Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość odpowiedzcie prosze

Maz jechal po wplywem alkoholu. Co mu grozi?

Polecane posty

Gość odpowiedzcie prosze

Maz mial 0,6 promila policja zabrala prawo jazdy, sprawa trafi da sadu. Czy moze ktos napisac ile wyniesie grzywna? i czy mozna ja splacac ratami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skur/wieli którzy jezdza po pijaku do kamieniołomów powinni wysyłać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpowiedzcie prosze
ale ja nie prosze o ocene mojego meza, bo sama mam zdanie na ten temat. Pytam jednak o cos innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej niech idzie zapyta prawnika, co ma zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kobieto mogł kogoś zabić a ty pytasz ile wyniesie grzywna? mam nadzieje ze duzo, zero tolerancji dla osób wsiadających do auta po alkoholu!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Zgodnie z obowiązującymi obecnie przepisami kiedy zawartość alkoholu w organizmie kierowcy przekracza 0,5‰, siadanie za kółkiem jest już przestępstwem i podlega karze na podstawie art. 178a Kodeksu karnego. Kodeks karny przewiduje, że w takiej sytuacji kierowcę można ukarać grzywną, którą ustala się w stawkach dziennych (od 10 do maksymalnie 540 stawek, wysokość jednej stawki wahać może się od 10 do 2000 zł). Decyzja o ustaleniu wymiaru grzywny pozostaje w kompetencji sądu, który wydając ją uwzględnia nie tylko stopień naruszenia przepisu i zachowanie kierowcy, lecz również jego zarobki czy sytuację rodzinną. Z popełnieniem opisywanego przestępstwa wiąże się również utrata uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych na czas od roku do 10 lat. Gdy natomiast pijany kierowca spowodował wypadek, w którym ktoś poniósł śmierć – sąd może zadecydować od dożywotnim zakazie prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości trafić można również do więzienia (do 2 lat). W sytuacji, gdy pijany kierowca spowodował wypadek, może spędzić za kratkami nawet 10 lat."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpowiedzcie prosze
dziekuje za odpowiedz. Czyli sad ustala i bierze pod uwage sytuacje rodzinna. To dobrze:) Moze w takim razie duzo nie dostaniemy. I nie rozumiem dlaczego ktos sie oburza, ze pytam o grzywne. To chyba normalne ze interesuje mnie to ile bedziemy musieli zaplacic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
normalne??? szkoda ze nie pytasz tego swojego durnego faceta czy to normalne wsiadać do auta po alkoholu! w głowie mi się nie mieści taka sytuacja!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po pierwsze bardzo prawdopodobne, że na rok straci prawko. Wysokość grzywny zależy w dużym stopniu od województwa. Szczerze mało, który sąd bierze pod uwagę majętność rodziny w doborze wysokości kary. Brano to jeszcze pod uwagę jakieś 2 lata temu. Teraz duży nacisk kładziony jest na egzekwowanie najwyższych dostępnych kar dla pijanych kierowców. Oczywiście w papierach pozostaje informacja o przestępstwie. Patrząc z boku, porównując do innych przestępstw, kierowanie pod wpływem alkoholu wydaje się "niewielkim" występkiem ( zdanie większości społeczeństwa) ale prawnie to poważne przestępstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciesz sie autorko, ze nie mial jakiegos wypadku po drodze. Pijany jest zawsze winny i idzie na pare lat do pierdla. Dopiero bys wtedy uzyla, koniec jego pracy, dochodow, a ty z paczkami w odwiedziny do wiezienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpowiedzcie prosze
Niektore zwas sa jakies dziwne. Oczywiscie ze nie popieram zachowania mysle i mam takie zdanie jak wy ale temat nie jest o tym jaki to jest moj maz i jak to chce go z wami poobgadywac. Zdaje sobie sprawe z jego blupoty ale przeciez go nie zabije a problemem teraz jest dla mnie kara bo nie stac nas by zaplacic duzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Potencjalny morderca - a takim jest Twój mąż - powinien zapłacić grzywnę w wysokości 12 swoich pensji miesięcznych. Do tego powinno publicznie podawać dane i zdjęcie takiego delikwenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mógł nie jechać po pijaku to by nie było problemu z karą, proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpowiedzcie prosze
no mogl. Ale to moja wina ze jechal? to ja jechalam czy on? idz i mu powiedz ze mogl nie pic albo nie jechac a nie do mnie masz pretensje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Więc po co pytasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na pewno taniej by go kosztowała taksówka, niż kara którą zapłaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpowiedzcie prosze
pytam o kare a nie o ocene jego postepowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
powyżej 0.5 promila to przestępstwo i nawet na 10 lat może isc do paki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"pół roku temu miałam tu podobny temat tyle, ze mój mąż miał jeszcze wyrok w zawieszeniu. Mój mąż dostał 3 tysiące grzywny, prawko zabrane na rok i przymusowy udział w spotkaniach AAjezyk.gif Nic poza tym. Fakt, że użyliśmy trochę znajomości do tego, ale napiszę ci żebyś się nie martwiła, bo będą c***isac tutaj okropne rzeczy i cię straszyć. Nie słuchaj, a raczej nie bierz tego do siebie. Mój temat tutaj był dość długi tez mnie straszyły, psiały, że do więzienia pójdęsmiech.gif to wariatki bez rzetelnych informacji także głowa do góry" x Nie bój się. Następnym razem pójdzie siedzieć. Poraz kolejny bowiem pojedzie pijany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak chcesz dowiedzieć się rzetelnej informacji - idź do adwokata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpowiedzcie prosze
ojej... 3 tysiace? nas na to nie stac to nawet nie jest jegopensja miesieczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
5000 zł to minimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpowiedzcie prosze
dla nas duzo. Maz zarabia 2200zl a sa przeciez oplaty i zycie. Z czego to splacic? a moze mozna to jakos odrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wasi męzowie to potencjalni mordercy. Ciekawa jestem, jakby jakis pijany kierowca potracił wasze dziecko - jak wtedy byscie sie zachowywaly?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Można odrobić - maz wtedy pojdzie do wiezienia. a ty ruszysz 4 litery do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
słuchaj kazdy mandat kredytowy mozna spłacac na raty. wypłeniasz plankiet na poczcie piszesz numer mandatu itp a w tytule wpisujesz 1 rata ze 100 i huj . pamietajcie ze panstwo zeruje na nieznajomosci prawa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"słuchaj kazdy mandat kredytowy mozna spłacac na raty. wypłeniasz plankiet na poczcie piszesz numer mandatu itp a w tytule wpisujesz 1 rata ze 100 i ch*j . pamietajcie ze panstwo zeruje na nieznajomosci prawa ." x I za parę miesięcy będzie miała wizytę komornika. Dobra rada, nie ma co! Owszem - można rozłożyć MANDAT, a nie GRZYWNĘ. I aby rozłożyć mandat na raty - trzeba napisać pismo uzasadniające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Drogi autorze - a widziales sie w BIK-u , wiesz jak trudno wyczyscic sobie historie? Radze sprawdzic i powodzonka z kombinowaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpowiedzcie prosze
jestem zla na meza ze to zrobil ale czego wy sie do mnie rzucacie? przeciez to nie jechalam pod wplywem. No co za glupie zachowanie byle chyba tylko komus dokopac:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×