Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Markizy czy rolety na okna dachowe?

Polecane posty

Gość gość

Witam, mam dylemat w związku z wyborem czegoś, co zasłaniałoby mi okna dachowe. Głownie jako ochrona od słońca. Zarówno markizy jak i rolety byłyby zewnętrzne (lepiej odbijają światło niż te wewnętrzne, no i szyba się nie nagrzewa), firmy Velux - bo takie mam okna (łącznie 6 dachowych) 1. Markizy - zacieniają/ odbijają światło w 73 %, koszt na wszystkie okna to jakieś 1600 zł (wersja manualna ). Wersja elektryczna - ok. 6600 zł, wersja solarna ok. 8650 zł. Niestety zapomniałam spytać z czego są wykonane. Na ich stronie jest napisane, ze jest to materiał w formie siateczki. 2. Rolety - zacieniają w 100%/odbijają światło w 97% , dodatkowo izolują (plus 27%), redukują hałas deszczu itp., wykonane z aluminium. Koszt na wszystkie okna - ok. 7400 zł (wersja manualna lub elektryczna), 11.200 zł - wersja solarna. Dodam, że okna kosztowały ok. 6500 zł (po rabatach). Rolety czy markizy? Skłaniam się ku roletom manualnym/elektrycznym (ta sama cena) Ma ktoś z was? Możecie polecić lub odradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przepraszam, pomyliłam działy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja uważam, że ani jedno, ani drugie, wybacz, ale mimo wszystko, ze rolety i markizy to fajne rozwiązanie, to sama do siebie zdecydowałam się na zakup żaluzji dachowych. Zobacz sobie (http://zaslaniamyokna.pl/zaluzje/) , generalnie tam masz opisane ich zalety, ja tylko od siebie mogę dodać, ze lubię czasem siedzieć w półmroku, czasem lubię, jak delikatnie światło wpada, czasem lubię w ogóle cień, a żaluzje dzięki takiej regulacji umożliwiają mi wszystkie opcje, co polecam, serio, jest fajne rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mimo wszystko wolę rolety, lepiej sprawdzają się na moich oknach. Choć to pewnie zależy od konkretnej firmy tych okien, ja kupowałam Velux w sklepie http://www.veldach.com.pl/ i do nich rolety pasują świetnie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najłatwiej chyba zadzwinic do jakiejś firmy zajmującej się zawodowo roletami poszukaj jakiegoś producenta rolet na pewno ci doradzi ja jestę z rudy slaskiej a kupiłem w świetochłowicach w firmi Dom-Partner a tu masz adres do rolet dachowych.http://www.dom-partner.eu/rolety-okien-dachowych/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aida0
Ja polecam markizy. U mnie sprawdzają się rewelacyjnie. Jestem bardzo zadowolona. Zamawiałam markizy w Roletex. Świetnie działają, a montaż szybki i fachowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem zwolennikiem okien dachowych. Kupowałem swoje w http://www.blachymetalex.pl/ i muszę powiedzieć, że jestem z nich naprawdę zadowolony. Mają solidne produkty i dobre ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam rolety i sprawdzają się świetnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W tej kwestii to najlepiej pytać specjalistów. Możesz po porade udac się do www.veldach.com.pl , specjalizują się w oknach połaciowych wiec na pewno cos dobrego ci podpowiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W przypadku markiz to powiem, że ostatnio kupowałem coś takiego do swojego butiku w Poznaniu. Całością zajęła się grupa Studio Rolety z serwisu www.studiorolety.pl. Mają szeroki wybór markiz w wielu wariantach. Doradzają, robią pomiary, montują, także wszystko mogłem załatwić w jednym miejscu, co pozwoliło sporo zaoszczędzić na czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja posiadam kilka okien dachowych w swoim domu, bardzo duze rozmiary od www.veldach.com.pl i mogę powiedziec, ze lepiej sprawdzaja się rolety w moim przypadku, wiec i w twoim prawdopodobnie będzie tak samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja mam plisy na oknach dachowych i uważam że był to najlepszy wybór. Polecam firmę www.lechrol.pl, bardzo dobry producent rolet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Okna dachowe są specyficzne i trzeba do nich dobrze dobrać zasłonę. W lecie słońce jest niesamowite, u mnie w mieszkaniu było aż za gorąco na poddaszu. Musiałam zamieć zwykłe rolety na markizy, które zaciemniały i nie prowadziły do nagrzewania zarówno siebie i pomieszczenia. Taka markiza zewnętrzna, która sama się rozwija to dla mnie dużo bardziej trafiony wybór. Jeśli macie okna firm VELUX i FAKRO to możecie obejrzeć sobie ofertę firmy Roletyplus, bo mają fajne dostosowane markizy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wariatka8
Ja bym wybrała markizy przeciwsłoneczne. Są one ostatnio bardzo popularne a jak się znajdzie odpowiednią firmę to nawet korzystne cenowo;) dlatego polecam zaglądnąć tutaj http://maxrolety.pl/markizy/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
@gość Moim zdaniem te markizy Fakro to rewelacja. Nie wiem jak z tymi drugimi, ale Fakro zmniejsza o kilka stopni temperaturę w domu. Jeśli różnica wyniesie 5 stopni licząc od 27 to te markizy robią naprawdę bardzo przyjemny chłodek. Ja już nie chciałabym wrócić do zwykłych rolet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalinka890
Niby te 5 stopni to niewiele, ale opis brzmi zachęcająco. ;) Ja się zastanawiam nad sposobami zmniejszenia temperatury w domu i markizy wyglądają na bardzo sensowne rozwiązanie. Boję się nieco klimatyzacji, ponieważ jej często używanie oznacza duże koszty na zdrowiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No tak, istnieją tez tańsze zamienniki markiz na okna dachowe. http://www.dachyonline.pl/p1014,markiza-do-okna-dachowego-dakstra-dakea-rooflite-tyrem-i-velux-ochrona-przed-nagrzewaniem.html 80% zatrzymanego światła słonecznego-praktycznie do każdej marki okien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Można tez tańsze od oryginalnych rolet : rolety do okna fakro, naprawdę się sprawdzają. http://www.dachyonline.pl/p520,roleta-zaciemniajaca-do-okien-dachowych-fakro-rooflite-velux-tyrem-dakstra-i-dakea-78x118-cm.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość borowik87
Ale markiza Fakro raczej nie ma zatrzymywać światła, tylko zatrzymywać nagrzewanie się wnętrza domu. A światła przepuszczać (przynajmniej w tej wersji 10% przepuszczalności) jak najwięcej. Nie mylcie właśnie markiz i rolet. Autorka dobrze to rozpisała. To są produkty o różnych przeznaczeniu i nie mają tożsamych funkcji. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Toccia
A te markizy Fakro można samem montować?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×