Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Menu 9 miesieczniaka.Pomocy!!!!!

Polecane posty

Gość gość

Witam. Moj 9,5 miesieczny synek nie chce jesc. Karmie jeszcze piersia poniewaz nie chce stalych posilkow. Jego menu. 6-7 piers 10-jogurt nestle truskawka albo pol sloiczka owocow,piers. 11- 12 piers bo Viktorek idzie spac (zasypia tylko przy cycu) 14-15 obiadek,max 10 lyzeczek( bez roznicy czy sloik czy obiadek ktory ja ugotowalam 17 -18 troche chlebka(3-4 kesy) czasami ze 3-4 flipsy 19-20 -30 ml.rzadkiej kaszki,piers i lulu W nocy budzi sie 3-5 razy na piers a ostatnio pobil rekord 8 razy.Jak slucham moich kolezanek ile jej dzieciaki jadly to plakac mi sie chce.daje mu cycka bo chce seby cokolwiek jadl,dodam ze zaczyna juz sam chodzic:-) probowalam go dluzej przetrzymac bez piersi i nic,tylko wiecej placzu przy karmieniu.Blagam poradzcie co moge zrobic zeby zaczal wiecej jesc normalnego jedzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
On je praktycznie co godzinę dziewczyno przekarmiasz go

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli mam robic dluzsze przerwy? Pytam bo to moje 1 dziecko i nie wiem co mam robic. Dodam tylko ze to sa male porcje jedzenia.Ile takie dziecko powinno zjadac np.na obiad i dlaczego tak czesto budzi sie w nocy na karmienie? Czy z glodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja też ma 9, ale jedzie na butelce. ok. 6.00- 210ml mleka ok. 9.30- porcja kaszki z owocami ok. 13.00- obiadek domowej roboty (czasem słoiczek) ok. 16.00- 210 mleka ok. 18.00- owocek ok. 21.00- 210 mleka zagęszczonego kaszką, do niedawna też mi płakała często w nocy, dziewczyny z forum poleciły mi zagęścić mleko kaszka i faktycznie podziałało. śpi jak suseł. a posiłki je aż jej się uszy trzęsą. czasem czegoś nie chce, ale jej wtedy nie zmuszam. mam ten komfort, że wiem że to łasuch i prędzej czy później wszystko wróci do normy. jak przybiera twój syn na wadze? może mu to w zupełności wystarcza. powiem ci, że moja z początku też słoiczków nie chciała, ale tak codziennie parę łyżeczek i nawet nie zauważyłam kiedy zaczęła opędzlowywać całe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przybiera na wadze ladnie,to znaczy szalu nie ma ale i niedowagi tez.Tylko martwie sie ze to troszke malo jak na 9,5 miesiecznego smyka.Dodam tez ze jest bardzo zywym dzieckiem i nie usiedzi chocby 5 minut.Viktor nie umie pic z butelki,nie chce smoczka.2 dni temu kupilam juz 6 butelke i wypil dzisiaj 30 ml.kaszki owsianej.Mieszkamy w Szwecji i tutaj prawie wszystkie dziec***ija taka rzadka owsiana kaszke przed snem.Nasze kaszki smakowe,ryzowa,manna nie smakuja mu,nie chce i koniec. Karmienie jego to dla mnie cholernie duzy stres,czasami odpuszczam i daje cyca.Gotuje,wymyslam zupki,obiadki i nic.Sloiki tez kupuje ,juz sprobowalismy z 35 roznych.Maly sloiczek-obiadek je przez 3 dni i to nie do konca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córka je tak : godzina 6-7 w zależności jak wstanie 210 mleka zagęszczonego kaszką 10-11 kaszka albo jogurt 14 obiadek caly słoiczek 17 deserek cały słoiczek 19 mleko z kaszką 210 . Po takim dniu kąpiel butla i spać przesypia cala noc do rana :) ja wprowadzilam taką rutynę stałe pory karmienia u mnie to się sprawdza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ma juz ząbki ? może to przez to nie ma apetytu :/ takie małe dziecko nie wie przecież co jest dobre, powinno jeść wszystko co dostaje dopiero uczy się smaków poznaje je. Musi tu byc inna przyczyna niejedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja też ma 9,5 miesiąca. Jest na mm(nutramigen) 