Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Mamy, szybkie pytanie ODPOWIEDZCIE PROSZE

Polecane posty

Gość gość

czy temp 37.6 to juz powod zeby dac cos na goraczke 8mies dziecku? Dodam ze maly zachowuje sie normalnie i nie jest marudny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym nie dawała nic i sprawdzała co jakiś czas temp. Powyżej 38 warto już pomyśleć o syropku/czopku-co kto woli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie! Goraczke zaczyna sie zbijac, gdy dojdzie do 39,5 °C lub gdy dziecko jest w zlym stanie ogolnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie zbijaj. Chyba ze dziecko widocznie źle to znosi. Obserwuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak myslalam wlasnie. Dzieki za odp!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak zbijesz gorączkę to co stanie sie złego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym zadzwoniła do pediatry raczej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dodam,że jak będzie 37,9 to bym podała niewielką kawkę syropu dla niemowląt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Przepraszam lekarz? x A czy normalna temperatura ludzkiego ciała to nie czasem 36,6? Ja bym się bała, przecież to znaczy, że dzieje się coś niedobrego w organizmie Twojego dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nigdy nie zbijam, jeśli temperatura jest 38,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi lekarze zawsze mówią, żeby zbijać powyżej 38. Poniżej nie, żeby dać organizmowi szansę na samodzielne zwalczenie infekcji. Ale dłużej też nie radzą czekać, bo wysoka gorączka jest niebezpieczna i bardzo osłabia organizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
powyzej 38 sie zbija a teraz ja mam pytanie czy idziecie do lekarza na drugi dzien zeby zbadal dziecko czy obserwujecie jak bedzie sie czuc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A gdzie mierzyłaś? Może dziecko przegrzane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
15:38 zawsze podaje sie pelna dawke! Niewielka? Co to wogole znaczy? Ze pol, ze cwierc? Niepelna dawka moze nie zadzialac, bo syrop liczy sie od wagi dziecka, a kolejne 6 h musisz czekac, bo chyba jakby temp jeszcze wzrosla , nie podalabys kolejnej "niewielkiej dawki"? Zawsze daje gdy przekroczy 38, a po kolejnych 15 min wciaz rosnie - czyli np jest 38,2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
19:06. Gdy cora byla mlodsza zawsze szlam. Kiedys dostala temp i oczywiscie podalam lek, ale zbilo na chwilke. Poszlam do lekarza - lekkie zaczerwienienie gardla. Chyba intuicja mna pokierowala , bo wymusilam skierowanie do szpitala. 40 min pozniej przy przyjeciu corka omal nie udusila mi sie na rekach,od razu dostala leki na rozkurczenie pluc i tlen, na wypisie dwa tyg pozniej - zapalenie krtani, ostra niewydolnosc oddechowa. Tylko 40 min i tylko to ze corka zawsze miala ciezka do zbicia goraczke. Teraz ma juz 12 lat i sama powie jak byloby bardzo zle, ale jak byla mama, ku ostroznosci szlam do pediatry, przezornosc nie zaszkodzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×