koleżanki 3 worki ciuchów ( w większości dla chłopca :) ) i muszę to wszystko posegregować co tam jest i co się nadaje. Później ew. będę coś dokupowała, bo dla chłopca nie mam kompletnie nic!! Też jestem na zwolnieniu, myślałam że będzie tragicznie nudno ale się okazało, że mam całe dnie zajęte. Córkę do szkoły, ze szkoły, ogarnąć dom, zrobić obiad.... i tak nie wiem kiedy mija dzień. Poza tym niby nie jestem przesądna i nie wierze w takie głupoty, ale wolę jednak ten jeszcze miesiąc poczekać i rozglądać się zacznę może od 6 miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cmanocna
w ogóle to ten mój synuś to tak szaleje w tym brzuchu, ale ruchy tylko w dole tak jakby nad szyjką, i rzeczywiście na usg widać było że tam na nogi. Jakoś mu w tej pozycji wygodnie bo za każdym razem tak siedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marlenka2206
Ja już mam kilka rzeczy. Miałam zaczekać ze wszystkim do grudnia ale ostatnio tyle wydatkow zwiazanych z remontem ,że na raz będzie ciężko kupić. Ja musze kupić wszystko bo to moje pierwsze dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulubiona123
Ja dostane ciuchy po synku siostry, juz czekaja spakowane, nie moge sie doczekac :) Poza tym sama na razie kupilam jakies body, spiochy i polarowy kombinezonik. I tez bede musiala powoli zaczac kupowac, bo potem na wszystko na raz nie bedzie pieniedzy. Cmanocna kurcze mamy podobny termin, a ja w ogole tego mojego malucha nie czuje :( Zaczne sie martwic niedlugo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cmanocna
ulubiona - nie martw się!!! słuchaj to moja druga ciąża i teraz szybciej wsłuchuje sie w moje ciało. Mysle ze tego delikatnego pukania przy 1 ciazy nie zauważyłam tylko juz konkretne kopniaki ok 20 tygodnia takze sama widzisz jaka różnica. Spokojnie na tym etapie można by było pomyśleć ze to jelita czy coś :D A powiedzcie jak u was z odżywianiem? Przytyłyście coś? Ja mam okropny wstręt do warzyw. Generalnie uwielbiam surówki itp a teraz muszę sie na prawdę zmuszać. Dziś zrobiłam zupę z soczewicy. Podobno taka super zdrowa i pełno witamin :) Przytyłam póki co chyba pół kilo. Sama nie wiem czy to dobrze czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×