7-8 mleko 180ml 10-11 mleko 180ml (do spania) 13-14 obiadek 17 deserek albo owoc 20-mleko na noc i śpi do rana. Od czasu do czasu podaje jej kaszkę tylko sinlac, bo ma skazę i nie może nabiału. Między posiłkami,zje chrupka czy biszkopta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ma juz 2 na dole i 2 na gorze,teraz wychodzi mu sie gorna dwojka.Od jutra sprobuje przetrzymac jego z tym cyckaniem i zobaczymy jaki bedzie efekt.Caly sloiczek- marzenie:-)Spijcie dobrze i bardzo dziekuje za kazda rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziecko w tym wieku powinno jesc 5 posilkow + karmienie nocne piersią. Brzuszek musi odpoczywac ok 3 godz. miedzy posilkami. I po co dajesz slodzone jogurty. Daj zwykly, np z rozgniecionym bananem. Wieczorem chleb lub flipsy??? A nie lepiej jakies gotowane warzywo z kaszka ( np. Jaglana)i odrobina dobrego tluszczu (dla lepszego rozwoju mozgu). slaba odzywczo ta dieta, autorko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesli juz ma tyle zabkow to powinien czesciej gryzc a nie ssac, sprobuj mu dawac np kanapeczki z maslem i szynka lub twarozkiem pokrojone na kawaleczki, miekkie kawalki owocow i ugotowane warzywa, kawalki pieczonego miesa lub ryby, poloz mu to przed nim i niech sam chwyta raczkami i wklada do buzi, w tym wieku powinien to juz umiec. Dziecko nie musi lubic sloiczkow, moje na przyklad w ogole ich nie chcialo jesc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziekuje za wszystkie odpowiedzi,od rana probuje zastosowac kilka z Waszych porad i jak na razie sniadanie to 10 lyzeczek kaszki owsianej pomieszanej z owocowym musem- dla nas to sukces:-),wyplakany cycek,spacerek i popoludniowa drzemka.Zobaczymy jak to bedzie z obiadem jak Viktor wstanie.Dzisiaj chce go troche przetrzymac zeby poczul sie glodny to moze zje troche wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Budzi się w nocy bo to nocny marek będzie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko,moja córka tez bardzo Malo je...od momentu jak zaczęło sie ząbkowanie jest jakiś hardcore.Sa lepsze i gorsze dni.Takie dni ze nie mam juz sil walczyć z nią o to jedzenie.Ma dzis 10 msc skończone i wazy 7650 g.Jest bardzo dluga ale szczupla.Do tego strasznie *****iwa,nie usiedzi w miejscu.Lata po całym domu i wszystko spala....Jak czytam czasem ile ważą dzieci w jej wieku to podłamuje sie strasznie....Gotuje jej sama zazwyczaj,jestem mamą antysłoiczkową. Ręce mi opadają jak zrobię jej jakas super zupę czy deser a ona odwraca głowę i po prostu nie chce. Wyniki badan ma super,mocz i kupka tez ok.Zadnych bakterii.Dostaje Dicoflor.Jest na mleku Hipp od 3 m.ż. Chociaż mleko tez mogloby dla niej nie istnieć.Pije max 2xdoba po 120 ml.Zagęszczam jej kaszką.i mam duże powody by się martwic mimo ze lekarze pocieszają ze skoro wyniki dobre to nie ma czym się martwic.A dodam ze corka ma tyle sily ze potrafi przesunąć lawe na drugi koniec pokoju czy wyprowadzić krzesła z kuchni....juz stoi,raczkuje jak szatan jakiś.Jest okropnie *****iwa.Ale wszystko w normie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córka w wieku Twojego synka jadła: 6-7 mm 150ml 9-10 kaszkę która sama gotowałam z owocami (płatki owsiane, płatki ryzowe, kasza manna, kukurydziana, jaglana i do tego jakis owoc) 14-15-16 zależy jak wstała/ obiad i tu był problem bo tez potrafiła kilka łyżeczek zjeść wiec zabrałam mleko do spania ktore buło przed obiadem i zaczęła jesc lepiej co nie oznaczało normalnie jednak lepszy rydz niz nic 17-18-19 zależy jak z obiadem było dostawała biszkopty własnej roboty, czasem kawałek ciasta czy tam czegoś 20-21 mleko 150ml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dro4er
