Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Metka cebulowa i wieprzowa a tatar

Polecane posty

Gość gość

Witajcie, muszę dziecku do szkoły zrobić tatara, nie będę się wgłębiać, no ale muszę zrobić, a nigdy mi nie wychodzi. Czy mogę zamiast mięsa i przypraw dać metkę cebulowa lub wieprzową i do tego jajko, co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cebulowa czy wieprzowa to nie tatar ;-( co najwyżej jest metka tatarska, możesz popróbować. Najlepiej jednak byłoby samemu przyrządzić tatar, najsmaczniej i najpewniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale czy 8 letnie dzieci zauważą różnicę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
8letnie dzieci w takim razie nie poznaja, ze Ci tatar nie wychodzi :P zrob jak umiesz i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a nie mozesz kupic tego z Sokolowa, co jest w biedronce??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
8 letnie dzieci jedza tatara w szkole ?!I w dodatku z takiego zrodla,jak to co proponuje autorka :OGdzie to mozliwe?:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kiedy byłam w gimnazjum to też takie rzeczy wymyślali. Był np tydzień europejski i każdego dnia mieliśmy okazję spróbować tradycyjnych potraw z innych krajów. O ile dobrze pamiętam to jedzenie dostarczała jakaś firma- gdybyśmy się potruli to mieliby kogo oskarżyć ;) no, ale to było w gimnazjum. Osmiolatki to mogą w ogóle surowe mięso jeść? Tak pytam z ciekawości, bo sama takich rzeczy nie jem. Wracając do tematu to można kupić gotowego tatara, już z przyprawami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ośmiolatki spokojnie mogą jeść. A zrobienie tatara nie jest niczym skomplikowanym, tylko co najwyżej drogim (bo musi być do tego dobrej jakości polędwica wołowa, a w wersji ortodoksyjnej końska), doprawia się na smak (zawsze można podać osobno mięso, a osobno dodatki i każdy sobie wydziela wg upodobania, ja tak robię jak zapraszam ludzi na tego typu danie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W zadnym wypadku z niewiadomego zrodla i z takimi pomyslami jak ma autorka !!!Metka wieprzowa :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I po co to up? Bezsensu jest juz tytul-albo prowo,co nie daje rezultatu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×