Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Masaya

Marzec Kwiecień 2017

Polecane posty

Zapraszam mamy, dotychczas korzystające z tematu "Mamy na Kwiecień 2017!", do kontynuowania rozmów w tym nowo-założonym temacie. Miejmy nadzieję, że zniknie problem z otwieraniem się stron :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia27lat
Bardzo dobry pomysł bo można oszalec jak się pisze a cały dzień pusto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdaw35
Dzieki wielkie Masaya, bo juz szalu dostawalam. Miejmy nadzieje , ze Tu pojdzie sprawniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoscAnia27lat- oj tak, tym bardziej, że coraz bardziej emocjonująco będzie się robiło :-D relacje po porodzie, wymiana doświadczeń i spostrzeżeń odnośnie opieki nad maluszkami. No jak nic forum musi być sprawne: -D Odnośnie postów ze starego forum: GoscAnia27lat- Może córa pójdzie w takie artystyczne klimaty ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdaw35- nie no, w naszym stanie szał nie wskazany :-D Essence13- mi też tak gorąco wiecznie. W obu ciążach tak mialam. Nie wyobrażam sobie siebie w 3 trymestrze w lato!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drugaciaza32- ja nie mogę. Ale Ci tam mieszają w szpitalu. Nic dziwnego, że macie takie przeboje. Weź zmykaj stamtąd jak najszybciej. W domu nabierzecie sił i szybciej się ze wszystkim uporacie. I upomina się, niech i wszystkim Cię informują na bieżąco. Jak wyniki, waga, ile mm podają. Może brakuje im takiej kontroli, bo tam to chyba każda po swojemu robi. GoscAnia27lat- a Tobie wypłaca bezpośrednio ZUS czy firma? Jak coś to dzwoń od razu i się dopominaj. Jakby im brakowało, to tego samego dnia by człowieka upominali :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia27lat
Masaya Też tak myślimy że będzie artystka w starszej klasie zadbamy o to żeby brała udział w konkursach od czegoś trzeba zacząć Wczoraj dziewczyny miała gości, fajnych :-) koleżanka z córkami nas odwiedziła i zawstydzila mnie bardzo ja w T-shirt cie męża kuc do tego odrosty, dres, przebarwienia na twarzy porażka jednym słowem a ona normalnie jak milion dolarów włosy jasniutki blond (kiedyś nigdy nie malowane), paznokcie zrobione a do tego schudła ze 20 kg normalnie było mi tak wstyd że masakra, czas się ogarnąć można być w ciąży ale żeby się tak zapuscic jak ja wstyd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia27lat
Zawsze szedł przelew z zusu pierwszy raz tak sobie lecą, jak do mnie to od razu dzwonili że nie ma tego owego i leć a oni to sobie lecą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Widać że tu są mamuśki zafiksowane tylko na swoim ścisłym gronie i ignorują totalnie wpisy gości którzy chcą dołączyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Posty od gości nie zawsze są pozostawione bez odpowiedzi. I wiele razy same nie odnosimy się do wypowiedzi mam, które towarzyszą nam już od dawna. Zaglądając na chwilkę niekiedy nie ma czasu, żeby wszystkie wypowiedzi przeczytać, a co dopiero odpisać na nie. Ostatnio konserwacja była jeszcze bardziej utrudniona przez niewyświetlanie wszystkich postów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdaw35
Gosciu nie wiem z Kat takie wrazenie. Nie widac , zeby ktos z poza grona cos napisal oprocz ostatniego Twojego postu. Bardzo chetnie witamy nowe osoby I nie ignorujemy niczyich postow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdaw35
Moj poprzedni post byl do goscia z 18.38