I'm on work experience what are caverta tablets France was one of the first countries to introduce a so-called âthree strikesâ law to discourage the unauthorized downloading of copyright works. Internet subscribers who failed to secure their connection, allowing it to be used for illegal downloads, were warned, first by email, then by registered letter and finally with a convocation to be interviewed by Hadopi. If illegal downloads continued, a court could suspend subscribersâ Internet connections and fine them up to â¬1,500 (US$2,000). Now they face only a fine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mathew
I've just graduated was ist sildalis "DoD regulations don't allow transgender individuals to serve in the U.S. military, based upon medical standards for military service," Pentagon spokesman Navy Lt. Cmdr. Nathan Christensen says.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje ma 9,5 miesiaca i jest na piersi. 5-6 piers 8 kaszka na mm 11 owoce, nie daje sloikow, normalne owoce świeże lub gotowany mus w domu 14-15 obiad, kasza/ziemniaki/ryz i makaron ciemny/ mieso i warzywa, gotowane w domu, czesto miksowane ale nie zawsze, tylko gdy jest twarde mieso Np schab. Reszte zjada rozdrobniona widelcem lub z grudkami. Papek nie chce. 17 jogurt naturalny, domowy kisiel lub budyń. Czasem owoc lub porcja warzyw, co tam mam. 1930-20 piers w nocy sie budzi ale daje tylko trochę wody bo ma juz 10 zębów i uwazam ze nie powinna juz pic mleka jeśli sie nie domaga bo wystarcza te kilka lykow wody. wprowadź lepsza dietę, spróbuj dawac dziecku do ręki, moje samo wyrywa lyzeczke przy obiedzie albo wypluwa, bierze do ręki i zjada samo. Moze ta odrobina doroslosci poprawi apetyt? wg mnie dziecko nie powinno mieć tyle posilkow mlecznych, 2 na dobę wystarcza, mozna dawac częściej pierś o ile je tak jak powinien. Do 14 od porannej piersi twoje dziecko nie ma konkretnego posilku, gdzie śniadanie czy drugie śniadanie? Moje po porannej piersi po 2 h jest glodne. Potem trochę obiadku i znów nic do wieczora a tam tylko 30ml kaszki. Moze zrob mu normalna kaszke? I nie te slodkie badziewia albo jajko z chlebkiem, twarożek? Chcesz dawac pierś na kolacje to dawaj ale dopilnuj by posilek po obiedzie byl pelnowartosciowy. Pocztaj o diecie i zdrowym żywieniu dzieci, odrobina obiadu, trochę kaszki i śniadania nie zapewni wszystkich skladnikow do prawidlowego rozwoju a slodkie, owocowe jogurty to sam syf, daj naturalny z owocem lub bez. Zje dużo to min 3h przerwy, trochę to 2h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carlo
Other amount forzest wo bestellen Gibbons added that he felt "an incredible amount of judgment and laughter" while delivering a monologue in the play in which his character comes out as gay, including audience members taking pictures of him with their iPhones, which he said "appalled" him. He said the cast was later told after the play's second act that the football players and other athletes in the audience were going to apologize after the show.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kraig
It's OK xlash (bimatoprost ophthalmic solution) Snooki is skinner than ever, and proud of it. The 'Jersey Shore' starlet posted a picture of herself on Twitter, showing off her newly-slim look in a sexy pink J. Valentine monokini and leopard-print hoodie. 'So happy I'm at my goal weight I was when I was in high school!' she wrote. 'Feelin fit is amazing and can't wait to tone up hardcore!' The pint-sized reality star revealed on 'The Wendy Willams Show' that she had slimmed down to 103 lbs., just five away from her target weight of 98 lbs.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko , twoje dziecko powinno mieć conajmniej 3 godziny odpoczynku od posiłku inaczej jego żołądek przez cały dzień trawi ! Nabawisz go bólu brzucha. Jak on ma zjeść większe porcje skoro nie zdąży nawet solidnie zgłodnieć. Wyjdź z nim na spacer na dwie godzinki lub dwie i pół , przyjdziesz do domu i zobaczysz że ładniej będzie jadł. Jeżeli on o 12 w południe kończy pić pierś to jakim cudem za dwie godziny ma zjeść więcej na obiad? Mleko z piersi jest kaloryczniejsze niż słoiczek. Swoją drogą, mój syn w tym wieku jadał 10 łyżek stołowych zupki i to byłą całkowita norma .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziecko 9 miesięczne powinno dostawać łącznie 5 posiłków za dnia i w to mają wchodzić trzy porcje posiłku mlecznego . Przerwa między posiłkami musi wynosić 3 godziny tak by żołądek zdążył do końca strawić poprzednią "strawę" . Musisz robić konkretne przerwy w posiłkach i trzymac się regularności . Jeżeli twoje dziecko nocą dostaje tyle razy mleko , znaczy że za dnia nie będzie tak głodne jak trzeba (na śniadanie) i to jest błędne koło. Zadbaj o regularne posiłki co trzy godziny za dnia a w nocy syn sam zrezygnuje z większość posiłków. Mój mając 9 miesięcy przestał domagać się piersi nocą choć za dnia nie jadał wielkich porcji. Nie zamartwiaj się i nie wmuszaj czasem jedzenia, dziecko świetnie samo reguluje podaż, ty masz tylko dać zaproponować a to czy zechce czy nie, będzie zależeć od dziecka i musisz to zaakceptować by dziecko samo sobie ułożyło swój rytm . Skoro dzieciak waży w sam raz to nie bardzo rozumiem skąd panika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie lekarka powiedziała że do 12 miesiąca zycia dziecko ma prawo samo wybierać co chce zjeść i jeżeli będzie to głównie mleko a w tym jeden posiłek warzywno mięsny to widać tak ma być i koniec kropka . Dziecko pan, samo decyduje ile je i co lepsze, nie zagłodzi się tym sposobem :). Do 12 miesiąca też, decydującym posiłkiem jest mleko z piersi a obok stoją posiłki stałe, po 12 tym miesiącu panuje odwrotność czyli główną rolę grają posiłki stałe a dodatkowo dziecko dostaje dwa do trzech razy mleko. Twój szkrab ma dopiero 9 miesięcy i ma prawo na żądanie dostawać mleko . Jeżeli zje choć jeden posiłek stały to wystarczy. Takie jest zdanie mojego lekarza. Ja jestem z At . Pozdrawiam :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dewayne
A jiffy bag neurontin cost per pill Over the weekend Snowden stunned U.S. officials by fleeing from Hong Kong, where he's been in hiding for weeks, for Moscow, despite the U.S. having filed charges against Snowden including espionage and an extradition request made to Hong Kong.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Filiberto
I'd like to open a personal account neurontin pill uses "I remember thinking, 'oh I just don't know, I have to talk to these folks about these issues,'" Sinema said of that first day. "And I got inside and about five minutes later I thought, 'oh my God, I've got to run for this job, these guys don't know what they're talking about at all."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wallace
A pension scheme buy gabapentin 600 mg ml Today's beard says "that you work in the artistic world", Cotta said, adding that despite its new-found popularity it might still raise a few eyebrows in more traditional work environments such as banking or insurance.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×