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje wrażenie jest z tad iż to już drugi raz próbuje przebić się przez wasze grono. Jeśli ciagniecie dany temat to nie zwracacie uwagi na inne. No trudno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdaw35
Ostatnio przez kilkanascie godzin nie wyswietlaly sie postow wiec moglysmy pominac jakis temat.Napewno nie mialo Na celu nikogo ignoriwac. Wrocilam Na poprzednie forum I znalazlam pytanie odnosci stosowania lisci malin. Nie wiem czy to byl Twoj post gosciu ale odpowiem. Nigdy nie slyszalam o stosowaniu lisci malin pod koniec ciazy , dlatego tez nigdy nie stosowalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmakak
Ja mialam.napisac o naparze z lisci malin ale nie dodawalo postow prosze sie nie bulwersowac gosciu. Ja pije od.tygodnia delikatnie po szklance dziennie. Od tego zaczynam po 2 szklanki. Niema on zamiaru wywolywac porodu ale dobrze ukrwic krocze. Nie znam badan i ich wyników. Lubie pic ziola wiec pije na pewno nie zaszkodzi. Zaleca się od 34 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia27lat
https://parenting.pl/herbata-z-lisci-malin Tu coś o tym jest ale dla mnie to trochę abstrakcyjne :-) herbata ma pomóc w porodzie trochę nie możliwe, dziwne A tak z innej beczki, synek ma często czkawke na wieczór mąż panikuje że może coś mu się stać, że ta czkawka od jedzenia od tego co ja jem a tak szczerze to ja sama nie mam pojęcia dlaczego tak często czka i czka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdaw35
GoscAnia27 lat. Moj dzidzius tez ma bardzo czesto czkawki. Jedne dzieci maja czesciej inne zadziej i Sa one calkowicie nieszkodliwe, malo tego Sa one duzo mniej meczace niz czkawka u doroslego czlowieka. Nie ma to zwiazku z pokarmami, ktote Ty przyjmujesz a jest spowodowane polykaniem wod plodowtch przez dzieciaczka. Te info mam z ksiazki o 9ciu miesiacach ciazy opracowanej przez lekarzy wiec Sa raczej wiarygodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdaw35
Od kilku dni bardzo bolesnie odczuwam ruchy corci, szczegolnie walenie w szyjke macicy -dramat. Az sie zdaza krzyknac z bolu jak wlasnie przed chwileczka. W piatek lekarz stwierdzil ,ze mala glowka do dolu ale jeszcze niewstawiona. Ja sie zastanawiam co bedzie jak sie glowka wstawi. Chyba bede wyc z bolu i chodzic okrakiem. Ech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćjolucha
Jestem i ja na nowym forum- faktycznie ciężko było już na tamtym. Co do czkawki, to mój też ma często, ale moja gin mówi, że to głównie jak się zje słodkie to małemu smak wód bardziej odpowiada to też szybciej je połyka i stąd czkawa. Chyba coś w tym jest, bo mój ma czkawkę tylko po tym jak się nawciskam słodyczy :) Mały waży 2650g i obecnie leży w poprzek. Robiłyście już GBS-a? Ja wczoraj robiłam i czekać mam do 7 dni na wynik. A poza tym to mam wrażenie, że mały cały czas się tam jeszcze kręci dookoła, bo raz mnie kopie w pęcherz, a raz w żołądek. Albo mi się wydaje tylko, bo nie powinien mieć już aż tyle miejsca..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaMM
Super pomysł z nowym forum. Miejmy nadzieję, że teraz będzie dodawać od razu. Tym bardziej, że coś czuję, że niedługo wszystko się ruszy :-) Moja sąsiadka stwierdziła, że "siedzę na bombie zegarowej, ktora w każdej chwili może wybuchnąć". Chodziło jej, że przy końcówce można się spodziewać porodu w każdej chwili. My jutro zaczynamy 37 tc. Młody od 1.5 tyg nisko więc chodzę jak kowboj i muszę siedzieć w rozkroku bo brzuch na kolanach. Do lekarza idę dopiero za tydzień i boję się, że nie zdążę z GPS. Trochę trzeba na to poczekać, ale jakby co to będę się domagać antybiotyku, bo córka miała więc niby muszą dać. Skurczy brak. Co do czkawki to zupełnie normalne. Córka miała bardzo często. Syn teraz zwykle wieczorem. Wtedy córka podchodzi do brzucha i mówi "Michaś napij się tej wody, którą masz w brzuszku, to będzie Ci lepiej". A jak czkawki się kończą to cieszy się, że mogła doradzić bratu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Masaya
Coś długo czekacie na wyniki gbs. Ja jak oddawałam w piątek, to w poniedziałek miałam już wyniki. Wczoraj miałam już 'stracha', bo cały wieczór, aż do 22 męczyły mnie bolesne skurcze. Ani siedzieć, ani chodzić, ani leżeć. W końcu wzięłam nospę i poszłam spać. Wszystko minęło i spałam jak dziecko przez 6 godzin, bez ani jednej pobudki. Nad ranem myślałam, że pęcherz mi wysadzi :-P Ale czuję się wypoczęta :-) Mąż już sie śmiał, że chłopcy chyba sobie upatrzyli kobiece święta. Starszy z Walentynek, to byłby ubaw, gdyby młodszy wybrał sobie Dzień Kobiet :-D Na razie jednak bez takich niespodzianek. Dziś kobietki pełen relaks, najlepszego z okazji naszego święta :-) :-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia27lat
Doczytalam wczoraj o tej czkawce bo mój mąż panikowal :-) synek zrobił mamusi dzień kobiet i dopiero rano się obudziłam z pełnym pecherzem :-) teraz ma czkawke :-) młody się rusza jak szalony główkę w dół pcha a nogi czuje pod zebrami wielki chłop :-) Nie robiłam GPS a co to jest? Wiem mogę doczytac ale od was dowiem się więcej. Bardzo mnie boli kręgosłup kurcze ciężko się schylic po cokolwiek WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO KOBIETKI :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama po raz czwarty
Ja bede robić gbsa dopiero za 2 tygodnie w 38tc. Co do czkawki to moja srednia còrka miała bardzo często czkawke jak była w brzuchu i po urodzeniu miała tak samo czesto. Mòj maluch miał tylko pare razy czkawke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama po raz czwarty
GoscAnia27lat Ja mialam czesto problemy z platnosciami z zusu bo jak sie okazalo pracodawcy nie chcialo sie oddawac l4 od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia27lat
Mama po raz czwarty Właśnie jestem ciekawa czy zaniosl wogole l4 do zusu bo innego powodu nie widze zawsze wszystko było ok a dziś też nie ma przelewu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmakak
GośćAnia27 a.w ogole zadnych pieniedzy nie przelali? Bo oni placa za.tyle dni na ile jest zwolnienie i czesto idzie turami... Ja.dzis sprzatam w domu dobrze ze maz.zrobil lazienke bo coraz ciężej samej ogarnac..uff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia27lat
Zawsze mam 30 dni zwolnienia a pieniędzy nie ma nawet grosza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia27lat
Pieniądze wpłynęły fakt że o 43 zł mniej niż zwykle ale są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćjolucha
GośćAnia27- GBS to badanie pod kątem paciorkowców. Podobno niebezpieczne dla dzidzi przy porodzie gdyby się okazało, że mama to ma. Jak wynik jest pozytywny to przed porodem dostaje się antybiotyk żeby chronić dziecko. 3 dni na wynik? Mi kazali czekać do 7 dni, ale w takim razie będę dopytywać wcześniej. Skurcze mi ucichły, pozamykana jeszcze jestem. Wszystkiego Najlepszego kobietki - również dla tych w brzuszku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×